بهترین جزیره های اطراف پاتایا

به گزارش دور زمین، جزیره‌های اطراف پاتایا، گریزی آرامش‌بخش از هیاهو و شلوغی این شهر پر زرق و برق ساحلی به مسافران تور تایلند ارائه می‌دهند. چند تا از آنها بزرگ بوده و بسیاری از این جزیره‌ها غیر مسکونی هستند اما بیشتر آنها حلقه‌ای از سواحل شنی زیبا و آب‌های شفاف دارند. در این جا شما می‌توانید مکان‌های خوبی برای غواصی سطحی، غواصی عمیق و ماهیگیری پیدا کنید.

بهترین جزیره های اطراف پاتایا

به این خاطر که هیچ کدام از این فعالیت‌ها و جاذبه‌ها در ساحل پاتایا در دسترس نیستند، این جزیره‌ها در بین کسانی که در تور پاتایا به دنبال کسب آرامش در کنار ساحل هستند بی‌نهایت محبوبند. رسیدن به جزیره‌های اطراف پاتایا بسیار آسان است؛ برای آنهایی که دارای سکنه هستند، سرویس همیشگی قایق‌های مسافربری از بندرهای اطراف شهر وجود دارد. آنهایی که جمعیت ساکن دائمی ندارند نیز با کرایه قایق‌های تندرو یا شرکت در تورهای کروز جزیره‌گردی در دسترس هستند. تمام این قایق‌ها از اسکله بالی های یا Ocean Marina Yacht Club در جومتین به راه می‌افتند.

بازدید از جزیره مرجانی (کو لان) در تور پاتایا

جزیره مرجانی، بزرگترین این جزیره‌ها است و از اسکله بالی های قابل دسترس است. این جزیره تنها جزیره‌ای است که یک جمعیت مقیم دارد. چند هتل کوچک هم در دهکده اطراف اسکله اصلی جزیره (Na Ban) و هم در اطراف سواحل بزرگ جزیره وجود دارند. این جزیره در کل 6 ساحل دارد: سواحل Samae و Tawaen و Tien گزینه‌های اقامتی دارند، در حالی که در سواحل Naul و Tonglang و Tayaiy می‌توانید یک رستوران، محل اجاره جت اسکی و سواری قایق موزی را پیدا کنید. با این که در این جزیره‌ها اسنورکلینگ ممکن است و صخره‌های مرجانی زیبایی وجود دارند اما وجود ترافیک بالای قایق‌ها این معنی را می‌دهد که باید حسابی حواستان به اطرافتان باشد. جزیره مرجانی، شبکه کوچکی از جاده‌های سنگ‌فرش‌شده و تعداد زیادی وانت مسافربری و تاکسی‌های موتوری برای رساندن مسافران تور تایلند به بهترین سواحل دارد. یک مسیر قایق مسافربری به طور مداوم بین اسکله بالی های و نا بان در جزیره مرجانی در رفت و آمد است. طی این مسیر 35 دقیقه زمان می‌برد و 30 بات برای هر نفر هزینه دارد. شما همچنین می‌توانید در تور پاتایا یک قایق تندرو اجاره کرده تا  به هر کدام از سواحلی که می‌خواهید بروید. این قایق‌ها تا 9 نفر ظرفیت دارند و کرایه آنها معمولا بین 1500 تا 2500 بات بوده و این مسیر 7 کیلومتری را در مدت 20 دقیقه طی می‌کنند.

بازدید از Koh Sak در تور پاتایا

این جزیره U شکل زمانی یک محوطه خصوصی بود و تنها توسط افراد ثروتمند و سرشناس بازدید می‌شد. این جزیره دو ساحل زیبا دارد که توسط یک مسیر به هم متصل شده‌اند. ساحل شمالی در داخل هلال جزیره قرار دارد و حدود 250 متر طول دارد. این ساحل در بین مسافران تور پاتایا برای آفتاب گرفتن و شنا بسیار محبوب بوده و حتی چند رستوران کوچک دارد. تورهای غواصی عمیق، معمولا مسافران تور تایلند را به بازدید از صخره‌های مرجانی و کشتی غرق شده نزدیک این ساحل می‌برند. اگر می‌خواهید به سفری در تاریخ بروید در مسیر میان جزیره قدم بزنید، جایی که می‌توانید ردپاهایی از افراد مشهور به جا مانده روی بتون را ببینید. یکی از آنها ردپای نیل آرمسترانگ چند ماه بعد از برگشتنش به زمین از ماه است. تنها راه رسیدن به جزیره Koh Sak، اجاره قایق تندرو از اسکله بالی های است.

بازدید از کو کروک در تور پاتایا

نزدیک‌ترین این جزیره‌ها به پاتایا کوچکترین آنها است. این جزیره تنها 100 متر طول و یک ساحل شنی در امتداد بخش شرقیش دارد. ساحل غربی جزیره صخره‌ای است. در ساحل جزیره یک رستوران، تخت‌های آفتاب گرفتن، جت اسکی و قایق موزی وجود دارد، اما هتلی در کار نیست. صخره‌های مرجانی اطراف برای غواصی سطحی و عمیق خوب هستند. کرایه قایق تندرو تنها راه رسیدن به اسکله کوچک Koh Khrok در تور پاتایا است.

بازدید از کو فای (جزیره بامبو) در تور پاتایا

جزیره بامبو یا Ko Phai بزرگترین جزیره در مجمع‌الجزایر کوچک کو فای است. دیگر جزیره‌ها شامل Ko Luam و Koh Luam Noi و Koh Klung Badan و Ko Man Wichai هستند. این جزیره در حدود 23 کیلومتری پاتایا قرار گرفته و رسیدن به آن در حدود 2 ساعت زمان می‌برد. کو فای تحت کنترل نیروی دریایی سلطنتی تایلند است، به این معنی که در این جزیره هیچ امکانات رفاهی دائمی وجود نداشته و مسافران تور تایلند اجازه ندارند شب را در این جا بمانند. آفتاب گرفتن در سواحل بکر و دست نخورده، شنا و غواصی سطحی در اطراف صخره‌های مرجانی فوق‌العاده زیبای جزیره مجاز است. صخره‌های مرجانی اطراف این جزیره‌ها برخی از برترین مکان‌ها برای غواصی عمیق در اطراف پاتایا هستند. تنها راه دسترسی به این جزیره کرایه قایق‌های تندرو است، چرا که قایق‌های مسافربری در این مسیر تردد نمی‌کنند.

بازدید از کو لین در تور پاتایا

Koh Rin یا Koh Lin یک تکه کوچک از بهشت است که ساحلی عالی، آبهای شفاف و شگفت‌انگیز و صخره‌های مرجانی بسیار زیبا دارد. با غواصی در این جا در تور تایلند می‌توانید یک خانواده از لاکپشت‌های دریایی و گاهی اوقات پوکه‌های گلوله‌های استفاده شده را ببینید. آب‌های اطراف این جزیره بخشی از میدان توپخانه نیروی دریایی سلطنتی تایلند است. نگران نباشید، بازدید از این جا کاملا امن است؛ در واقع این جزیره در بین آن دسته از مسافران تور پاتایا که عاشق آفتاب گرفتن هستند فوق‌العاده محبوب است. این جزیره در برنامه سفر بسیاری از تورهای جزیره‌گردی وجود دارد. شما با قایق تندرو نیز می‌توانید به این جا برسید.

بازدید از کو خرام در تور پاتایا

با در نظر گرفتن این واقعیت که جزیره بزرگ Ko Khram بدون هیچ بحثی یکی از زیباترین جزیره‌های اطراف پاتایا است، این افسوس را بیشتر می‌کند که این جزیره متعلق به نیروی دریایی سلطنتی تایلند بوده و بخش بزرگی از آن از دسترس خارج است. تورهای جزیره‌گردی که از Ocean Marina Yacht Club به راه می‌افتند، گاهی اوقات در سواحل بکر این جزیره توقف می‌کنند اما ماندن در اینجا برای بیشتر از یک ساعت غیر ممکن است. این واقعیت که در این جزیره به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی وجود ندارد، باعث می‌شود در تور تایلند یک تجربه واقعی از بودن در جایگاه رابینسون کروزئه داشته باشید.

بازدید از جزیره میمون در تور پاتایا

با این که نام واقعی این جزیره Ko Klet Kaeo است، اما این جزیره کوچک و پوشیده شده با جنگل، همیشه با نام جزیره میمون خطاب می‌شود. به این خاطر که جمعیت عظیمی از میمون‌های خرچنگ‌خور در این جزیره زندگی می‌کنند. بازدیدهای مداوم مسافران تور تایلند از این جزیره باعث شده میمون‌ها به تعامل با انسان‌ها عادت کنند. آنها به محض شنیدن صدای موتور قایق‌ها به سمتشان شنا می‌کنند تا اولین‌هایی باشند که از دست مسافران تور پاتایا میوه می‌گیرند.

بازدید از کو سیچانگ در تور پاتایا

کو سیچانگ نزدیک‌ترین جزیره به بانکوک و اقامتگاه سابق خانواده سلطنتی بوده است. این جزیره در بین مردم محلی فوق‌العاده محبوب است. Tham Phang مورد علاقه‌ترین ساحل در بین مسافران تور تایلند از میان چند ساحل شنی جزیره است. دیگر جاذبه‌های این مکان برای مسافران تور پاتایا، شنا و کایاک‌سواری در میان خلیج‌های خلوت و پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری در اطراف پاگوداها، زیارتگاه‌ها، معبدها و دیدن بودای زرد معبد Tham Chakrabongse هستند. این جزیره گستره متنوعی از رستوران‌های محلی عالی و گزینه‌های متعدد اقامتی دارد؛ مکان‌هایی مناسب برای لذت بردن از آرامش و سکون جزیره و حال و هوای روستایی و قدیمی شهر اصلی آن. قایق‌های مسافربری بین Si Racha و Ko Sichang رفت و آمد می‌کنند. کرایه این قایق‌ها 40 بات است و این مسیر را در مدت 15 تا 20 دقیقه طی می‌کنند.

بازدید از کو سامت در تور پاتایا

کو سامت یک جزیره کوچک در استان Rayong (به فاصله یک ساعت رانندگی از پاتایا) است. این جزیره صخره‌های عظیم در ساحل غربی و سواحل شگفت‌انگیز و خیره‌کننده در بخش شرقیش دارد. این جزیره مکانی محبوب در بین ساکنین پاتایا و بانکوک برای گذراندن آخر هفته‌ها است؛ مخصوصا در بین جوانترها و دانشجویانی که دوست دارند تفریح کنند، چرا که شهر اصلی جزیره یک زندگی شبانه فعال دارد. در اینجا حتی یک فستیوال سالانه موسیقی پاپ و راک تایلندی نیز برگزار می‌شود. کو سامت گزینه‌های خوبی از هتل‌ها، از کلبه‌های ساده ساحلی بی‌ستاره تا هتل‌های لوکس 5 ستاره را در خود دارد. جاده‌های جزیره اکثرا خاکی هستند، در نتیجه بهترین وسیله برای جابه‌جایی، موتور ATV است. چندین وانت مسافربر هم وجود دارد اما جزیره آنقدر کوچک است که می‌توانید پیاده به نقاط مختلف بروید. دریای آبی و زیبای اطراف جزیره، برای شناگران و غواصان عالی است. قایق‌های مسافربری در مسیر بین اسکله بان فه در Rayong و این جزیره حرکت می‌کنند. کرایه این قایق‌ها 200 بات برای هر نفر بوده و رسیدن به کو سامت حدود یک ساعت زمان می‌برد. مانند تمام جزایر پاتایا شما می‌توانید در تور تایلند با قایق تندرو نیز به اینجا بروید. طی این مسیر حدود 20 دقیقه زمان خواهد برد.

انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2784

به "بهترین جزیره های اطراف پاتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جزیره های اطراف پاتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید