بودجه 9 میلیون دلاری استرالیا برای مقابله با اخبار جعلی 5G

به گزارش دور زمین به نقل از زد دی نت، دولت استرالیا اعلام نموده طی 4 سال 9 میلیون دلار(استرالیایی) برای مقابله با اخبار جعلی درباره اینترنت5G و جلب اعتماد مردم به این فناوری صرف می نماید.

بودجه 9 میلیون دلاری استرالیا برای مقابله با اخبار جعلی 5G

به گفته پل فلچر دولت این کشور همچنین میخواهد بودجه ای بیشتر به سازمان حفاظت در برابر اشعه ها و آژانس ایمنی هسته ای(ARPANSA) اختصاص دهد تا تحقیقاتی درباره انتشار انرژی الکترومغناطیسی اختصاص دهد.

طی 2019 میلادی سازمان (ARPANSA) مکررا بیان کرد فناوری اینترنت 5G ایمن است. این سازمان به تحقیقات و آزمایش های مختلفی در این زمینه اشاره نموده است. این درحالی است که بعضی افراد ادعا می نمایند قرار دریافت در معرض امواج الکترومغناطیسی عوارضی مانند احساس سوختگی را در بدن آنها ایجاد نموده است.

کن کاریپیدیس محقق ارشد (ARPANSA) در اوایل ماه جاری به کمیته ای در مجلس استرالیا گفت: ما روی چنین افرادی آزمایش هایی انجام دادیم و هیچ ارتباطی میان عوارض گفته شده و میدان الکترومغناطیس مشاهده نکردیم ما طیف وسیعی از آزمایش ها انجام دادیم.

همچنین این سازمان اعلام نموده استفاده از امواج فرکانس بالا در فناوری 5G سبب نمی گردد افراد در معرض خطر بیشتری قرار گیرند.

به گفته این سازمان هرچند فرکانس های امواج فناوری های 4Gو 5G تا حدودی در بدن انسان جذب می گردد اما مقدار آن چنان اندک است که هیچ گونه سوختگی در بافت بدن ایجاد نمی کند. از سوی دیگر فرکانس امواج میلیمتری که در فناوری 5G استفاده می گردد به پوست انسان نفوذ نمی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2269

به "بودجه 9 میلیون دلاری استرالیا برای مقابله با اخبار جعلی 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه 9 میلیون دلاری استرالیا برای مقابله با اخبار جعلی 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید