بانک مرکزی: فقط یک قسط قرض الحسنه درخرداد باید برداشت گردد

به گزارش دور زمین، خبرنگاران : بانک مرکزی در اطلاعیه ای تأیید کرد: تسهیلات گیرندگان فقط قسط خرداد ماه را پرداخت نمایند.

بانک مرکزی: فقط یک قسط قرض الحسنه درخرداد باید برداشت گردد

به گزارش دور زمین به نقل از تسنیم بانک مرکزی به تازگی اعلام نموده است : بعضی از بانکها از حساب سپرده بعضی از دریافت نمایندگان قرض الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه های اسفند 1398، فروردین و اردیبهشت 1399 شده بودند، در خرداد ماه 1399 بیش از یک قسط برداشته نموده اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می گردد.

همانگونه که پیشتر طی بخشنامه های متعدد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی موظفند اقساط تمام دریافت نمایندگان قرض الحسنه که طی دوره مذکور سررسید می گردد را در انتهای قرارداد و پس از از سرانجام دوره بازپرداخت اقساط دریافت نمایند.

بانک مرکزی مجددا تاکید می نماید، چنانچه از حساب سپرده دریافت نمایندگان قرض الحسنه یا ضامنان آنها بابت اقساط امهال شده ماه های اسفند1398، فروردین و اردیبهشت 1399 برداشت شده است، اشخاص مذکور می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.cbi.ir نسبت به ثبت شکایات خود در سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی اقدام نمایند.

با بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه خود را در این رابطه اصلاح ننمایند، بر اساس قوانین و مقررات برخورد قانونی مقتضی می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2685

به "بانک مرکزی: فقط یک قسط قرض الحسنه درخرداد باید برداشت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی: فقط یک قسط قرض الحسنه درخرداد باید برداشت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید