وقوع سونامی سکته مغزی در ایران ، پیشگیری را شروع کنیم

به گزارش دور زمین، دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران، در خصوص وقوع سونامی سکته مغزی در کشور هشدار داد.

وقوع سونامی سکته مغزی در ایران ، پیشگیری را شروع کنیم
  • مجله مغز

به گزارش مهر، سید حسین آقامیری، در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره سکته مغزی با اشاره به اینکه توسعه بیمارستان های ویژه سکته مغزی در سراسر کشور جهت ارائه خدمات بهتر و جامع به بیماران دچار این مشکل امری لازم است، گفت: آمار دقیقی در خصوص سکته های مغزی نداریم ولی بر اساس بعضی از آنالیز ها سالانه 70 تا 100 هزار مورد جدید سکته مغزی رخ می دهد که به عبارتی هر 5 دقیقه یک مورد است.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: جمعیت ایران رو به سالمندی است و از آنجایی که سن یک عامل خطر غیرقابل تغییر در سکته مغزی است می توان گفت در آینده به سمت سونامی سکته مغزی پیش می رویم.

وی ادامه داد: فشارخون، دیابت، استعمال سیگار و الکل، چاقی از فاکتورهای خطر قابل تغییر در بروز سکته مغزی است و باید اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای لازم در این زمینه به مردم ارائه گردد.

این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه زیرساخت های درمان را برای سکته مغزی به طور کامل در کشور نداریم، گفت: اولین عامل ناتوانی در کشور سکته مغزی و دومین عامل مرگ بعد از بیماری های قلبی عروقی نیز سکته مغزی است. بنابر این توجه به پیشگیری و درمان به موقع این بیماری امر حائز اهمیت است.

یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران اول تا سوم اسفند 97 در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1570

به "وقوع سونامی سکته مغزی در ایران ، پیشگیری را شروع کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع سونامی سکته مغزی در ایران ، پیشگیری را شروع کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید