خبرنگاران جشنواره صنایع دستی تهران در فرهنگسرای اشراق گشایش یافت

به گزارش دور زمین، تهران- خبرنگاران- جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان تهران عصر شنبه در فرهنگسرای اشراق پایتخت گشایش یافت.

خبرنگاران جشنواره صنایع دستی تهران در فرهنگسرای اشراق گشایش یافت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، جشنواره منطقه ای صنایع دستی استان تهران به مدت هفت روز از ساعت 9 تا 21 برای بازدید عموم دایر است و همچنین دومین مدرسه صنایع دستی در فرهنگسرا اشراق گشایش یافت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان تهران در مراسم شروع فعالیت این جشنواره با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه هایی می تواند به سطح آگاهی و آموزش مردم یاری کند اضافه نمود: هم اکنون 60 درصد مردم از لحاظ شکلی و ماهیت مواد اولیه صنایع دستی باکیفیت بی اطلاع هستند.

محمد انشایی با بیان اینکه باید در حوزه شناخت قدم های خوبی به وسیله مسئولان امر برداشته گردد خاطر نشان کرد: تنها 40 درصد مردم تفاوت ها را در این هنر به خوبی درک نموده که می بایست حرکت خوبی را در بخش برندینگ و بازرگانی برداریم.

معاون صنایع دستی استان با اشاره به اینکه باید اطلاعات، تعاریف تنوع و جغرافیا هنرهای سنتی و دستی را به مردم آموخت گفت: هم اکنون صنایع دستی ایران به لحاظ تنوع و کیفیت در رتبه نخست دنیای و از لحاظ ترنول (درآمد) در صندلی سوم دنیا واقع شده است.

وی همچنین توجه به صنایع دستی و هنر را بهترین راه حل برای جایگزینی فروش نفت کشور دانست و اظهار کرد: در سال 96 میزان صادرات نفت کشور 56 میلیارد دلار بود که در همین بازه زمانی بعضی شرکت ها از جمله اپل و گوگل توانستند 2 برابر صادرات کشور در بخش نفت نیز درآمد زایی نمایند.

انشایی اضافه نمود: پیش از این تنها مدرسه هنرهای صنایع دستی در منطقه 9 تهران گشایش یافت که امروز توانستیم با همت مدیران شهری و منطقه چهار دومین مدرسه را افتتاح کنیم.

به گفته وی در بازه یک ساله در مدرسه هنرهای سنتی منطقه 9 تهران بیش از 500 هنرآموز به روزترین آموزش ها در صنایع دستی و بازرگانی را فرا گرفتند.

همچنین مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار و رئیس فرهنگسرای اشراق در این مراسم اضافه نمود: در حاشیه این نمایشگاه هفت روزه می توان آموزش و ترویج هنرهای سنتی به مردم داد.

رضا دوست علی با اشاره به اینکه در شرق پایتخت مرکز صنایع دستی کم است و به صورت متمرکز وجود ندارد گفت: با ایجاد مدرسه صنایع دستی در این فرهنگسرا می توانیم در بحث آموزش شهروندان پیش قدم باشیم.

وی با بیان اینکه 400 مجموعه فرهنگی و آموزشی زیر نظر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران فعالیت دارند گفت: در سال گذشته به وسیله این مراکز آموزشی و هنری در حوزه صنایع دستی 800 میلیون تومان فروش محصولات اساتید و هنرجویان صورت گرفت.

به گفته وی در حال حاضر 12 هزار هنرجو و بیش از 200 استادکار صنایع دستی در مراکز فرهنگی این سازمان فعالیت دارند.

جشنواره منطقه ای صنایع دستی استان تهران از امروز به مدت هفت روز ازساعت 9 تا 21 برای بازدید عموم دایر است و همچنین دومین مدرسه صنایع دستی در فرهنگسرا اشراق گشایش یافت.

تهرام /7247/ / 6139

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1867

به "خبرنگاران جشنواره صنایع دستی تهران در فرهنگسرای اشراق گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جشنواره صنایع دستی تهران در فرهنگسرای اشراق گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید