پارک های ملی تایلند

به گزارش دور زمین، پارک های ملی تایلند یکی از بهترین مکان‌ها برای تجربه یک ماجراجویی عالی در طبیعت هستند. در این مقاله شما را با بهرین پارک‌های ملی تایلند آشنا خواهیم کرد.

پارک های ملی تایلند

پارک ملی او پهانگ نگا در تور تایلند

پارک ملی مو کو سیمیلان یک پارک ملی دریایی در جنوب تایلند در استان پهانگ نگا است. این پارک دیدنی های زیادی ندارد و به راحتی می توانید با کمی وقت گذاشتن همه جاذبه های آن را ببینید. پارک یک خلیج با 42 جزیره کارست، سواحل زیبا، صخره های سنگ آهکی، غار و تالاب های زیبا دارد. محبوب ترین جای آن، جزیره جیمز باند است که قسمتی از فیلم مردی با تفنگ طلایی در این جزیره فیلم برداری شد، اگر در تور تایلند به ماجراجویی در درون غارها علاقه دارید به غار کوه پنک بروید.

پارک ملی مو کو آنگ تونگ در تور تایلند

پارک ملی مو کو آنگ تونگ در خلیج تایلند یک پارک دریایی است که از 42 جزیره تشکیل شده و معمولا برای رفتن به این پارک از قایق استفاده می کنند، سواحل خوبی برای شیرجه و غواصی دارد و اگر بخواهید یک شب یا بیشتر را در این پارک بگذارید می توانید چادر کرایه کنید، بعضی از جزایر آن سواحلی سفید دارند و بقیه سواحلی صخره ای دارند که می توانید به بالای آن رفته و جشم اندازهای زیبا داشته باشید.

پارک ملی خائو سوک در تور تایلند

پارک ملی خائو سوک در استان سورات تانی قرار گرفته است و از جنگل های بارانی و جنگل تشکیل شده است که معمولا زیاد در ان باران می‌بارد که این باران تنوع حیوانی و گیاهی بسیاری را در این پارک ایجاد کرده است. در این محل صدها گونه پرنده ای ، گربه وحشی، آهو، خوک خرطوم دار، فیل و خرس زندگی می کنند و بزرگ ترین گل جهان به نام «رافلسیا کری» هم فقط در همین پارک پیدا می شود، فصل غیر بارانی بین ژوئن تا اکتبر بهترین زمان برای بازدید ازاین پارک است، بین آوریل و ژوئن فصل بادهای موسمی است که در این ماه ها سیل خیلی اتفاق می افتد و بیشتر راه ها لغزنده می‌باشند.

پارک ملی مو کو سیمیلان در تور تایلند

پارک ملی مو کو سیمیلان از پارک های دیگر دریایی تایلند است که مجمع الجزیره ای از 11 جزیره است که در 70 کیلومتری سواحل دریای آندامان قرار دارد، این جزایر گرانیتی پر از جنگل های بارانی ست که با سواحل سفید و صخره های مرجانی احاطه شده اند، بین ماه های دسامبر تا آوریل آب این جزیره خیلی زلال و شفاف است که آن را بهترین زمان برای شیرجه و غواصی کرده است.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 377

به "پارک های ملی تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "پارک های ملی تایلند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک های ملی تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید