امروز سه دهک جامعه برای خرید یک 70 متری باید 120 سال انتظار بکشند ، ظرف 10 سال قیمت مسکن 20 برابر شده است

به گزارش دور زمین، مجتبی یوسفی گفت: بر این اساس سه دهک جامعه برای خرید یک واحد 70 متری باید 120 سال در انتظار بمانند. در قانون جهش فراوری مسکن اختصاص 250 هکتار اراضی دولتی به وزارت راه برای ساخت مسکن پیش بینی شده بود، اما عملا آن طور که باید این موضوع تحقق نیفتاده است.

امروز سه دهک جامعه برای خرید یک 70 متری باید 120 سال انتظار بکشند ، ظرف 10 سال قیمت مسکن 20 برابر شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان آنالیز گزارش کمیسیون عمران در مورد اندازه اجرای قانون جهش فراوری مسکن اعلام کرد: مجلس یک قانون بسیار خوبی در حوزه مسکن نوشته است، براساس آمار میانگین قیمت مسکن در بهار سال جاری در تهران متری 46 میلیون و هر واحد مسکونی متری 32 میلیون می باشد؛ و در سطح کشور میانگین قیمت زمین از 9 میلیون شروع می شود و قیمت هر واحد مسکونی متری 10.5 میلیون تومان است، براساس این آمار ظرف 10 سال گذشته قیمت زمین در تهران 40 برابر و قیمت مسکن 20 برابر شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس در ادامه اظهار کرد: بر این اساس سه دهک جامعه برای خرید یک واحد 70 متری باید 120 سال در انتظار بمانند. در قانون جهش فراوری مسکن اختصاص 250 هکتار اراضی دولتی به وزارت راه برای ساخت مسکن پیش بینی شده بود، اما عملا آن طور که باید این موضوع تحقق نیفتاده است.

این عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در قانون جهش فراوری مسکن، قرار بود صندوق ملی زمین و مسکن تشکیل شود تا منابع اقتصادی ساخت مسکن را تامین کند، قرار بود اقتصادیات و اقساط مسکن مهر و هر موضوعی که به مسکن باز می شود در این صندوق واریز شود، اما عملا این اتفاق نیفتاده است. در کنار ساخت مسکن زیرساخت های نو در شهر ها نیز نظیر مسجد، راه، آکادمی و درمانگاه باید ایجاد شود. در بحث قیمت مصالح باید پیش بینی های لازم صورت گیرد ما نگرانیم که ساخت مسکن شروع شود، اما قیمت مصالح نیز افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4751

به "امروز سه دهک جامعه برای خرید یک 70 متری باید 120 سال انتظار بکشند ، ظرف 10 سال قیمت مسکن 20 برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز سه دهک جامعه برای خرید یک 70 متری باید 120 سال انتظار بکشند ، ظرف 10 سال قیمت مسکن 20 برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید