تظاهرات طراحی گردیده حامیان مکرون در فرانسه

به گزارش دور زمین، برخی رسانه ها اعلام کردند تظاهرات حامیان امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در پاریس انجام گردیده و مدعی شدند هزاران نفر در این تظاهرات شرکت نموده بودند.

تظاهرات طراحی گردیده حامیان مکرون در فرانسه

به گزارش، برخی رسانه ها اعلام کردند تظاهرات حامیان مکرون در پاریس انجام گردیده و مدعی شدند هزاران نفر در این تظاهرات شرکت نموده بودند.

این تظاهرات به پیشنهاد نمایندگان حزب جمهوری به پیش (حزب مکرون) در پارلمان انجام گردیده است تا جلوی رفراندوم، تعطیلی مجلس و در نهایت برکناری مکرون گرفته گردد.

این در حالی است که پیش از این علی رغم خشونت پلیس فرانسه با تظاهرکنندگان در یازدهمین شنبه سیاه، کریستف کاستانه، وزیر کشور فرانسه با تقدیر از رفتار پلیس ضدشورش، معترضان به سیاست های دولت را اراذل و اوباش نامیده بود.

مردم معترض به سیاست های دولت امانوئل مکرون موسوم به جلیقه زردها آنطور که در شبکه های اجتماعی اعلام نموده اند در هفتاد و چهارمین روز از اعتراضات پیاپی در تمامی شهر های بزرگ و کوچک فرانسه از جمله پاریس، بوردو، تولوز، نانت، استراسبورگ، لیل، و مارسی همچنان خواهان استعفای مکرون و دولتش هستند.

در جریان حدودا دو ماه و نیم اعتراض به سیاست های دولت فرانسه تاکنون 10 نفر کشته و 8 هزار نفر زخمی یا بازداشت گردیده اند. حدود 20 نفر هم بر اثر اصابت گلوله تفنگ فلش بال به چشمشان نابینا گردیده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 944

به "تظاهرات طراحی گردیده حامیان مکرون در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات طراحی گردیده حامیان مکرون در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید