تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند

به گزارش دور زمین، تیم های فناوری و نوآوری ایران با دو طرح در چالش نوآوری دانشگاه ام آی تی امریکا و چالش نوآوری و مسابقات اختراعات و نوآوری سوئیس و نمایشگاه اختراعات سوئیس 2022 پذیرش شدند.

تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، تیم فناوری و نوآوری ایران در چالش نوآوری دانشگاه ام آی تی امریکا و چالش نوآوری و مسابقات اختراعات و نوآوری سوئیس و نمایشگاه اختراعات سوئیس 2022 پذیرش شده است و به کنندگی از کشورمان در این رویداد های جهانی حضور دارد و با نوآوران دیگر کشور ها رقابت می کند.

نمایشگاه اختراعات سوئیس یکی از معتبهترین جشنواره های جهانی در حوزه اختراعات و نوآوری جهان است که هر ساله در ماه مارس در ژنو سوئیس برگزار می شود که بیش از هزاران اختراع در ده ها کشور بعد از پذیرش نهایی وارد رقابت می شوند.

این رویداد در کنار نمایشگاه تخصصی اختراعات ژنو که اولین نمایشگاه در جهان در این حوزه است، با حمایت سازمان مالکیت فکری جهانی، دولت فدرال سوئیس و کنفدراسیون سوئیس و مراکز و دانشگاه های معتبر این کشور و دیگر سازمان های جهانی نوآوری و پژوهش و اختراعات در مرکز این کشور برگزار می شود.

مدال اختراعات وایپو در این رویداد معتبر که با داوری همراه است، به بهترین اختراعات و نوآوران داده می شود، این مدال و جایزه یکی از معتبهترین و بزرگترین جوایز اختراعات علمی جهان است که از طریق سازمان مالکیت فکری جهانی به سه طرح برتر داده می شود.

چالش جهانی نوآوری ام آی تی از طریق دانشکده فناوری و دانشگاه ام آی تی و با همکاری و حمایت سازمان های جهانی هم اکنون (ماه مارس سال 2022) در حال برگزاری است. این رقابت به منظور برطرف کردن چالش ها و مسائلی که از طریق جامعه جهانی در بسکمک از کشور ها وجود دارد، شناسایی می شود. راه چاره های این رقابت ها تا کنون برای بیش از 120 میلیون نفر در جهان اجرا شده است.

این رویداد معتبر با داوری طرح ها و راه چاره ها که حتما باید از طریق یک تیم ارائه شود، پس از پذیرش راه چاره ها با انتشار بر روی سایتی، زمینه ای برای کمک به آماده سازی بیزینس مدل و بیزینس پلن های جهانی برای آن راه چاره فراهم خواهد شد. از این رو تیم ها می توانند در این رقابت برای جایزه نقدی که تا یک میلیون دلار است، رقابت کنند.

تمامی این رویداد ها در ماه مارس از 12 تا 30 مارس به همراه چالش نوآوری سوئیس برگزار می شود و طرح ها باید به صورت استارت آپ هایی که بازار هدف خود را شناسایی کرده اند و در مرحله پایلوت هستند، در ژنو سوئیس ارائه شوند.

در رویداد امسال تیم هایی از ایران پذیرش شدند که شامل امیر پویا دانشوریان، سید پارسا علوی، محمدجواد پاپی زاده، مهدی شهبازی، سید آریا علوی، امیرپارسا دانشوریان و امیرعباس محمدی کوشکی هستند که در این رقابت پذیرفته شدند.

پروژه سامانه ها و دستگاه های ارزیابی و پایش بیمار با کارت هوشمند سلامت و پروژه بیمارستان هوشمند که برای برطرف کردن مسائل زیر ساختی در حوزه بهداشت و درمان تحقیق و پژوهش و طراحی شده است، از طرح های این تیم است.

پروژه بیمارستان هوشمند از قطع درختان برای چاپ دفترچه های بیمه و کاغذ و پرونده های کاغذی در حوزه سلامت و درمان جلوگیری می کند و صرفه اقتصادی بسکمک را برای مردم و دولت و مراکز درمانی به همراه دارد. در دسترس بودن سریع اطلاعات، امنیت بالای اطلاعات پزشکی افراد، جلوگیری از تجویز دارو ها و آزمایشات تکراری و جلوگیری از سوءاستفاده های نسخه دارو از طریق افراد از مزایای این طرح است.

تشخیص بهتر و سریع پزشک با توجه به دیتا های موجود در سامانه بیمار از دیگر مزایا به شمار می رود.

این تیم ها همزمان با حضور و داوری در رقابت ها مراحل ثبت شرکت، تیم سازی و آماده سازی طرح های خود و شناسایی بازار در ایران را انجام داده اند و در نهایت به مراکز رشد معرفی شدند. پذیرش در مرکز رشد به عنوان واحد فناور که بتوان از حمایت های این بخش جهت ادامه دادن و رفتن به سمت دانش بنیان شدن برخوردار شد، نقشه راه این تیم ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5535

به "تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید