تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه تافتس بوستون در جدیدترین مطالعه خود به رابطه بین صبحانه و سلامت بهتر قلب پی بردند.

تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی

این محققان عنوان می نمایند افرادی که صبحانه می خورند، کمتر دچار تشکیل پلاک در عروق خونی شان می شوند.

پلاک ها رسوبات چربی، کلسیم و سایر مواد قابل تشکیل در عروق هستند که منجر به سخت شدگی و تنگ شدن عروق خونی می شوند. به این حالت آترواسکلروز یا تصلب شریان گفته می گردد. تصلب شریان می تواند منجر به حمله قلبی، سکته و سایر مسائل گردد.

خوزه پنالوو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: تنها نخوردن صبحانه علت اصلی تشکیل پلاک در عروق خونی نیست. بلکه دلایل متعددی می تواند در بروز تصلب شریان نقش داشته باشد.

به گفته وی، در بسیاری از افراد، حذف وعده صبحانه بخشی از مجموعه عادات بد است. به عنوان مثال این افراد تمایل به خوردن بیشتر در وعده های بعدی دارند.

پنالوو در ادامه تاکید می نماید: در راس تمامی این دلایل، حذف وعده صبحانه ممکن است دارای تاثیرات منفی بر هورمون های تنظیم نماینده اشتها، قندخون و انسولین باشد.

مطالعات قبلی نشان داده اند افراد عاشق خوردن صبحانه، کمتر چاق بوده یا مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی هستند.

این مطالعه شامل بیش از 4000 فرد بزرگسال 40 تا 45 ساله از اسپانیا بود. 3 درصد این افراد هیچوقت صبحانه نمی خوردند درحالیکه 27 درصد به طورمنظم صبحانه مفصل می خوردند.

محققان مشاهده کردند در حدود 75 درصد افرادی که هیچوقت صبحانه نمی خوردند دچار تشکیل پلاک در عروق شان شده بودند، در حالیکه 57 درصد افرادی که صبحانه مفصل می خوردند، دچار گرفتگی عروق شدند.

محققان دریافتند هواداران خوردن صبحانه از لحاظ شیوه های دیگر زندگی هم سالم تر بودند. به عنوان مثال، آنها میوه و سبزیجات، غذای دریایی و گوشت کم چرب بیشتری می خوردند. همچنین کمتر چاق یا مبتلا به فشارخون بالا، دیابت یا میزان کلسترول ناسالم بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1401

به "تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید