هشت معبد مقدس که حتما باید در چیانگ مای (تایلند) ببینید

به گزارش دور زمین، تایلند کشوری غنی از لحاظ فرهنگی است و در کنار تمام جاذبه‌های طبیعی خود، تاکنون سعی داشته تا مکان‌های مقدس نظیر زیارتگاه‌ها و معابد را نیز حفظ کند. شهر Chiang Mai بهترین نماینده برای معماری تایلند است. حدود 200 معبد در چیانگ مای وجود دارد، با ما همراه باشید و بهترین معبدهای چیانگ مای را بشناسید.

هشت معبد مقدس که حتما باید در چیانگ مای (تایلند) ببینید

وات جت یوت (Wat Jet Yot) چیانگ مای

Wat Jet Yot به‌ معنی معبد هفت مناره است. این معبد، در سال 1455 توسط پادشاه Tilokkarat ساخته شده است. این معبد مکان اصلی گردهمایی بودائیان Theravada در سال 1477 بود. هفت مناره این معبد، نماینده هفت هفته‌ای است که بودای بزرگ در هند در جستجوی روشنگری گذرانده بود. این معبد دارای معماری بسیار زیبایی است که از بنا‌های هندی الهام گرفته شده است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Mueang Chiang Mai

وات چیانگ مای (Wat Chiang Mai)

اگر می‌خواهید در تور تایلند به بازدید از مکانی بروید که بسیار هیجان‌انگیز است، معبد Wat Chiang Mai انتخاب خوبی است. در حال حاضر ویرانه‌های این بنا بازسازی شده‌اند و همچنان بسیار باشکوه و زیبا هستند. این معبد در دوره Lanna ساخته شده است. زمان ساخت این معبد به سال 1297 باز می‌گردد که در واقع اولین معبد در Chiang Mai بود که توسط پادشاه Mangral ساخته شد. وی همان فردی بود که باعث توسعه شهر شد. معماری معبد چیانگ مای با تاریخ پر شده است. این معبد خانه بودای کریستالی است، یک ثروت با ارزش و مقدس برای مردم تایلند. این زیارتگاه در بخش شمال شرقی شهر واقع شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای تخته سنگ‌های زیبای موجود در این بخش بپردازند که به شکل فیل‌هایی هستند که از بودا حمایت می‌کنند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Mueang Chiang Mai

وات چدی لوآنگ (Wat Chedi Luang) چیانگ مای

این معبد حدود 600 سال پیش ساخته شده است و البته بزرگترین بنا در Chiang Mai نیز به‌ حساب می‌آید. این معبد ارتفاعی در حدود 280 فوت (85 متر) دارد و دستور ساخت آن مربوط به پادشاه Sean Muang Ma می‌شود. تا سال 1475 در این مکان بودای زمردی قرار داشت و سپس این مجسمه به بانکوک برده شد. در سال 1995 پادشاه تایلند، یک نمونه مشابه از بودای زمردی را به معبد Wat Chedi Luang هدیه داد. در حال حاضر در این معبد یک بودای ایستاده قرار دارد که Phra Chao Attarot نامیده می‌شود. در حین ورود به این معبد با درخت Dipterocarp و ستون شهر مواجه خواهید شد که باور بر این است که هر دوی آن‌ها محافظان شهر هستند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Muang، جاده King Prajadhipok Phra Singh

وات پرا سینگ (Wat Phra Singh) چیانگ مای

معبد Wat Phra Singh در بخش غربی شهر قدیمی واقع شده است. این مکان درون یک خندق قدیمی قرار دارد و در سال 1345 ساخته شده است. در واقع این معبد مکانی برای دفن پادشاه King Khan Fu بود و توسط پسر وی به نام Phayu ساخته شده بود. گفتنی است که Phayu پنجمین پادشاه سلسله Mangrai به‌حساب می‌آمد. در سال 1367 مجسمه Phra Buddha Singh به این مکان آورده شد و همین موضوع عاملی شد تا این معبد تغییر نام دهد. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این معبد، Wihan Lai Kham است که ساختار پیچیده‌ای دارد و گردشگران می‌توانند به بازدید از پستو‌های تاریخی آن بپردازند. این مکان، معماری بسیار زیبایی دارد و گردشگران از دیدن مجسمه‌های بزرگ شیر، شگفت‌زده خواهند شد. این مجسمه‌ها نیز حکم محافظان معبد را دارند و به رودخانه Ping نگاه می‌کنند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 5 صبح تا 8:30 بعدازظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Mueang Chiang Mai

وات اومانگ (Wat Umong) چیانگ مای

معبد Wat Umong در سال 1297 بعد از میلاد، توسط پادشاه Manglai ساخته شد. این بنا ساختار معماری بسیار زیبا و البته پیچیده‌ای دارد که در این بین می‌توان به گنبد بزرگ و مارپیچ‌هایی همانند تونل اشاره کرد. نقاشی‌های موجود در دیوار‌های این مکان مربوط به قرن سیزدهم هستند. فضای سبز موجود در بخش خارجی معبد نیز بسیار زیبا است و گردشگران را به سمت خود جلب می‌کند. در این مکان نسخه‌ای مشابه از Ashoka Pillar قرار گرفته که بسیار تحسین برانگیز است و یادگاری از خاندان Lanna به حساب می‌آید. یکی دیگر از دلایلی که باعث جذابیت این معبد می‌شود، قرارگیری آن درون یک تپه بزرگ است که کوه Suthep نامیده می‌شود. راهبانی که در این معبد ساکن هستند، در زمان غروب آفتاب به گوزن‌های وحشی، ماهی‌ها و لاک‌پشت‌های موجود در منطقه غذا می‌دهند. در معبد Wat Umong یک گالری از مجسمه‌های باستانی بودا قرار دارد که در این بین می‌توان به مجسمه Bodhisatva اشاره کرد. در حقیقت معبد Wat Umong مجموعه‌ای باشکوه از از آثار و کتاب‌های مقدس تاریخی است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 5 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Muang، محله Suthep

Wat Phra Si Chom Thong Worawihan چیانگ مای

معبد Wat Phra That Si Chom Thong Worawihan مقدس‌ترین معبد در Chiang Mai است. این مکان از دو سازه تشکیل شده است که سازه بزرگتر دو طبقه است و کفپوش‌های چلیپایی دارد و مربوط به قرن پانزدهم می‌شود. ساختار گنبد طلایی این معبد از مار‌های ناگا (Naga)‌ الگوگیری شده و سقف آن نیز شباهت بسیاری به شیوه طراحی در دوره Lanna دارد. یکی از جالب‌ترین و البته زیباترین وسایل موجود در این معبد، تخت پادشاهی بودا (Buddha Throne) است که توسط حیوانات اساطیری تزیین شده است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Chom Thong، محله Khuang Pao

وات پان تائو (Wat Pan Tao) چیانگ مای

Wat Pan Tao به‌ معنای افزایش هزار برابری است. در این معبد گردشگران می‌توانند راهبان بومی را مشاهده کنند که لباس‌هایی به رنگ زعفران دارند. این راهبان عصر‌ها سرود‌های هماهنگی را با یکدیگر می‌خوانند. این معبد در قرن چهاردهم ساخته شده است و یکی از چهار معبدی است که به عنوان مکان اقامت خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار گرفته بود. گردشگران تور تایلند بهتر است که در سفر خود به این معبد حتما از اتاق عبادت آن نیز بازدید کنند. زیرا این مکان زیبایی‌های خاص خود را دارد. بسیاری از تزئینات این معبد چوبی هستند. در این مکان طاووس‌های کنده‌کاری شده‌ای را مشاهده می‌کنید که در باور مردم نماد پادشاهی Chiang Mai بوده‌اند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Mueang، جاده Phra Pok Klao

وات بوپارام (Wat Bupparam) چیانگ مای

معبد Wat Bupparam در بخش خارجی شهر دیوارکشی شده قدیمی قرار دارد و یک سازه بسیار بزرگ را شامل می‌شود. یکی از ویژگی‌های این معبد نگهداری بزرگترین بودای چوبی موجود در تایلند است. این معبد در سال 1497 در زمان سلطنت پادشاه Muang Kaeo ساخته شده است. قدیمی‌ترین سازه موجود در این معبد حدود 4 قرن پیش، ساخته شده است. چهار مجسمه شیر مانند نیز در اطراف این معبد وجود دارند که در واقع نماد محافظت از آن هستند. اما این معبد در واقع نسخه اصلی نیست و در سال 1819 بازسازی و تجدید شده است. در جریان این بازسازی، نقاشی‌های بومی زیادی بر دیوار‌های این معبد کشیده شد که نشان‌دهنده تصاویری از داستانهای جاکارتایی (Jakarta) و متون مقدس بودا هستند. این معبد، تاریخی غنی دارد و طراحی آن از سبک معماری برمه (Burmese) الهام گرفته شده است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 7 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند، چیانگ مای، منطقه Mueang Chiang Mai، جاده Tha Phae
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3601

به "هشت معبد مقدس که حتما باید در چیانگ مای (تایلند) ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت معبد مقدس که حتما باید در چیانگ مای (تایلند) ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید