بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی فام صبح امروز پنج شنبه در مراسم تجلیل از مقام خبرنگار گفت: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه و پل ارتباط بین مردم و مسئولان نظام هستند.

بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود

وی با گرامیداشت هفدهم مرداد اظهار داشت: امروز رسانه‌ها از جمله مهمترین نهادهای مسئول در جامعه هستند و بعید است کسی درباره فرهنگ ساز بودن رسانه‌ها تردید داشته باشد و بتواند نقش و تأثیر آن‌ها را در جامعه پذیر ساختن انسان‌ها و شهروند سازی منکر شود.

سرهنگ علی فام ادامه داد: اصحاب رسانه با تهیه و انعکاس اخبار، گزارش ها و تولید محتوا، مسئولان را در جریان مسائل، مشکلات و مطالبات مردم قرار می دهند و نقش اساسی در پیشرفت منطقه دارند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شبستر تأکید کرد: بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته و پایدار محقق نمی‌شود و رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پل ارتباطی پلیس و مردم با ارتقای سطح کمی و کیفی همکاریِ آحاد جامعه با نیروی انتظامی، نوید بخش آینده‌ای بهتر برای شهروندان عزیز باشند.

وی افزود: رسانه‌ها قادرند باورهای ما را شکل دهند و از این منظر رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی مستلزم عزم جدی اصحاب قلم در آگاهی رسانی به آحاد جامعه است.

وی افزود: ارتقای امنیت اجتماعی یکی از شاخصه های مهم بین نیروی انتظامی و رسانه ها است و پوشش و انتشار اخبار ناجا در توسعه امنیت اجتماعی بسیار موثر خواهد بود و باعث آسودگی خاطر شهروندان می شود.

وی تصریح کرد: افراط و تفریط در هر امری و به خصوص عرصه خبر و گزارش پذیرفته نیست و خبرنگاران باید با رعایت امانت، صداقت و حق گویی وظایف خود را انجام دهند.

پلیس، نماد بارز فرهنگ اسلامی است

در این مراسم رئیس عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی شبستر نیز گفت: خبرنگاران، بازوی قوی مدیران اجرایی در انجام وظایف هستند و باید روز به روز مورد حمایت و توجه جدی مسئولان قرار گیرند.

حجت الاسلام الهیاری ابراز داشت: امروز پلیس، نماد بارز فرهنگ اسلامی است و خبرنگاران یاریگر مسئولانی هستند که تحقق اهداف کلان نیروی انتظامی، اولویت و هدفشان بوده و از این رو نقش چشمان تیزبین اهالی رسانه می‌تواند در چارچوب هویت ایرانی- اسلامی در نیل به امنیت بسیار موثر باشد.

وی افزود: گزارش ها و فعالیت های پلیس با همکاری دستگاه های اجرایی و فعالیت خوب خبرنگاران در اکثر رسانه های گروهی منعکس می شود.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 410

به "بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید