آبروریزی روباتیک در روسیه ، روباتی که انسان از آب در آمد!

به گزارش دور زمین، کنفرانس فناوری روسیه شاهد یک پدیده عجیب بود. پدیده ای که باعث گردیده کاربران شبکه های اجتماعی روسیه سوژه خنده خود را پیدا نمایند و ماجرا را از هر نظر نقد نمایند. اما ماجرا چه بود؟

آبروریزی روباتیک در روسیه ، روباتی که انسان از آب در آمد!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، روز گذشته یک روبات فوق پیشرفته روسیه که به نامبوریس شناخته می گردد در جریان برگزاری کنفرانس روباتیک روسیه روی سن رفت و حرکاتی نمایشی اجرا کرد. این حرکات به قدری چشمگیری بود که به سرعت در تلویزیون دولتی روسیه پخش شد. در شرح این روبات هم اعلام شد که این روبات توسط یک تیم دانشجویی طراحی گردیده است.

ویدیویی از این رویداد در سراسر دنیا به نمایش گذاشته گردیده است که نشان می دهد روبات مذکور با دیگر افراد روی صحنه نمایش اجرا می نماید، موفقیت این روبات در حرکت به منزله تشویق نوجوانان و دانش آموزان برای قدم نهادن در این راه ارزیابی شد.

واضح است که اگر روبات ماجرای ما واقعی بود، یکی از پیشرفته ترین نمونه های روباتیک در دنیا می شد. با این حال، به زودی پس از این رویداد پر سر و صدا، معین شد که علت واقعی بودن بیش از حد این روبات این است که اصلا روبات نیست و به معنای واقعی کلمه زنده است. این روبات نوعی تن پوش بود که مردی آن را حرکت می داد.

نخستین بار گزارشگرهای محلی به این موضوع شک کردند و به سرعت آغاز به آنالیز روبات از زوایای مختلف کردند. برای مثال آنها متوجه شدند این روبات صرفا دارای چراغ های LED در سرش است اما خبری از دوربین قابل حرکت یا سایر سنسورها، نیست.

روبات های بوستون داینامیک که اغلب به عنوان شرکت پیشرو در ایجاد روبات هایی که مانند انسان ها حرکت می نمایند،شناخته می گردد، سالیان سال است که توانایی های ساده ای را به وجود آورده اند و حرکات روبات ها شامل پریدن را ثبت می نمایند. بر این اساس حرکات مشابه انسان از سوی روبات ها موضوع عجیبی نیست. اما روبات روسی به حدی حرکات طبیعی داشت که نمی شد به آن شک نکرد.

منتقدان روسی نیز به سرعت دست به کار شدند و ابتدا به تجهیزات روبات شک کردند و بعد هم خیلی زود با آنالیز روبات از زوایای مختلف متوجه شدند با یک انسان رو به رو هستند. براساس گزارش های محلی، سازمان دهندگان این رویداد در دفاع از خود گفتند ما نگفتیم این یک روبات واقعی است. این در حالی است که دقیقا اعلام گردیده بود این یک روبات است و توسط تیمی دانشجویی طراحی گردیده است.

شبکه ویدئو 24 روسیه که این به اصطلاح پیشرفت روباتیک را با دنیا به اشتراک گذاشت، به سرعت پس از آنکه روبات جعلی از آب درامد تصویر روبات را حذف کرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 645

به "آبروریزی روباتیک در روسیه ، روباتی که انسان از آب در آمد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبروریزی روباتیک در روسیه ، روباتی که انسان از آب در آمد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید