این بار کلینتون نامه ترامپ را مسخره کرد

به گزارش دور زمین، هر چند که دونالد ترامپ به نوبه خود از بابت انتشار مطالب تحریک آمیز همراه با طعنه علیه مخالفانش در اینترنت شهرت دارد اما این بار هیلاری کلینتون با انتشار متنی طنز در فضای مجازی در تمسخر نامه اخیر ترامپ به رجب طیب اردوغان نشان داد، در این زمینه می تواند رقیب خوبی برای این رئیس جمهور آمریکا باشد.

این بار کلینتون نامه ترامپ را مسخره کرد

به نوشته روزنامه گاردین، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا و رقیب سابق ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 این مطلب طنزآمیز خود در توئیتر را در قالب یک نامه خیالی جان اف. کندی، رئیس جمهور اسبق آمریکا به نیکیتا خروشچف، از رهبران شوروی سابق منتشر و متن آن را با طعنه به محتوای نامه اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای او، تنظیم کرد.

اخیراً گزارش شد که ترامپ در این نامه جنجالی خود به اردوغان متنی سطح پایین را به کار برده و خطاب به رئیس جمهور ترکیه گفته است: سختگیر نباش! احمق نباش!؛ نامه ای که ظاهرا اردوغان بعد از خواندنش به سطح آشغال انداخته است.

کلینتون برای این پست جنجالی خود، از ظاهر سربرگ نامه رسمی رئیس جمهور آمریکا به رهبر شوروی سابق استفاده کرده و تاریخ ارسال این نامه را نیز 16 اکتبر 1962 (زمان بالا دریافت بحران موشکی کوبا) درج و در بالای آن نیز به شوخی نوشته است:در بایگانی یافته شده است.

کلینتون در ابتدای این نامه خیالی نوشته است: رهبر خروشچف عزیز. عوضی نباش! باشه؟

در ادامه این متن آمده است: موشکهایت را از کوبا خارج کن. بعد همه خواهند گفت، وای خروشچف! تو بهترین هستی! اما اگر این کار را نکنی همه به تو می گویند عوضی و به کشور شما خواهند گفت:شوروی آشغالدونی! تو در این مورد واقعا داری منو عصبی می کنی! بعدا به تو زنگ می زنم! بغلت می کنم! جان اف. کندی.

هنوز ترامپ به این پست هیلاری کلینتون واکنشی نشان نداده است هر چند که همه منتظر هستند تا ترامپ با پستهای کنایه آمیز مشابهی پاسخ کلینتون را بدهد.

ترامپ در سپتامبر 2017 در واکنش به انتشار کتاب خاطرات انتخاباتی هیلاری کلینتون، تصویری طنز را منتشر کرد که در آن این وزیر خارجه اسبق آمریکا در اثر ضربه چوب گُلف نقش زمین شده است.

جولیان بورگر، دبیر بخش امور بین الملل گاردین متذکر می شود، در واقعیت نامه ترامپ به اردوغان قرار است در کنار نامه های روسای جمهور شاخص اسبق آمریکا نظیر آبراهام لینکلن و روزولت روانه بایگانی اسناد می شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2132

به "این بار کلینتون نامه ترامپ را مسخره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بار کلینتون نامه ترامپ را مسخره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید