امیرعبداللهیان: حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم آمریکاست

به گزارش دور زمین، امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با همتای بلژیکی با اشاره به پیشرفتهای اجرا شده در مذاکرات وین توضیح داد، حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم ایالات متحده است که به وسیله نماینده اتحادیه اروپا در حال پیگیری است.

امیرعبداللهیان: حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم آمریکاست

به گزارش خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان و خانم صوفیا ویلمز، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در یک مصاحبهی تلفنی در مورد موضوعات مختلف مورد علاقه طرفین، مصاحبه و بر تقویت روابط مالی و توسعه حجم تبادلات تجاری و همکاری نزدیک دو کشور در موضوعات مختلف تاکید کردند.

امیرعبداللهیان روابط جمهوری اسلامی ایران با بلژیک را هم از نظر مناسبات دوجانبه و هم از نظر حضور نهادهای اروپایی و بین المللی در این کشور مهم ارزیابی کرد و روابط خوب و توام با احترام دو کشور در زمینه های مختلف را مثبت ارزیابی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع مذاکرات وین اشاره نمود و با اشاره به پیشرفتهای انجام شده در این مذاکرات توضیح داد، حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم ایالات متحده است که به وسیله نماینده اتحادیه اروپا در حال پیگیری است.

وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این مصاحبهی تلفنی به همکاری های پارلمانی و بعضی از معاهدات دوجانبه اشاره نمود و همکاری نزدیک و متقابل دو کشور را در توسعه مناسبات مالی و حل بعضی از مسائل موجود با اهمیت خواند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5593

به "امیرعبداللهیان: حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: حل یکی دو موضوع به جای مانده نیازمند تصمیم آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید