مخالفت اتحادیه مهمانداران و خلبانان آمریکا با پرواز بوئینگ 737

به گزارش دور زمین، در پی سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 در اتیوپی، دو اتحادیه بزرگ هوانوردی آمریکا نیز با پرواز این هواپیماها مخالفت نموده اند. پیش از آن بسیاری از کشورهای اروپایی حریم هوایی خود را بر روی این مدل از بوئینگ بسته بودند.

مخالفت اتحادیه مهمانداران و خلبانان آمریکا با پرواز بوئینگ 737

به گزارش دویچه وله، مخالفت با پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 و 9 همچنان ادامه دارد. تصمیم برای منع پرواز این نوع هواپیماهای بوئینگ به دلایل ایمنی صورت می گیرد.

سقوط این هواپیما در روز یکشنبه 19 اسفند (10 مارس) در اتیوپی به تردیدها درباره ایمن بودن این هواپیما دامن زد. ظرف چند ماه گذشته این دومین باری است که هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 سقوط می نماید. یک فروند از هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 حدود پنج ماه پیش در اندونزی و اندک زمانی پس از برخاستن از فرودگاه جاکارتا سقوط کرد.

این در حالی است که سازمان هوانوردی آمریکا (FAA) همچنان بر ادامه پرواز این مدل از هواپیماهای بوئینگ اصرار دارد.

  • افزایش مخالفت در آمریکا

در پی مخالفت شماری از کشورهای اروپایی با پرواز هواپیماهای مدل بوئینگ 737 مکس 8 و 9، مخالفت در آمریکا با پرواز این هواپیماها نیز افزایش یافته است. میت رامنی و الیزابت وارن، دو سناتور با نفوذ آمریکا از جمله کسانی هستند که خواهان توقف پرواز این هواپیماها شده اند.

سناتور تد کروز که ریاست کارگروه هوا و فضانوردی در مجلس نمایندگان را برعهده دارد نیز اعلام نموده است که پرواز این هواپیماها تا زمان رفع شدن تردیدها درباره ایمن بودن آن ها باید متوقف گردد.

تد کروز ادامه پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8 و 9 را منوط به تایید سازمان هوانوردی آمریکا (FAA) نموده است. این در حالی است که این سازمان همچنان بر این باور است که این هواپیماها امن هستند و تنها باید نرم افزار آن ها به روز رسانی شوند.

  • امنیت و سود

لری باسانی، رئیس اتحادیه مهمان داران و خدمه پرواز آمریکا نیز اعلام نموده است که امنیت جانی مهمان داران و مسافران از اولویت کامل برخوردار است. این اتحادیه که بیش از 27 هزار مهمان دار و خدمه پرواز در آمریکا را نمایندگی می نماید، خواهان توقف پروازهای این مدل از هواپیماهای بوئینگ شده است.

افزون بر آن، اتحادیه خلبانان آمریکا نیز خواهان توقف موقت پرواز این هواپیماها شده است. رئیس این اتحادیه گفته است: جان انسان ها باید مهم تر از سود شرکت ها باشد.

این در حالی است که دو شرکت هواپیمایی سات وست ایرلاینز و یونایتدایرلاینز آمریکا بر امن بودن این هواپیماها اصرار دارند.

شماری از کشورهای اروپایی نه تنها پرواز این مدل از هواپیماهای بوئینگ از فرودگاه های خود را منع نموده اند، بلکه حتی حریم هوایی خود را بر روی این هواپیماها بسته اند. به این ترتیب، پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8 و 9 در کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایرلند، نروژ، ایتالیا، اتریش، هلند، بلژیک و لهستان ممنوع اعلام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1699

به "مخالفت اتحادیه مهمانداران و خلبانان آمریکا با پرواز بوئینگ 737" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت اتحادیه مهمانداران و خلبانان آمریکا با پرواز بوئینگ 737"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید