پس از برگزیت؛ گذرنامه اروپایی حیوانات خانگی بریتانیا لغو می&zwnjشود

به گزارش دور زمین، شهروندان بریتانیا برای انتقال هر باره حیوانات خانگی یا سگ های کمکی خود به ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا مجبور به اخذ گواهی بهداشت هستند.

پس از برگزیت؛ گذرنامه اروپایی حیوانات خانگی بریتانیا لغو می&zwnjشود

با ما سفر کنید و با خرید تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سگ ، راسو و گروهی از حیوانات خانگی بریتانیایی پس از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) گذرنامه اروپایی خود را از دست می دهند و با رعایت شرایط سخت تر قادر به سفر به اتحادیه اروپا هستند.

بریتانیا تا آخرین روز امسال میلادی با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ است و دوران انتقالی را سپری خواهد نمود. برگزیت با توجه به نتیجه مذاکرات روزهای آینده بریتانیا و اتحادیه اروپا با یا بدون توافق اجرایی خواهد شد.

یک آرایشگر حیوانات خانگی در حال رسیدگی به یک سگ در خانه حیوانات خانگی در شهر کوچک میلتون کی نس پس از شیوع ویروس کرونا در اوایل تابستان 2020/ عکس: رویترز

حیوانات خانگی بریتانیایی مانند نوعی از راسوها، گربه و سگ ها پس از خروج بریتانیا از مدار اتحادیه اروپا گذرنامه اروپایی خود را از دست می دهند و آنها از این پس برای سفر نیازمند میکروچیپ و گواهی های واکسیناسیون و بهداشت حیوانات هستند.

میکروچیپ حیوانات، یک فرستنده شناساگر رادیویی کوچک به اندازه یک دانه برنج است. این ریزتراشه روی بدن یا زیر بخش شلی از پوست حیوانات کار گذاشته می گردد و یک شمارۀ شناسایی یا کد مخصوص را به حیوان اختصاص می دهد که توسط دامپزشکان و پرسنل پناهگاه های حیوانات قابل خواندن است.

براساس این قانون، صاحبان حیوانات خانگی یا سگ های کمکی خارج از اتحادیه اروپا برای سفر به کشورهای اتحادیه مراحل پیچیده تری را طی نمایند.

بر اساس مقررات جدید، استفاده از گذرنامه های اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی در ایرلند شمالی همچنان ادامه خواهد یافت.

شهروندان ساکنان ولز، انگلیس، اسکاتلند که در مجموع بریتانیا نامیده می شوند برای انتقال هر باره حیوانات خانگی یا سگ های کمکی خود به ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا مجبور به اخذ گواهی بهداشت و رعایت قواعد اتحادیه اروپا هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3555

به "پس از برگزیت؛ گذرنامه اروپایی حیوانات خانگی بریتانیا لغو می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از برگزیت؛ گذرنامه اروپایی حیوانات خانگی بریتانیا لغو می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید