کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه) - دور زمین

کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

کلیسای سکره کر دو مون مارتر (Sacre Coeur de Montmartre) یا قلب مقدس در سال 1919 تقدیس گشت و امروزه به عنوان یکی از برجسته ترین سازه های تاریخی پاریس به شمار می آید. موقعیت آن بر فراز تپه مون مارتر، دید پانورامایی بسیار زیبایی از شهر پاریس را در ارتفاع 130 متری سطح زمین بدست خواهد داد. کلیسای قلب مقدس به سبک رومی بیزانس طراحی شده است و بواسطه رنگ سفیدش از فاصله دور هم قابل تشخیص است. زیبایی و شکوه این مجموعه سبب شده است که سالانه در حدود 11.5 میلیون بازدید کننده آن را مقصد خود قرار دهند و این امر کلیسای قلب مقدس پاریس را به محبوب ترین جاذبه مذهبی تور فرانسه بعد از کلیسای نوتردام بدل کرده است.

کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

چه چیز کلیسای قلب مقدس پاریس را شاخص کرده است؟

کلیسای قلب مقدس پاریس در حد فاصل سال های 1875 و 1914 به وسیله Paul Abadie به عنوانی نمادی از امید احداث گشت. این کلیسا بعد از برج ایفل بلند سازه پاریس به شمار می آید و نام آن به قلب حضرت مسیح اشاره دارد و بیانگر عشق روحانی وی به بشریت است. گنبدهای متعدد این باسیلیکای سبک رومی بیزانس، ظاهری شبیه به کیک عروسی بدان بخشیده اند و بعضی هم بدین نام آن را خطاب می کنند. بخش های داخلی کلیسا با شمع های بسیاری آذین گشته است و حال و هوایی روحانی بدان بخشید ه اند. علاوه بر آن این کلیسا یک ارغنون بزرگ را هم که در گرد همایی های روز یکشنبه و کنسرت ارغنون شب پیش از کریسمس نواخته می گردد شامل شده است.

سقف داخلی کلیسای قلب مقدس از بزرگترین ابعاد موزائیک کاری در فرانسه برخوردار است و معماری آن بیشتر به تاج محل شباهت دارد تا کلیسای نوتردام که در همسایگی آن واقع شده است. از شاخص ترین جاذبه های این مجموعه می توان به چشم اندازهای خیره کننده شهر پاریس از فراز گنبد آن اشاره کرد. در هوای صاف می توان از این محل کلیسای نوتردام، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو و سالن اپرا را نظاره کرد. ورودی گنبد در خارج از کلیسا، بر سمت چپ آن قرار گرفته است و جهت دسترسی به آن باید 300 پله را پیمود. علاوه بر آن تراس و پیاده راه کلیسا هم دیدی پانورامایی به منظره ها اطراف را بدست خواهند داد. گفتنی است که ورود به داخل کلیسا رایگان است، اما جهت ورود به گورستان زیر زمینی و رفتن به بالای گنبد باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

چگونه به کلیسای قلب مقدس پاریس برویم؟

کلیسای قلب مقدس در منطقه هجده پاریس، بر غرب ایستگاه Gare de Nord و شمال سالن Opera Garnier واقع شده است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به محل کلیسا Anvers واقع بر خط دو است. از محل این ایستگاه می توان با دو یا سه دقیقه پیاده روی خیابان Steinkerque را به سمت تپه مون مارتر پیمود.

گردشگرانی که قصد دارند از مرکز شهر پاریس به این محل بیایند، می توانند سوار خط 12 به مقصد Porte de la Chapelle شوند. سپس در ایستگاه Abbesses واقع در مرکز مون مارتر توقف کنند و به سوی میدان Tertre و کلیسای قلب مقدس از تپه بالا فرایند.

مون مارتر یکی از منطقه ها تپه ای پاریس محسوب می گردد و گردشگرانی که توانایی بالا رفتن از تپه را ندارند می توانند:

  • راستا دور تپه را که از نزدیکی ایستگاه مترو Pigalle آغاز می گردد و تا بالای تپه امتداد می یابد بپیمایند.
  • تا زمان بازگشت اتوبوس به پایین تپه صبر کنند. این اتوبوس به هنگام بازگشت به بالای تپه از مقابل کلیسای قلب مقدس عبور خواهد نمود.
  • از ماشین های کابلی Funiculaire de Montmarte که گردشگران را از پایین تپه به محل ورودی باسیلیکا خواهند برد استفاده کنند.
وبسایت
www.sacre-coeur-montmartre.com
ساعات بازدید
6 صبح تا 10:30 شب
آدرس
فرانسه، منطقه 75018 پاریس، خیابان Chavalier de la Barre سی و پنجم
تماس
33153418900
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 357

به "کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)" امتیاز دهید

1 کاربر به "کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید