گردشگری و صنایع دستی، بهترین جایگزین برای نفت و کشاورزی

به گزارش دور زمین، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: با توجه به وجود قومیت های متنوع در استان های مختلف ایران، می توان گفت از ظرفیت زیادی در حوزه صنایع دستی برخورداریم.

گردشگری و صنایع دستی، بهترین جایگزین برای نفت و کشاورزی

اصغر سلیمی روز جمعه 9 شهریور در بازدید از سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در شرایط فعلی که کشاورزی کشور با چالش رو به رو گردیده است، باید به دنبال راهکارهای جایگزین باشیم.

او اضافه نمود: به نظر من بهترین جایگزینی که در حال حاضر می توانیم برای کشاورزی، صنایع دیگر و یا نفت داشته باشیم، گردشگری و صنایع دستی است.

سلیمی ادامه داد: بنابراین ضروری است این حوزه ها را مهم بدانیم تا بتوانیم از این صنایع منبع درآمد خوبی را برای کشور و مردم کسب کنیم. فکر می کنم که بهترین فرصت برای کشور ما این است که بتوانیم روی بحث صنایع دستی و گردشگری بیش از پیش تمرکز کنیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی برگزاری نمایشگاه ها را اقدامی ارزشمند خواند و گفت: نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی فرصت مغتنمی را در اختیار مردم قرار داده است تا بیشتر با این صنعت غنی کشورمان آشنا گردیده و نزدیکی بیشتری با هنرمندان این عرصه احساس نمایند.

او فزود: امروز در بازدید از غرفه های مناطق مختلف کشور که به عنوان شهرها و روستاهای هدف صنایع دستی شناخته می شوند، شاهد این بودیم که خیلی از صنایعی که در معرض فراموشی و حذف شدن بودند، با کوشش هنرمندان احیا گردیده و در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته گردیده است.

سلیمی اعلام کرد: همچنین موضوعی که بیشتر جلب توجه می کرد فراوری محصولات در انظار عموم و مقابل دیدگان علاقه مندان بود. بدون شک، این موضوع برای جوانان و بازدیدنمایندگان جذاب است.

او به اهمیت توجه به بسته بندی در عرضه محصولات اشاره نمود و گفت: در این نمایشگاه چند غرفه وجود دارد که در این زمنیه فعالیت های خوبی انجام می دهند. ما اگر بخواهیم صادرات خوبی داشته باشیم باید به همه جنبه ها توجه کنیم. یکی از این جنبه ها بسته بندی است که به فروش بهتر اثر کمک می نماید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 222

به "گردشگری و صنایع دستی، بهترین جایگزین برای نفت و کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری و صنایع دستی، بهترین جایگزین برای نفت و کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید