طاق پیروزی پاریس (فرانسه) - دور زمین

طاق پیروزی پاریس (فرانسه)

طاق پیروزی که بر منتهای مشهورترین خیابان پاریس، شانزلیزه واقع شده است، در سراسر دنیا به عنوان یکی از شاخص ترین نمادهای غرور و شکوه پاریس شناخته می گردد. طاق پیروزی پاریس علی رغم قدمتش، در مقایسه با دیگر طاق های پیروزی دنیا از طراحی و ساختی نوین برخوردار است. گفتنی است که بسیار پیشتر رومیان دست به ساخت چنین سازه هایی زده بودند. به واقع ناپلئون در ساخت این طاق قرن نوزدهمی که به افتخار ارتش بزرگ خود (Grand Armee) آن را احداث نمود از رومیان الهام گرفته است. تماشای اشعه سرخرنگ خورشید به هنگام غروب از فراز سکوی طاق و نظاره آتش جاودانه و آرامگاه سربازی گمنام که بر زیر طاق واقع شده است تجربه ای افسانه ای و اساطیری را در سفر با تور فرانسه رقم خواهند زد.

طاق پیروزی پاریس (فرانسه)

چه چیز طاق پیروزی پاریس را شاخص کرده است؟

شاید بتوان طاق پیروزی را برجسته ترین سازه تاریخی فرانسه دانست که بی شک ماهیت فاتحانه آن عمیق تر و ملموس تر از سایر بناهای این کشور است. طاق پیروزی پاریس در حد فاصل سال های 1806 و 1836 احداث گشت و آنچه که آن را شاخص کرده است به کارگیری سبک و حکاکی های تزئینی است که در نیمه اول قرن نوزده میلادی محبوب بوده اند. بازدید از این سازه تحسین برانگیز گردشگران تور پاریس را با پیشینه اجتماعی و نظامی فرانسه آشنا خواهد کرد. علاوه بر آن از محل طاق می توان چشم اندازهای مسحور کننده ای از مرکز پاریس را نظاره کرد.

آنچه که نباید در بازدید از طاق پیروزی پاریس از دست دهید:

سکوی تماشای طاق پیروزی

سکوی تماشای طاق پیروزی در ارتفاع 50 متری طاق واقع شده است و دیدی وسیع و منحصربفرد به شهر پاریس را بدست خواهد داد. این سکو پس از پیمایش 234 پله در دسترس گردشگران تور فرانسه قرار خواهد گرفت و از محل آن می توان مرکز تجاری La Defense، خیابان تحسین برانگیز شانزلیزه تا باسیلیکای Sacre Coeur را نظاره کرد. در هنگام غروب هم چراغ های خیابان به مانند الماسی در میانه شهر می درخشند و چشم اندازهای مذکور را هزاران بار زیباتر می سازند.

طراحی طاق پیروزی

طاق پیروزی به واقع شاهکاری ساخته دست گروهی از مجسمه سازان فرانسوی به نام های Jean Pierre Cortot، Francois Rude، Entoine Etex، James Pardier و Philippe Joseph Henri Lemaire است. هر یک از این هنرمندان خالق مجسمه ها و حکاکی های واقع بر ستون های طاقند. شاید بتوان مشهورترین این مجسمه ها را La Maraise اثر Francois Rude که نمادی از سرود ملی است دانست. گردشگران تور اروپا می توانند به هنگام بازدید از طاق پیروزی از جزئیات نماهای خارجی ستون ها و حکاکی اسامی رهبران نخستین امپراتوری فرانسه بر دیواره های داخلی طاق تماشا کنند.

آرامگاه سربازی گمنام

بر زیر طاق پیروزی آرامگاه سربازی گمنام به همراه آتشی که بی وقفه در کنار آن می سوزد واقع شده است. این سرباز در روز آتش بس سال 1920 به یاد سربازان فرانسوی که در طی جنگ جهانی دوم جان خود را از دست دادند، در این محل دفن گشت.

چگونه به طاق پیروزی پاریس برویم؟

نزدیک ترین ایستگاه مترو به طاق پیروزی پاریس ایستگاه Charles de Gaulle Etoile است که به وسیله خطوط زیر قابل دسترسی است:

مترو:

خط یک، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

خط دو، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

خط شش، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

قطارهای RER:

خط A، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

توجه: به هیچ عنوان از تقاطع پر تردد مجاور طاق عبور نکنید. بهتر است از یکی از گذرهای زیر زمینی جهت ورود به مجموعه استفاده نمایید.

وبسایت
www.paris-arc-de-triomphe.fr
ساعات بازدید
10 صبح تا 10:30 شب
آدرس
فرانسه، منطقه 75008، کاخ شارل دو گل
تماس
33155377377
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 356

به "طاق پیروزی پاریس (فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاق پیروزی پاریس (فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید