معافیت 30درصدی مالیات فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد گامی موثر برای رونق گردشگری است

به گزارش دور زمین، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، موافقت نمایندگان با تخفیف 30درصدی مالیاتی فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد و تجاری را گامی موثر برای رونق گردشگری این مناطق دانست.

معافیت 30درصدی مالیات فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد گامی موثر برای رونق گردشگری است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، محمداسماعیل سعیدی، موافقت کنندگان با تخفیف 30 درصدی فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد تجاری- صنعتی را گامی موثر در بهبود وضعیت گردشگری موثر دانست و گفت: وضع معافیت مالیاتی برای عرضه کنندگان خدمات گردشگری بهبود و رشد خدمات رسانی را به دنبال دارد.

کننده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اغلب کشورها در برخی موارد طرح ها تا صد سال از پرداخت مالیات معاف می شوند، اضافه نمود: اما در ایران چنین چیزی وجود ندارد این در حالی است که معافیت های مالیاتی مشوقی برای سرمایه گذاران است.

او ادامه داد: اگر از این ظرفیت و فرصت به خوبی بهره ببریم می توان تحولی عظیم در صنعت گردشگری مناطق آزاد و تجاری ایجاد کرد.

طرح های گردشگری باید از عوارض تغییر کاربری معاف شوند

این کننده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه طرح های گردشگری باید از عوارض تغییر کاربری معاف شوند، شرح داد: باید از تمامی ابزارها برای تبلیغ گردشگری کشور بهره برد البته توجه به گردشگری الکترونیک باید در کانون توجه باشد.

سعیدی با تاکید بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت ها و بودجه لازم برای بهبود وضعیت صنعت گردشگری کشور، گفت: توجه به گردشگری گامی موثر برای درآمد توسعه پایدار و جایگزینی آن با نفت است.

باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد

او با تاکید بر اینکه باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد، اضافه نمود: سفارت خانه ها و رایزن های فرهنگی باید پرداختن به دیپلماسی فرهنگی را در دستور کار قرار دهند و در این رابطه به خوبی انجام وظیفه کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه از تمامی ظرفیت های کشور باید برای رونق گردشگری بهره برد، ادامه داد: گردشگری و تجارت حلال بهترین جایگزین برای نفت است و باید برای افزایش سهم تجارت حلال از طریق گردشگری اقدام کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 121

به "معافیت 30درصدی مالیات فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد گامی موثر برای رونق گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت 30درصدی مالیات فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد گامی موثر برای رونق گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید