چگونه مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در تور تایلند را پس بگیریم؟

به گزارش دور زمین، شما برای بیشتر خریدهایی که در تور تایلند انجام می‌دهید، 7 درصد مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را علاوه بر قیمت کالا می‌پردازید. خبر خوب برای توریست‌ها این است که در بسیاری از موارد، بازپس گرفتن مالیات بر ارزش افزوده قبل از خروج از تایلند ممکن است. برای این که برای بازپس گرفتن مالیات واجد شرایط باشید، باید کالاهای خود را از فروشگاه‌هایی خریده باشید که در طرح پس دادن مالیات به توریست‌ها شرکت کرده باشند. این فروشگاه‌ها شامل بیشتر فروشگاه‌های چند بخشی مانند Central World و فروشگاه‌های برندهای معروف مانند Apple می‌شوند.

چگونه مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در تور تایلند را پس بگیریم؟

وقتی در تور تایلند کالایی می‌خرید، تایید کنید که می‌خواهید مالیات خود را پس بگیرید. کارکنان فروشگاه‌ها یک فرم بازپس گرفتن مالیات (که با نام PP10 شناخته می‌شود) و یک صورتحساب مالیات به شما می‌دهند. برای گرفتن این‌ها شما باید پاسپورت‌تان و کارت مهاجرتی که به هنگام ورودتان به تایلند به پاسپورت متصل شده را نشان دهید. بخشی از PP10 را خودتان و بخشی را فروشگاه پر می‌کند. مالیات بر ارزش افزوده را تنها می‌توانید در زمان خروج از فرودگاه‌های بین‌المللی تایلند (مانند فرودگاه‌های بانکوک، چیانگ مای، هات یای، کو سامویی، کرابی و پوکت) پس بگیرید.

در فرودگاه، قبل از انجام تشریفات مربوط به پرواز برگشت‌تان، فرم PP10 و صورتحساب مالیات را به دفتر مختص این کارها تحویل دهید. احتمالا از شما بخواهند کالاهایی که خریداری کرده‌اید و پاسپورت‌تان را هم نشان بدهید. مامور سپس فرم شما را مهر می‌کند؛ بعد از آن می‌توانید به پروازتان رسیده و مراحل کنترل پاسپورت را انجام دهید. دفتر دوم، جایی که شما پول خود را پس می‌گیرید، در محوطه پرواز قرار دارد. بعد از این که از بازرسی امنیتی و کنترل پاسپورت عبور کردید، به این مکان دسترسی خواهید داشت. لوازم لوکس مانند جواهرات، طلا، ساعت‌های مچی، آیپد و کالاهایی که قیمت‌شان از 10 هزار بات بیشتر است را باید در کیف دستی همراه داشته باشید، چرا که شاید نیاز باشد آن‌ها را به دفتر پس دادن مالیات نشان دهید.

برای بازپس دادن مالیات زیر 30 هزار بات، پرداخت می‌تواند به صورت پول نقد (بات تایلند)، چک بانکی یا انتقال به کارت اعتباری شما باشد. برای پرداخت‌های نقدی، 100 بات بابت کارمزد از مبلغی که به شما بازپس داده می‌شود کم می‌شود. اگر مبلغی که پس می‌گیرید بیش از 30 هزار بات است، پرداخت تنها از طریق چک بانکی یا انتقال به حساب کارت اعتباریتان خواهد بود.

چند نکته در مورد باز پس گرفتن مالیات در تور تایلند

  • مالیات کالاهایی را می‌توانید پس بگیرید که از فروشگاه‌های شرکت کننده در طرح بازپس دادن VAT شرکت کرده باشند.
  • حداقل مقدار خریدتان باید 2000 بات باشد.
  • کالاهایی که خریداری می‌کنید باید در عرض 60 روز از تایلند خارج شوند.
  • شهروندان تایلند و کسانی که به طور دائم در این کشور زندگی می‌کنند، واجد شرایط استفاده از این طرح نیستند.
  • برای گرفتن مالیات پرداختی باید اصل صورتحساب مالیات را ارائه دهید. بد نیست که یک کپی از آن را همراه داشته باشید، چرا که دفتر بازپس‌دهی مالیات اصل آن را از شما می‌گیرید و کپی به شما تحویل نمی‌دهد.
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2863

به "چگونه مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در تور تایلند را پس بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در تور تایلند را پس بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید