هند و تایلند رقبای ایران در جذب گردشگران عمانی

به گزارش دور زمین، عبدالرضا خدادادی، فعال در زمینه گردشگری سلامت کشور درباره استقبال عمانی ها از ایران برای استفاده از خدمات درمانی گفت: گردشگران سلامت کشور عمان به جای ایران به هند و تایلند می روند؛ چون این کشورها برای آنها غیر از خدمات درمانی، خدمات دیگر گردشگری نیز ارائه می نمایند. وی در ادامه گفت: ارزانی و در دسترس بودن پروازهای روزانه و برداشتن ویزا می تواند باعث جذب گردشگران به ایران گردد، البته این موارد در افزایش چشمگیر ورود گردشگران عمانی به ایران موثر است.

هند و تایلند رقبای ایران در جذب گردشگران عمانی

ایران به رغم برداشتن ویزا و انجام بیش از 10 پرواز مستقیم بین ایران و عمان باز هم از قافله ورود گردشگران عمانی عقب مانده است و در مقایسه با کشورهایی مانند تایلند و هند که توانسته اند گردشگران عمانی را جذب نمایند، حتی به 50 درصد از این بازار مطلوب هم دست نیافته ایم.

در واقع باید گفت که ایران هنوز مقصد شماره یک عمانی ها نیست. خدادادی درباره تبلیغات ایران در حوزه گردشگری سلامت نیز گفت: مردم کشور عمان معمولا خیلی سخت اعتماد می نمایند و بعضی از آنها اصلا به دنبال خدمات سنتی و معمول نیستند. شرکت های ایرانی باید بتوانند به این افراد خدمات مدرن را هم معرفی نمایند یا از طرق دیگر اعتمادشان را جلب نمایند.

هنوز آژانس های ایرانی به شیوه سنتی به گردشگران عمانی خدمات میدهند؛ در حالی که بعضی از آنها خواهان خدمات ویژه یا VIP هستند. می توان به راحتی برای این افراد برنامه ریزی کرد یا می توان افرادی را که پکیج درمانی خاص می خواهند افزایش داد و آنها را جذب کرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2023

به "هند و تایلند رقبای ایران در جذب گردشگران عمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند و تایلند رقبای ایران در جذب گردشگران عمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید