واکنش خطیب زاده به حمله موشکی امروز به کابل و اصابت یک راکت به سفارت ایران

به گزارش دور زمین، سخنگوی وزارت خارجه ضمن محکوم کردن حمله تروریستی امروز به کابل و اصابت راکت به سفارت ایران، آن را نمونه ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور خواند.

واکنش خطیب زاده به حمله موشکی امروز به کابل و اصابت یک راکت به سفارت ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر اصابت چندین راکت به شهر کابل و از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت جمهوری اسلامی ایران، با محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیر نظامی را مورد حمله قرار می دهد و همچنین با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی گفت: در حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق آنالیز های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت نموده که در نتیجه آن آسیب های جزیی به بعضی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است. در عین حال خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت کشورمان نشده است.

وی این حمله تروریستی را نمونه ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور دانست.

صبح امروز (شنبه) اول آذر ماه چندین راکت به بخش هایی از کابل اصابت کرد که بر اثر آن تعدای کشته و زخمی شدند. بر اثر این حمله یکی از موشک ها به محوطه سفارت ایران اصابت نموده است.

در همین خصوص، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل هم امروز (شنبه) در صفحه توئیترش در پی شلیک موشک صبح امروز در کابل اظهار داشت: یکی از موشک های شلیک شده صبح امروز اول آذر ماه 1399 در محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل فرود آمده و ترکش های متعددی به ساختمان اصلی، شیشه ها، تأسیسات و تجهیزات سفارت اصابت کرد. خوشبختانه این حادثه تلفاتی در بر نداشت و کلیه پرسنل سفارت در سلامت کامل به سر می برند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3464

به "واکنش خطیب زاده به حمله موشکی امروز به کابل و اصابت یک راکت به سفارت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خطیب زاده به حمله موشکی امروز به کابل و اصابت یک راکت به سفارت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید