چگونه از رشد ناخن در گوشت پا جلوگیری کنیم؟

به گزارش دور زمین، شاید برای شما هم رخ داده باشد که شاهد رشد ناخن به درون گوشت پا بوده باشید. این موضوع می تواند بسیار دردناک باشد. در حقیقت همزمان با رشد ناخن و فرو رفتن بیشتر آن به گوشت، بر شدت درد فرد افزوده می گردد.

چگونه از رشد ناخن در گوشت پا جلوگیری کنیم؟

دانشمندان آمریکایی می گویند زمانی شرایط بدتر می گردد که بدانیم با شکافی که ناخن در پوست پا ایجاد می نماید، باکتری ها و عوامل بیماری زا می توانند وارد آن شده و باعث بروز عفونت شوند. این موضوع می تواند گستردگی درد را بیشتر کند. به طور معمول رشد ناخن به درون گوشت پا همراه با قرمزی، تورم، گرم شدن آن منطقه و درد همراه است.

دلایل زیادی می تواند باعث بروز پدیده ناخن فرو رفته در گوشت پا گردد. اصلی ترین این دلایل شامل موارد ذیل می گردد:

1- سابقه خانوادگی (وراثت): تحقیقات حاکی از آن است که رشد ناخن و فرو رفتن آن در گوشت پا می تواند از یکی از والدین یا هر دوی آن ها به فرد منتقل شده باشد.

2- کفش نامناسب: به طور معمول پوشیدن کفش های تنگ و سفت می تواند باعث بروز این پدیده گردد.

3- جراحت و ضربه: پریدن با نوک انگشتان پا، افتادن شیء سنگین روی پا یا فعالیت هایی مانند فوتبال باعث فشار روی انگشتان پا می گردد.

4- پیرایش نامناسب ناخن: یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث رشد ناخن به درون گوشت پا می گردد این است که افراد به صورت نامناسب اقدام به کوتاه کردن ناخن خود می نمایند. زمانی که افراد ناخن پای خود را خیلی کوتاه می نمایند احتمال بروز این پدیده زیاد است.

5- پدیکور: مراقبت های زیبایی از پا امروزه در میان زنان هواداران زیادی دارد. با این حال، اگر فردی که این کار را برای شما انجام می دهد مجرب نباشد و فرآیند کوتاه کردن ناخن ها را به درستی انجام ندهد، این موضوع می تواند باعث رشد ناخن به درون گوشت پا گردد.

6- گردش خون ضعیف: افراد بزرگسالی که از گردش خون ضعیف رنج می برند، احتمال بیشتری دارد که شاهد بروز این پدیده باشند. این افراد شامل مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی و دارای سابقه طولانی در استعمال دخانیات هستند.

خبر خوب این است که می توانید در بیشتر موارد رشد ناخن به درون گوشت پا را در خانه درمان کنید. در ابتدا پا های خود را درون آب گرم قرار دهید. این موضوع باعث نرم شدن پوست و کاهش التهاب می گردد. حال با یک ناخن گیر تمیز قسمت هایی که به زیر پوست رفته است را جدا نموده و پس از این کار از پماد های حاوی آنتی بیوتیک بهره ببرید.

با این حال، اگر شاهد عفونت هستید بهتر است برای این کار به پزشک مراجعه کنید. تمیز نگه داشتن پا و نظافت آن پس از درمان بسیار لازم است.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4475

به "چگونه از رشد ناخن در گوشت پا جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از رشد ناخن در گوشت پا جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید