سهام آسیایی تحت تاثیر کاهش تنش تجاری آمریکا و چین رشد کرد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز جمعه، سهام اروپایی از آسیب هایی که با نگرانی از برگزیت دیده بود، بازگشت و سهام آسیایی تحت تاثیر امید به کاهش تنش های تجاری رشد کرد.

سهام آسیایی تحت تاثیر کاهش تنش تجاری آمریکا و چین رشد کرد

هرچند شاخص پن یوروپین استاکس600، پس از دو هفته متوالی رشد، این هفته را با ضرر به انتها خواهد رساند. آشفتگی های مربوط به برگزیت، بودجه ایتالیا و بازار پر اضطراب نفت، این هفته به حال وهوای سرمایه گذاران آسیب رساند.

تا ساعت 14:19 به وقت تهران، استاکس600 توانست 0.7 درصد رشد کند و داکس آلمان هم 0.6 درصد بالا آمد. شاخص فوتسی انگلیس که روز پنج شنبه پس از استعفای وزیران، به شدت سقوط نموده بود، امروز 0.6 درصد بهبود یافت.

از دیشب، سقوط سنگین سهام انویدیا، پس از اعلام عملکرد ضعیف این شرکت، باعث افت شدید سهام تکنولوژی در سراسر دنیا شد، اما امروز جهش قابل توجه سهام شرکت مولتی مدیای فرانسه، ویوندی، باعث شد تا اوضاع کمی بهتر گردد.

پس از این که ایالات متحده گفت ممکن است اعمال تعرفه بیشتر بر چین را متوقف کند، وال استریت از ضرر بازگشت و سهام آسیایی معاملات امروز خود را با قدرت شروع کردند، اما سقوط سنگین 17 درصدی سهام انویدیا، حال وهوای بازارها را به هم ریخت.

گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن، با کمک رسد سهام چین، روز پرتنش خود را با 0.3 درصد رشد به انتها رساند. نیکی ژاپن 0.51 درصد افت کرد.

کامپوزیت شانگهای 0.41 درصد رشد کرد، کامپوزیت شن زن 0.84 درصد بالا آمد و در هنگ کنگ هم شاخص هانگ سنک توانست 0.12 درصد به ارزش خود بیافزایید. کوسپی کره جنوبی 0.21 درصد بالاتر بسته شد؛ اما در بازار ارز، پس از این که طوفان تنش های سیاسی در انگلستان به وحشت از این دامن زد که انگلیس بدون قرارداد تجاری اتحادیه اروپا را ترک کند، پوند انگلیس در برابر یورو خرد شد.

پوند بزرگترین سقوط یک روزه خود در برابر یورو از اکتبر 2016 تا کنون را ثبت کرد و به نرخ 88.60 پنی در برابر هر یورو رسید. در برابر دلار هم پوند یک شبه 1.6 درصد سقوط کرد و به نرخ برابری 1.2790 رسید.

سقوط پوند استرلینگ باعث شد تا دلار در برابر سبد ارزهای مهم دنیا بالا بیاید و نرخ خود را تا 96.993 بهبود ببخشد. یورو در برابر دلار اندکی تقویت شد و به نرخ برابری 1.1333 رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 241

به "سهام آسیایی تحت تاثیر کاهش تنش تجاری آمریکا و چین رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام آسیایی تحت تاثیر کاهش تنش تجاری آمریکا و چین رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید