مصوبه بخگرددگی وام های کشاورزان به زودی عملیاتی می گردد

به گزارش دور زمین، وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوع اجرای مصوبه بخشودگی وام های کشاورزان سه بار به دولت آمد و حتی در جلسه شب18 آذر هیأت دولت مطرح و این بار اصلاح نهایی بر روی آن انجام شد و به زودی عملیاتی خواهد شد.

مصوبه بخگرددگی وام های کشاورزان به زودی عملیاتی می گردد

به گزارش خبرنگاران، منطقه خلیج فارس، محمود حجتی در نشست شورای اداری استان هرمزگان در فعالان اقتصادی، با بیان این که امیدوارم بتوانیم محرومیت های گوشه و کنار هرمزگان را رفع کنیم و نارسایی های گذشته را از بین ببریم، اضافه نمود: مردم استان هرمزگان در ارتباط با زیربخش های کشاورزی همواره در سطح کشور پیشرو بوده و هستند.

وی با اشاره به این که آبیاری کشاورزی هرمزگان از 150 هزار هکتار توانسته 104 هزار هکتارش را به آبیاری تحت فشار تبدیل کند، اظهار کرد: در بحث گلخانه ها نیز هرمزگان با رشد دو برابری روبرو بوده که شاهد افزایش آن در سال های آینده خواهیم بود.

حجتی با بیان این که 1700 هکتار مجوز توسعه گلخانه ای در استان هرمزگان صادر شده است، اضافه نمود: هرمزگان در زمینهٔ آبخیزداری همواره پیشرو بوده و تاکنون در این بخش با سرمایه گذاری 60 میلیارد تومانی روبرو بوده است که توانسته رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دهد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در بحث صید و صیادی هرمزگان 33 درصد از صید کشور را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: در آبزی پروری استان هرمزگان قابلیت بالایی دارد و تاکنون هفت هزار و 400 هکتار از مزارع آن نیز به پرورش آبزیان اختصاص یافته است.

وی با بیان این که پیش بینی می کنیم سال جاری در فراوری میگو به 100 هزار تن برسیم، مطرح نمود: موضوع اجرای مصوبه بخشودگی وام های کشاورزان سه بار به دولت آمد و حتی در جلسه شب 18 آذر هیأت دولت مطرح و این بار اصلاح نهایی بر روی آن انجام شد و به زودی عملیاتی خواهد شد.

حجتی در انتها باغات پیر استان را یکی از مسائل کشاورزان هرمزگان دانست و از حمایت دولت برای رفع شدن مسائل این باغات اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1387

به "مصوبه بخگرددگی وام های کشاورزان به زودی عملیاتی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه بخگرددگی وام های کشاورزان به زودی عملیاتی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید