نسخه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی برای حل مسائل فوتبال

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران، سومین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان به دعوت حیدر بهاروند رئیس محترم سازمان لیگ با حضور معاونان فرهنگی 12 باشگاه لیگ رجحان، غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال، حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ امروز یکشنبه 8 دی برگزار شد.

نسخه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی برای حل مسائل فوتبال

در این نشست معاونان فرهنگی باشگاه ها ضمن ارایه گزارش فعالیت های فرهنگی اجرا شده در نیم فصل پیشنهادها و راهکارهای خود را برای بهبود فضای فرهنگی در نیم فصل دوم مسابقات ارایه کردند.

بهمنی: فرهنگ دغدغه اول فوتبال و ورزش کشور است

غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ضمن بیان اهمیت انجام فعالیت های فرهنگی در فوتبال از همه باشگاه ها درخواست کرد که در این زمینه فعال تر از گذشته عمل کنند.

حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ هم با تاکید بر انجام فعالیت های فرهنگی در فوتبال گفت: متاسفانه در گذشته باشگاه ها از نظر فرهنگی توجه کمی به مسایل فرهنگی نشان می دادند اما در سال های اخیر فرهنگ تبدیل به دغدغه اصلی مدیران ورزش و فوتبال کشور و مدیران باشگاه ها شده است. مسئولان فرهنگی نیز باید اقدام های مناسب فرهنگی را از خودشان شروع کنند. اقدام هایی مثل راستگویی، صداقت و سایر سجایای اخلاقی را در رفتارشان به نمایش بگذارند.

وی افزود: متاسفانه در نیم فصل اول برخی باشگاه ها تا اواسط مسابقات هنوز معاون فرهنگی باشگاه خود را انتخاب و معرفی نکرده بودند اما این مرتبه خوشحالیم که 12 باشگاه لیگ رجحان در این نشست حضوری مثبت و موثر دارند.

معاون فرهنگی نفت آبادان: همیار هواداران را فعال کردیم

عبدالرحیم صفری معاون فرهنگی باشگاه صنعت نفت آبادان اولین نفری بود که در این جلسه صحبت هایش را اعلام کرد و گفت: از سازمان لیگ فوتبال تشکر می کنم که عامل برگزاری این جلسات شده است. ما در باشگاه نفت آبادان در نیم فصل اول همیار هواداران را فعال کرده ایم و با هماهنگی نیروی انتظامی و یگان ویژه ساماندهی روی سکوهای ورزشگاه تختی در آبادان را به همیاران هوادار سپرده ایم. همچنین مناسبت های مختلف فرهنگی را در طول نیم فصل اول مانند هفته معلولان، روز پزشک و… را گرامی داشتیم.

وی افزود: همیاران هواداران باشگاه نفت آبادان همچنین از هواداران میهمانی که به آبادان می آیند مراقبت و محافظت می کنند. از سویی دیگر باشگاه نفت آبادان آمادگی کامل دارد که کانون بانوان هوادار را هم زیر نظر معاونت فرهنگی باشگاه راه اندازی کند و به بانوان تماشاگر هم خدمت رسانی کنیم. درهای خروج و ورود مخصوص بانوان هم در ورزشگاه تختی آبادان در نظر گرفته ایم.

معاون فرهنگی فولاد خوزستان: انحلال کانون های هواداری عجولانه بود

ساسان سیاح طاهری معاون فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان هم صحبت هایش را اینگونه شروع کرد: از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ به جهت برگزاری این نشست ها تشکر می کنم اما می خواهم که فاصله برگزاری نشست ها کمتر شود و این جلسه ها بیشتر برگزار شود. از سویی دیگر ایجاد معاونت فرهنگی در باشگاه ها بخصوص باشگاه های صنعتی که چارت تشکیلاتی و اداری مشخصی دارند کار دشواری بود زیرا تغییر چارت این باشگاه های صنعتی به راحتی امکانپذیر نیست. در نهایت در باشگاه فولاد پست مدیر فرهنگی ایجاد شد که همان وظایف معاونت فرهنگی را انجام می دهد.

وی افزود: انتظار داریم که باشگاه ها از مدیران فرهنگی خود حمایت بیشتری انجام بدهند. واحد فرهنگی باشگاه ها مسائل فراوانی دارند و برای دریافت بودجه هم باید چانه زنی های بسکمک انجام بدهند.

طاهری با بیان فعالیت های فرهنگی باشگاه فولاد مطرح کرد: بهمن یا اسفند امسال می توانیم میزبان مدیران فرهنگی باشگاه ها باشیم تا از نزدیک شاهد فعالیت های فرهنگی باشگاه فولاد باشند. البته انحلال کانون های هواداری به نظر عجولانه می آمد زیرا برخی از مشوقین باشگاه ها ریشه دارند و می توانند روی سکوها کمک حال باشگاه ها باشند. از سویی دیگر باشگاه فولاد خوزستان یکی از اولین باشگاه هایی بود که کانون بانوان هوادار خود را هم تاسیس و راه اندازی کرد و این آمادگی را هم داریم که کانون بانوان هوادار مان در مسابقات ملی از تیم ملی حمایت کنند.

معاون فرهنگی نساجی مازندران: وظایف معاونت های فرهنگی دقیق مشخص شود

رضا نادری معاون فرهنگی باشگاه نساجی مازندران نیز گفت: بهتر است که وظایف معاونت های فرهنگی باشگاه ها به طور دقیق مشخص شود و این وظایف از سوی سازمان لیگ به باشگاه ها ابلاغ شود. از سویی دیگر معاونت های فرهنگی بودجه ای برای انجام فعالیت های مناسب فرهنگی ندارند و دست خالی هم نمی شود کار زیادی انجام داد. از سویی دیگر اگر قرار است کانون بانوان هوادار فعال شود این مساله را اعلام رسمی کنند تا بتوانیم جوابگوی بانوان هوادار نساجی باشیم و در این زمینه نیز اقدام های لازم را انجام بدهیم.

وی افزود: هواداران نساجی همواره تیم های میهمان را مورد تشویق قرار می دهند و حتی به آنها با خواندن متنی خوشامد گویی می کنند. ضمن اینکه به نظرم برای لیدرهای باشگاه ها نیز باید اقدام های مناسبی انجام داد و اقدام های تشویقی و کلاس های آموزشی در این زمینه برگزار کنیم.

معاون فرهنگی ذوب آهن: رسانه ها به فعالیت های فرهنگی بیشتر توجه کنند

سید وحید طباطبایی مسئول فرهنگی باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: خوب است که فراخوانی برای لیدرها داشته باشیم زیرا فرهنگ سازی در فوتبال از روی سکوها شروع می شود. باید کانون های هواداری سازماندهی مجدد شوند. بخشنامه و دستورالعمل های لازم باید از سوی نهادهای بالادستی مثل سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به باشگاه ها ابلاغ شود.

وی افزود: بولتن های آموزشی از سوی سازمان لیگ فوتبال به باشگاه ها ارسال شود تا باشگاه ها نیز در این زمینه بتوانند اقدام های مناسب تری را انجام بدهند. ضمن اینکه باید بگویم رسانه ها معمولاً کمتر اخبار فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهند و از رسانه ملی توقع می رود که توجه بیشتری به فعالیت های فرهنگی که بخصوص قبل از شروع مسابقات انجام می شوند را پوشش بدهند.

معاون فرهنگی سپاهان: گنجاندن بند فرهنگی در قرارداد بازیکنان

محسن شکل آبادی معاونت فرهنگی باشگاه سپاهان اصفهان گفت: سه پیشنهاد برای بهتر شدن فعالیت های فرهنگی باشگاه ها دارم اول اینکه مسئولان فرهنگی به تیم ها نزدیک تر شوند و و همراه تیم فوتبال باشند. پیشنهاد دوم من این است که ما در باشگاه سپاهان یک درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را صرف امورخیریه می کنیم. پیشنهادم این است که در قرارداد بازیکنان بند فرهنگی گنجانده شود و در صورتیکه بازیکنی اقدامی مثبت و موثر فرهنگی انجام داد مبالغی به بازیکنان پرداخت شود.

وی افزود: پیشنهاد سوم این است که در مراسم رجحانن ها نیز قهرمان یا پهلوان فرهنگی داشته باشیم. انتخاب این قهرمان فرهنگی فاکتورهای خاص خود را داشته باشد.

زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در این زمینه گفت: ما به دنبال ایجاد یک کوچ فرهنگی (مربی فرهنگی) هستیم معاون فرهنگی در واقع این مربی فرهنگی در تیم های لیگ رجحان خواهد بود. از سویی دیگر وزارت ورزش اعلام کرده باشگاه ها مکلف هستند که 3 درصد از بودجه شان را اختصاص به کار فرهنگی بدهند و معاونت های فرهنگی این بودجه را از مدیران باشگاه ها پیگیر باشند.

معاون فرهنگی پرسپولیس: اقدام های فرهنگی مدیر محور شده است

حسین خبیری معاون فرهنگی باشگاه پرسپولیس گفت: خوشحالم که اقدام های فرهنگی از لیدر محور به مدیر محور تغییر پیدا کرده است. از سویی دیگر اینکه بگوییم 3 درصد از بودجه باشگاه باید به کارهای فرهنگی اختصاص داده شود خوب است اما ضمانت اجرایی ندارد زیرا ما منصوب مدیرباشگاه هستیم. بهتر است بخشنامه های فرهنگی به باشگاه ابلاغ شود. از سویی دیگر مدیران باشگاه ها باید بدانند که اقدام های فرهنگی بازخورد مثبتی دارد.

وی افزود: اگر هم قرار است ورود بانوان در مسابقات لیگ برتر اجرایی شود این مساله را زودتر به باشگاه ها اعلام و ابلاغ کنند تا قبل از دقیقه 90 بتوانیم کارها را به طور مناسب ساماندهی کنیم.

معاون فرهنگی ماشین سازی تبریز: با تکنولوژی داوری سکوها آرام تر می شوند

میرحسن محمودپور معاون فرهنگی باشگاه ماشین سازی تبریز ضمن بیان فعالیت ها فرهنگی این باشگاه هم گفت: درصورتیکه از تکنولوژی کمک داور ویدئویی استفاده کنیم جو ورزشگاه ها به میزان زیادی بهتر خواهد شد. زیرا بخش زیادی از فحاشی تماشاگران مربوط به اشتباهات داوران در مسابقات فوتبال است.

معاون فرهنگی تراکتورسازی تبریز: برای فرهنگ سازی باید فرهنگ شناسی کرد

حامد طلوعی معوان فرهنگی باشگاه تراکتورسازی تبریز هم گفت: برای فرهنگ سازی در فوتبال باید ابتدا فرهنگ شناسی کنیم و مختصات هواداران باشگاه های مختلف را هم باید بدانیم تا بتوانیم به درستی در این زمینه برنامه ریزی کنیم.

معاون فرهنگی نفت مسجدسلیمان: در فوتبال همه مسایل باید شفاف سازی شود

سیروس حیدری معاون فرهنگی باشگاه نفت مسجدسلیمان ضمن بیان فعالیت های فرهنگی این باشگاه گفت: ورزشگاه خانگی تیم نفت مسجدسلمیان به نام شهید بهنام محمدی 13 ساله است.بنابراین در کارهای فرهنگی باید همه مدیران باشگاه ها و فوتبال پاک دست باشند و به صورت شفاف مسایل را بیان کنند.

معاون فرهنگی باشگاه گل گهرسیرجان: فرهنگ در بطن فوتبال قرار گیرد

مسعود سنجری پاریزی معاون فرهنگی باشگاه گل گهرسیرجان گفت: بخش فرهنگی باشگاه ما بیش از 3 درصد از بودجه باشگاه را در اختیار دارد و تمامی مناسبت ها و اقدام های فرهنگی را هم در زمان مسابقات لیگ برتر و هم در طول هفته انجام می دهیم. از سویی دیگر این آمادگی را داریم که میزبان معاونت های فرهنگی باشگاه ها در سیرجان باشیم.

وی افزود: فقط انتظار داریم که اقدام های فرهنگی در متن فوتبال قرار بگیرند نه در حاشیه و پیوست. باید بتوانیم که فرهنگ مناسب را در بطن فوتبال نهادینه کنیم.

معاون فرهنگی باشگاه سایپا: فرهنگ سازی را از بازیکنان شروع کنیم

خانم افسانه حسن زاده مسئول فرهنگی و تربیتی باشگاه سایپا تهران گفت: آنطور که من متوجه شدم فرهنگ سازی در فوتبال مختص تماشاگران و لیدرها شده است. در حالیکه باشگاه ها می توانند اقدام های فرهنگی را با کار روی بازیکنان خودشان شروع کنند. در این زمینه ما اقدام های مثبت و موثری در باشگاه سایپا انجام داده ایم. حتی برای بازیکنان تیم های پایه خودمان اقدام های تربیتی و فرهنگی مثبتی را شروع کرده ایم که با استقبال همه بازیکنان روبرو شده است.

وی افزود: برای برخی بازیکنان تیم های پایه اقدام های فرهنگی نظیر کتاب خوانی، حضور در سینما و تئاتر و… انجام داده ایم البته به شرطی که بازیکنان اصول فرهنگی و تربیتی ساده ای مثل پرتاب نکردن بطری آب و... را حتی در تمرین های تیم رعایت کنند.

معاون فرهنگی باشگاه پیکان: فعالیت های فرهنگی الزام آور شوند

امیر مهدی نفر معاون فرهنگی باشگاه پیکان تهران هم گفت: بخش اعظم مسائل فرهنگی فوتبال به دلیل این است که تعریف جامع و کاملی از فرهنگ در فوتبال نداریم. باید سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در بخش فرهنگی باشگاه ها نیز اقدام های الزام آوری را انجام بدهند. همانطوری که در بخش صدور پروانه حرفه ای باشگاه ها چنین اقدام هایی انجام شد.

در انتها اعلام شد 4 باشگاه استقلال، شهر خودرو، شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی که کننده ای در این نشست فرهنگی نداشتند مورد سوال قرار بگییرند که چرا کننده باشگاه های آنها در این جلسه حاضر نشده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2319

به "نسخه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی برای حل مسائل فوتبال" امتیاز دهید

1 کاربر به "نسخه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی برای حل مسائل فوتبال" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی برای حل مسائل فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید