تور پاریس

پاریس در قرن سوم قبل از میلاد توسط مردمی از سلت که پاریسی نامیده می شدند بنا گذاشته شد. نام شهر پاریس نیز از نام این مردمان ریشه گرفته است. تا قرن دوازدهم بعد از میلاد، پاریس بزرگترین شهر دنیای غرب، مرکزی تجاری و موفق و صاحب دانشگاه پاریس، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های تاریخ بود. تا قرن 17، پاریس، یکی از اصلی ترین مراکز مالی، تجاری، مد، دانش و هنر اروپا شده بود، جایگاهی که تا حال حاضر حفظ کرده است.

پاریس در سال 2012 تولید ناخالص داخلی 624 میلیارد دلاری داشت. این عدد 32 درصد تولید ناخالص ملی فرانسه را تشکیل می داد. پاریس یکی از ثروتمندترین مناطق اروپا است. پاریس مرکز مالی و بانکی فرانسه است و دفاتر مرکزی 29 تا از 31 کمپانی بزرگ فرانسه که در سال 2015 در لیست 500 شرکت برتر جهان (مجله Fortune) قرار داشتند در پاریس هستند.

پاریس همچنین یک قطب مهم ریلی، بزرگراهی و حمل و نقل هوایی در فرانسه است. فرودگاه بین المللی Paris-Charles de Gaulle با 63.8 میلیون مسافر در سال 2014، دومین فرودگاه شلوغ در اروپا بعد از فرودگاه Heathrow لندن بود. سیستم مترو پاریس که در سال 1900 افتتاح شد، هر روز به 5.23 میلیون مسافر خدمت می رساند. مترو پاریس، دومین سیستم مترو شلوغ اروپا بعد از مترو مسکو است.

باشگاه فوتبال Paris Saint-Germain (پاری سن ژرمن) از پاریس شکل گرفته است. استادیوم 80 هزار نفری Stade de France که برای جام جهانی 1998 فرانسه ساخته شد، در شمال پاریس و در کومونه Saint-Denis قرار گرفته است. پاریس در سال های 1900 و 1924 میزبان بازی های تابستانه المپیک بوده است. پاریس همچنین کاندید میزبانی بازی های المپیک سال 2024 است، تا دومین شهری در جهان شود که بازی های المپیک را سه بار میزبانی کرده است. مسابقه دوچرخه سواری Tour de France هر سال در پاریس به پابان می رسد.

پاریس که در غرب اروپا قرار گرفته است، آب و هوایی بحری با زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارد. تاثیر معتدل کننده اقیانوس اطلس کمک می کند دماهای خیلی بالا و خیلی پایین در بیشتر قسمت های غرب اروپا شامل فرانسه معتدل شود. حتی در ژانویه، سردترین ماه در پاریس، دما همیشه از بالای صفر بیشتر است و در حدود 6 درجه می ماند. برف در پاریس آنچنان متداول نیست، با این حال چند مرتبه در سال می بارد. بیشتر بارش سالانه پاریس به شکل باران های سبکی است که در تمام طول سال می بارند. تابستان های پاریس گرم و دلپذیر هستند؛ دمای متوسط در میانه تابستان حدود 25 درجه سانتیگراد است. پاییز و بهار در پاریس عمدتا خنک و مرطوب هستند. به خاطر هوای دلپذیر تابستان های پاریس، بهترین زمان برای رفتن به تور اروپا و بازدید از پاریس این فصل است.

گشت و گذار در پاریس در مدت تور فرانسه

بهترین و ارزان ترین راه برای گشتن در پاریس در مدت تور فرانسه، پیاده روی است؛ بعد از آن متروی پاریس قرار دارد.

گشتن در پاریس با پای پیاده در مدت تور فرانسه

پیاده روی در پاریس یکی از بهترین لذتهایی است که می توان از بازدید از شهر نور برد. گذشتن از کل پاریس در عرض چند ساعت امکان پذیر است (البته اگر به یک طریقی جلوی خود را بگیرید و سری به مغازه ها و کافه های بی شمار این شهر رویایی نزنید). مسافران باهوش تور اروپا، از امکان پیاده روی راحت در پاریس استفاده کرده و تا جای ممکن روی زمین می مانند. بهتر است از سوار شدن مترو برای طی کردن دو ایستگاه یا کمتر اجتناب کنید، چرا که پیاده روی نیز به همین اندازه زمان خواهد برد و با این کار می توانید پاریس را بیشتر ببینید.

حواستان به ایستگاه های مترو پاریس که از کنارشان عبور می کنید باشد. شبکه مترو پاریس، در تمام پاریس گسترده شده است و خطوط مترو دقیقا از زیر بلوارهای اصلی شهر رد شده اند. بنابراین اگر در پاریس گم شدید، بهترین راه این است که در امتداد یک بلوار بزرگ جلو رفته تا به یک ایستگاه مترو پاریس برسید.

پیاده روی در پاریس برای همیشه تجربه ای مفرح و عالی خواهد ماند. تورهای پیاده روی زیادی در پاریس وجود دارد. بعضی از این تورها را می توانید به کمک راهنماهای آنلاین و کتاب های راهنما داشته باشید یا از تورهایی که هتل تان در اختیارتان می گذارد استفاده کنید. بهترین راه تجربه پاریس در مدت تور اروپا پیاده روی است چرا که برخی از خارق العاده ترین خاطرات شما از پاریس، راه رفتن و کشف مکان های مخفی پاریس خواهد بود.

خرید در پاریس در مدت تور فرانسه

پاریس یکی از اصلی ترین مراکز مد در اروپا و در کل دنیای غرب است؛ و همراه با نیویورک، لندن و میلان، پاریس یکی از بهترین مکان های دنیا برای عاشقان خرید است. با این که صحنه مد پاریس به طور مداوم در حال تحول است، با این حال مراکز خرید اصلی پاریس به نظر می آید به یک شکل مانده اند. در تابستان هیچ کاری بهتر از گشتن در بوتیک های قرار گرفته در امتداد کانال St-Martin پاریس پیدا نخواهید کرد. بیشتر مغازه های Le Marais پاریس، یکشنبه ها هم باز هستند. بیشتر مغازه های این منطقه از پاریس فروشگاه های لباس بوتیک شکل و به سبک پاریسی هستند. شک نکنید که اگر در مدت تور فرانسه به این محله رفتید در هر خیابانی چیزی پیدا خواهید کرد و گشتن در این محله همیشه به امتحانش می ارزد.

دیدگاه های مرتبط با "تور پاریس"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)