بازدید از دوازده شهر کوچک فرانسه

به گزارش دور زمین، بسیاری از گردشگران تور فرانسه بازدیدهای خود را به شهرهای بزرگ این کشور (پاریس و لیون) محدود می‌نمایند، غافل از آنکه خود را از چه زیبایی‌هایی محروم می‌سازند. دهکده‌های قرون وسطی‌ای بسیار خوش منظره فرانسه به همراه گذرگاه‌های باریک و سنگفرش شده و دیوارهای شهری از جمله جاذبه‌هایی هستند که مورد غفلت واقع شده‌اند. علاوه بر این بسیاری از شهرهای کوچک فرانسه در میان مناظر مسحور کننده‌ کوهستانی و دریایی واقع شده‌اند. در این بخش با دوازده شهر کوچک اما بسیار شگفت انگیز این کشور آشنا خواهید شد.

بازدید از دوازده شهر کوچک فرانسه

بازدید از Peillon همراه با تور فرانسه

Peillon در میان شهرهای کوچک و خوش منظره فرانسه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. یکی از دلایل محبوب بودن این شهر در میان گردشگران تور اروپا، جایگاه آن برفراز صخره‌ای واقع در فاصله 18 کیلومتری شمال شهر نیس واقع بر کرانه‌های مدیترانه‌ای فرانسه است. ثانیاً این محل تماماً پیاده‌راه است. ثالثاً فاقد بسیاری از مراکز فروش سوغاتی، رستوران‌ها و فروشگاه‌های رایج در مکان‌های دیگر است. با این وجود تعدادی از آن‌ها را می‌توان در ورودی شهر یافت. به همراه داشتن کفش‌هایی راحت جهت پیاده‌روی در میان بخش‌های مختلف این شهر شامل پله‌های شیبدار و گذرگاه‌های زیرزمینی از الزامات است. بدیهی است که از این محل مناظر بسیار شگفت انگیزی پدیدار خواهند شد.

بازدید از Dinan همراه با تور فرانسه

در Dinan خیابان‌های سنگفرش شده و سازه‌های نیمه چوبی همچنان به چشم می‌خورند و همین امر آن‌ را به یکی از بهترین نمونه‌ شهرهای قرون وسطی‌ای ناحیه بریتانی بدل کرده است. همانطور که ریک استیوز (Rick Steves، متخصص گردشگری) بیان می‌دارد، در Dinan به دنبال موزه‌های معمول در جاهای دیگر نباشید چرا که شهر خود به تنهایی موزه است. پیاده‌روی در شهر بویژه در هنگام برپایی بازارچه‌های صبح پنجشنبه واقع در میدان اصلی (Place du Guesclin) تجربه‌ای لذت بخش را برای گردشگران تور فرانسه رقم خواهد زد. چشم انداز رودخانه Rance و نواحی پیرامونی آن از فراز برج St. Catherine بسیار شگفت انگیز است. درنزدیکی این برج بخشی از دیوار شهر که به خوبی محفوظ مانده است قرار دارد.

بازدید از Rochefort en Terre همراه با تور فرانسه

ترکیب سنگ و چوب به همراه گلدان‌های سفالی و سبد گل‌های شمعدانی، Rochefort en Terre را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای ناحیه بریتانی در میان گردشگران تور فرانسه و یکی از زیباترین شهرهای این کشور بدل کرده است. بسیاری از بناهای این محل به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردند و ترکیبشان با سازه‌های مدرن‌تر بر زیبایی این بخش افزوده است. این شهر که بواسطه بیسکوییت‌های خوش مزه‌اش شناس شده است، هر ساله در ماه اوت میزبان جشنواره‌ بزرگداشت Notre Dame de la Tronchay (باکره سیاه پوست) است. علاوه بر این کاخی که زمانی محل اقامت هنرمند قرن بیستمی آمریکا (Alfred Klotz) بوده است، اکنون آثار او را به معرض نمایش گذارده است.

بازدید از Eze همراه با تور فرانسه

Eze شهر کوچکی واقع بر کرانه مدیترانه‌ای فرانسه است و بواسطه قلعه قرون وسطی‌ایش که به دریای مدیترانه اشراف دارد مشهور شده است. دسترسی به بالای این قلعه از طریق راه‌های باریک و سنگفرش شده موجود در محل نیاز به اندکی پیاده‌روی دارد و این تلاش خالی از لطف نخواهد بود چرا که بعد از پیمایش این مسیر منظره زیبایی از باغ کاکتوس و دریای مدیترانه در مقابل دیدگانتان آشکار می‌شود. زمانی را نیز به بازدید از کلیسای قدیمی آن به همراه صلیب مصریش (که گفته می‌شود یادآور معبد فنیقی است که زمانی در این محل قرار داشته است) اختصاص دهید.

بازدید از Etretat همراه با تور فرانسه

Etretat شهر کوچکی واقع بر کرانه نرماندی، در شمال غرب فرانسه است. این شهر تفریحگاهی بر کانال انگلیسی که به واسطه صخره‌های سفید و مسحور کننده‌اش و سه طاق طبیعیش که الهام بخش هنرمندانی چون Courbet و Monet بوده است مشهور شده است. به عنوان مثال Guy de Maupassant داستان‌های کوتاه متعددی در این محل نوشته است. از دیگر دلایل شهرت این شهر آخرین رویت هواپیمای پرنده سفید در سال 1927 بر فراز آن است. این هواپیما (White Bird، پرنده سفید) حامل دو تن از هوانوردانی بوده است که قصد داشتند مسافت مابین پاریس و نیویورک را بی توقف بپیمایند.

بازدید از Riquewihr همراه با تور فرانسه

این شهر کوچک در شمال شرق فرانسه واقع شده است و جمعیتی کمتر از 1500 نفر را شامل شده است. عمده شهرت Riquewihr بواسطه معماری تاریخی‌اش است. شمایل شهر نسبت به ظاهر آن در قرن شانزدهم تفاوت چندانی نکرده است و همین امر آن را به عنوان یکی از زیباترین شهرهای فرانسه شناس نموده است. این شهر تحت احاطه استحکاماتی قرون وسطی‌ای قرار دارد و امروزه قلعه قدیمی آن موزه‌ای را در خود جای داده است. Riquewihr در طول جنگ جهانی دوم به نسبت دست نخورده باقی ماند و موزه‌ای در باب تأثیرات جنگ بر آلزاس را شامل شده است.

بازدید از Saint Veran همراه با تور فرانسه

Saint Veran شهر کوچکی واقع در Queyras Regional Natural Park (در Haute Alps، جنوب شرقی فرانسه) است. این شهر زیبا بر شیب تپه‌ای مشرف به دره‌ای رودخانه‌ای واقع شده است و یکی از مرتفع‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود و سالانه گردشگران بسیاری را مجذوب خود می‌سازد. شهرت این بخش بیشتر به واسطه خانه‌هاییست که تراس‌های زیر شیروانی بسیار بلندی را شامل شده‌اند. ساعت‌های آفتابی و فواره‌های چوبی از دیگر جاذبه‌های محبوب در میان گردشگران تور فرانسه به شمار می‌روند. این ناحیه در میان کوهنوردان نیز محبوب است و بهتر است پیش از هر بار سفر به این شهر از وضعیت هوا مطلع گردند چرا که شرایط جوی این محل به شدت متغیر است.

بازدید از Moustiers Sainte Marie همراه با تور فرانسه

Moustiers Sante Marie در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است و یکی دیگر از شهرهای خوش منظره فرانسه محسوب می‌شود و پس زمینه‌های کوهستانی آن زیباییش را دو چندان نموده است. این شهر که بیشتر بواسطه ظروف سفالینش مشهور شده است، بر شیب پلکانی تپه‌ای قرار گرفته است. در قرن دهم میلادی ستاره‌ای طلایی بر زنجیری به طول 225 متر در میان دو صخره از این شهر آویخته شد. مطابق با آنچه در افسانه‌ها آمده است، شوالیه‌ای که در دوران جنگ‌های صلیبی به دست اعراب افتاد، سوگند یاد کرد که در صورت رهایی ستاره‌ای را در این محل بیاویزد.

بازدید از Sant'Antonio همراه با تور فرانسه

Sant'Antonio، این شهر دلربا در ارتفاع 460 متری از سطح دریا در جزیره کرس (Corsica) واقع شده است و نام مستعار آن آشیانه عقاب است. Sant'Antonio یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های جزیره کرس است. این شهر بواسطه سبک خاص معماری و طراحیش محبوب شده است و 75 خانه متصل به هم را شامل گردیده. علاوه بر مناظر مسحور کننده‌اش، یک کلیسای قرن یازدهمی، بقایای یک قلعه قرون وسطی‌ای و یک اجاق نان پزی از دیگر جاذبه‌های آن به شمار می‌آیند. این شهر محل مناسبی جهت کوهنوردی، خرسواری یا لذت بردن از تفریحات آبی در ساحل مجاورش است.

بازدید از Roussillon همراه با تور فرانسه

Roussillon بر کوهپایه Vaucluse واقع شده است و بواسطه رنگارنگ بودن مناظرش، از بایدهای ناحیه Luberon در سفر با تور اروپا محسوب می‌شود. در این شهر به جای سکونتگاه‌های سفید یا خاکستری رنگ رایج در مکان‌های دیگر، خانه‌هایی سرخ رنگ را خواهید دید. این بدین خاطر است که Roussillon بر یکی از عظیم‌ترین مجموعه رسوبات گل اخری واقع شده است. صخره‌های سرخرنگ جلوه‌ای خاص به مناظر این شهر بخشیده‌اند و آن را از سایر مکان‌ها متمایز ساخته‌اند. نواحی پیرامونی این شهر سراسر رنگند و گاه با پالت نقاشان مقایسه شده‌اند و بی‌شک الهام بخش هنرمندانند.

بازدید از Eguisheim همراه با تور فرانسه

Eguisheim تصویری حقیقی از باورهایی که اروپا را سراسر آکنده از خیابان‌هایی سنگفرش شده و سازه‌هایی قدیمی و رنگارنگ با ورودی‌هایی آذین شده می‌پندارند به دست می‌دهد. این شهر با فاصله‌ای نه چندان دور از مرز آلمان در Alsace واقع شده است و در سال 2013 به عنوان محبوب‌ترین شهر فرانسه معرفی شد. Eguisheim شهری قرون وسطی‌ایست که به گونه‌ای دوار در پیرامون قلعه‌ای شکل گرفته است.

بازدید از Gordes همراه با تور فرانسه

پیاده‌روی در میان فضاهای شهری Gordes بهترین راه جهت بازدید از جاذبه‌های آن به عنوان یکی از شهرهای زیبای فرانسه است. Gordes در ناحیه Luberon واقع شده است و سکونتگاه‌های سفید و خاکستری آن به فرمی مارپیچ بر فراز صخره‌ها ساخته شده‌اند و در بلندترین نقطه آن قلعه و کلیسایی قرون وسطی‌ای واقع شده است. صخره Bel Air واقع در جاده D15 بهترین موقعیت را جهت ثبت تصاویری منحصربفرد بدست می‌دهد. شاخص‌ترین جاذبه این بخش کلیسای قرن دوازدهمی Semanque است. در این عبادتگاه راهبان همچنان به تولید عسل و روغن استوقدوس مشغولند. علاوه بر این ممکن است در بازدیدهای خود به کلبه‌هایی سنگی و دوار که در میان جنگل واقع شده‌اند و مورد استفاده چوپانان بوده‌اند برخورد کنید.

انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2864

به "بازدید از دوازده شهر کوچک فرانسه" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازدید از دوازده شهر کوچک فرانسه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از دوازده شهر کوچک فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید