تور نروژ

نروژ سرزمینی است که با طبیعت بکر، کوهستان های جادویی، آبدره های عمیق، دریاچه های بی انتها، صخره های شگفت انگیز و آبشارهای خروشان بی شمارش شناخته می شود. شاید سخت بتوان باور کرد چنین سرزمینی به این زیبایی هنوز روی زمین باقی مانده باشد، اما نروژ همان کشوری است که الهام بخش دیزنی برای ساخت مناظر تماشایی انیمیشن یخ زده بوده است. نروژ یکی از بهترین مکان ها روی زمین برای دیدن پدیده جادویی شفق قطبی و همچنین خرس های قطبی در حیات وحش است. طبیعت بی نهایت زیبا، خلاصه ویژگی های نروژ نیست. در تور نروژ شما با جمعیتی از خوشحال ترین مردم دنیا آشنا می شوید؛ کسانی که با آغوش باز از مهمانان خود پذیرایی می کنند. تعداد زیادی شهرهای تاریخی، کلیساهای باشکوه و راه های بی شمار برای تفریحات در محیط های بیرونی، همه با هم این سفر را به تجربه ای فراموش نشدنی برای شما بدل خواهند کرد.

تجربه جاذبه های تفریحی و شهری در تور نروژ

نروژ صدها کیلومتر خط ساحلی دارد. این کشور شهرهای جذاب بندری که ارزش بازدید دارند نیز کم ندارد. معماری ساده و سنتی خانه ها، شما را به اشتباه نیندازد. زیر این پوسته ی سنتی، شهرهایی مدرن و جذاب قرار گرفته اند. السوند یکی از همین شهرهای ساحلی شگفت انگیز است. این شهر از مجموعه ای از شبه جزیره ها و جزیره ها تشکیل شده و مناظری نفس گیر و موقعیت هایی عالی برای پیاده روی و کوهنوردی دارد. Henningsvær یکی دیگر از همین شهرهای تماشایی است. گاهی حس می کنید این خانه های رنگین کمانی و زیبایی که کنار آب ردیف شده اند، از داستان های پریان بیرون آمده اند و ساکنین شان به جای آدم های واقعی احتمالا اعضای خانواده نان زنجبیلی انیمیشن شرک هستند.

کلیساهای بزرگ در اروپا از سنگ ساخته می شوند، در نروژ اما داستان کمی متفاوت است. در این کشور شما کلیساهای جامع و بزرگی را می بینید که به طور کامل از چوب ساخته شده اند. این کلیساهای چوبی، نماینده هایی شایسته برای نشان دادن گستردگی و پیشرفتگی صنعت چوب سازی نروژ هستند، صنعتی که دیر زمانی است بخشی از تاریخ و فرهنگ نروژ را تشکیل می دهد. کلیساهای چوبی بسیاری در سرتاسر نروژ وجود دارند، اما خیره کننده ترین آن ها کلیسای Heddal است. این کلیسا در قرن سیزدهم ساخته شده و بزرگترین کلیسای چوبی در کل نروژ است.

نروژ سرزمین هزار دریاچه است، درست است، اما این کشور سرزمین تونل ها نیز هست. اگر از آن دسته افراد هستید که هیچ تونلی را بدون جیغ کشیدن رد نکرده اید، خود را حسابی آماده کنید چرا که بعید است بتوانید بدون آمادگی، بعد از 25 کیلومتر جیغ کشیدن با حنجره ای سالم به آن سوی تونل برسید. البته نورپردازی زیبا و خیره کننده این شاهکار راه سازی، شما را آن قدر شگفت زده خواهد کرد که سر و صدا راه انداختن را از سرتان بیاندازد؛ نورهایی که ایجاد شده اند تا این سواری 20 دقیقه ای در تونل Lærdal را به تجربه ای آرامش بخش برای راننده تبدیل کنند. شما هم در ایجاد این آرامش سهیم باشید و از سواری لذت ببرید.

بازدید از جاذبه های طبیعی در تور نروژ

آبدره مسیری آبی و بلند است که بین صخره های با ارتفاع بالا قرار گرفته است. آبدره ها عمدتا به خاطر یخ شدن آب یخچال های محصور شده درون دره های عمیق به وجود آمده اند. در نروژ آبدره ها زیباترین جاذبه های طبیعی کشور هستند. هیچ سفری به منطقه اسکاندیناوی، بدون دیدن آبدره ها از نزدیک کامل نمی شود. بیشتر آبدره های نروژ در امتداد خط ساحلی غربی این کشور قرار دارند. Sognefjord بلندترین آبدره در تمام اروپا، در همین بخش قرار دارد. شاید بهترین روش برای بازدید از نروژ و آبدره هایش، تور کشتی کروز باشد. در تورهای کشتی کروز، آبدره ها تنها مقصدهایتان نیستند، مسیرهای سفرتان هستند. با تور کشتی کروز در نروژ شما از یک آبدره به آبدره دیگر رفته، در شهرهای ساحلی توقف می کنید و علاوه بر لذت بردن از زیبایی بهشتی این مکان ها، فرصت می کنید از دیگر جاذبه های نروژ نیز دیدن کنید.

برای دیدن زیبایی های طبیعی نروژ به بهترین شکل ممکن، پیاده روی انتخابی فوق العاده عالی برای شما خواهد بود. در نروژ شما تقریبا هر جایی که بخواهید می توانید پیاده روی کنید. تفریحات بیرونی و گردش در طبیعت، به بخشی از هویت ملی نروژ تبدیل شده اند. این رویه ی ملی با قانون حمایت می شود. در نروژ قانون به شما اجازه می دهد از طبیعت زیبای این کشور به طور کامل استفاده کرده و هر چه قدر که می خواهید هوای تازه و زندگی بخش آنجا را تنفس کنید، به شرطی که زباله به جای نگذارید و به طبیعت احترام بگذارید. این قانون به وجود آمده تا تضمین کند هر کسی می تواند طبیعت را تجربه کند، حتی اگر جزئی از زمین های بزرگ با ملکیت شخصی باشد. اگر به دنبال یک چالش واقعی هستید به سراغ قله Galdhøpiggen، بلندترین کوه نروژ بروید. برای یک پیاده روی تفریحی تر اما پر از مناظر دیدنی و تماشایی، سری به پارک ملی Rondane بزنید. این پارک، جایی است که شما می توانید گوزن های شمالی را در محیط طبیعی زندگیشان ببینید.

دیدن شفق قطبی یا نورهای شمالی، بدون شک یکی از مهم ترین دلایل عاشقان طبیعت برای رفتن به تور نروژ است. بهترین زمان برای دیدن این نورها، زمستان است. در این زمان شب ها طولانی (زیادی طولانی) هستند و فرصتی عالی برای دیدن این شاهکار طبیعت به وجود می آورند. عکاسان گوش به زنگ باشند، هر چه قدر بیشتر به سمت شمال بروید و هر چه قدر از شهرها دورتر شوید، منظره های بهتری نصیبتان خواهد شد. بسیاری ترومسو را به خاطر موقعیت شمالیش و نزدیکی به مدار شمالگان، بهترین مکان در نروژ برای دیدن شفق قطبی می دانند. هوای خشک و آسمان بدون ابر، موقعیت بدون نقصی برای دیدن شفق قطبی در ترومسو ایجاد می کنند.

به خاطر وجود تعداد زیادی یخچال طبیعی در نروژ، این کشور آبشارهای بی شماری دارد. برخی از این آبشارها در تمام طول سال خروشان و پر قدرت بوده و منظره های اعجاب انگیز را به وجود می آورند. این ابشارها را می توان در سراسر نروژ پیدا کرد اما بیشترین تمرکز و فراوانی آن ها را می توان در آبدره های غربی و کوهستان ها دید. بدون شک یکی از خارق العاده ترین آبشارهای نروژ، آبشار Mardalsfossen است. شما می توانید به این آبشار بزرگ و قدرتمند نزدیک شده و ریزش آب را به طور کامل حس کنید.

انجام فعالیت های تفریحی و ورزشی در تور نروژ

مانند فنلاند، نروژ هم خورشید نیمه شب را تجربه می کند. برای چند هفته در هر تابستان، خورشید در مناطق بالای مدار شمالگان هیچگاه غروب نمی کند. اگر چنین چیزی را تاکنون ندیده اید این را تصور کنید که طلوع و غروب آفتاب هر دو در یک زمان اتفاق بیافتند و کل منظره روبه رویتان با نورهای قرمز، زرد و طلایی رنگ شود. گشت های بازدید از نهنگ ها، چادر زدن، شنا، دوچرخه سواری و کایاک سواری روی دریا کارهای مفرحی هستند که می توانید در این مدت در تور نروژ انجام دهید.

مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) در ساحل شمالی نروژ قرار گرفته است. بسیاری این جزیره ها را خوش منظره ترین و زیباترین نقاط کل کشور می دانند. البته دیدنی های این منطقه منحصر به جاذبه های طبیعی نیستند. برخی از محبوب ترین جاذبه های لوفوتن بین گردشگران تور نروژ، ساخته انسان هستند. بازدید از کابین های ماهیگیری سنتی را در این منطقه به هیچ عنوان از دست ندهید. این کابین های قرمز و دیدنی درست در کنار دریا قرار گرفته اند و برخی از آن ها را می توان برای اقامت اجاره کرد. موقعیت جدا افتاده، ساکت و آرام و منظره های نفسگیر ساحل و کوهستان در اطرافتان، شما را بیش از پیش به طبیعت و البته خودتان نزدیک می کند.

نروژ بهشت عکاسان (و همزمان اینستاگرام بازان) است. چه یک عکاس حرفه ای باشید، چه یک خوره ی اینستاگرام و شبکه های اجتماعی، نروژ موقعیت های بی مانند و عالی برای عکاسی کم ندارد. برای مثال Kjeragbolten یک تخته سنگ بزرگ است که بین دو صخره گیر افتاده و موقعیتی را به وجود آورده که تا نبینید باور نخواهید کرد. احتمالا تا لحظه ای که خودتان در تور نروژ این صخره را از نزدیک لمس نکنید و روی آن نروید، عکس های گرفته شده روی آن را خروجی کار یک فوتوشاپ کار ماهر بدانید. در مکان صخره منبر، روی سکوی صخره ای مسطحی می ایستید که از کوه بیرون آمده و بر فراز آبدره ای با آب های فیروزه ای، منظره ای جادویی خلق کرده است. زبان ترول را فراموش نکنید؛ صخره ای که صدها متر بالاتر از رودخانه از دل کوه بیرون آمده و موقعیتی منحصر به فرد برای آزمایش دل و جرات تان خلق کرده است. این مکان های استثنائی تنها گوشه ای از دنیای بی انتهای جاذبه های نروژ هستند.

در طول ماه های زمستانی، بخش های مختلفی از نروژ، به مکان هایی ایده آل برای اسکی صحرایی و اسکی روی سراشیبی تبدیل می شوند. Hemsedal یکی از بهترین انتخاب ها برای اسکی است. این منطقه چندین پیست اسکی درجه اول در سطح جهانی، ده ها دامنه پر برف و بیشتر از 20 بالابر اسکی را در خود جای داده است. اسکی در نروژ تنها برای حرفه ای ها نیست. Hafjell یکی دیگر از مکان های خوب برای اسکی در نروژ است. علاوه بر پیست های اسکی آلپاین و اسکی صحرایی، وجود امکانات مختلف برای سورتمه سواری و تیوب سواری، Hafjell را به مکانی عالی برای تفریح کل اعضای خانواده تبدیل می کنند.

بهترین زمان برای رفتن به تور نروژ

نروژ معمولا در تصور عموم این چنین شناخته می شود: سرد و بی سکنه، دارای طبیعت سحرانگیز اما با آب و هوای غیر قابل تحمل. این تصورها تا حدودی درست هستند اما مسئله این است که این ها تمام واقعیت نیستند. احتمالا حدس زدنش آن چنان برایتان سخت نباشد اگر بگوییم بهترین زمان برای رفتن به تور نروژ تابستان است. البته اگر این انتخاب بدیهی را کنار بگذارید می توانید از این دنیای شگفت انگیز، جنبه هایی فرای تصورتتان را نیز پیدا کنید. بهترین زمان سفر به نروژ، مانند تمامی کشورها به علایق تان و فعالیت هایی که می خواهید در آن کشور انجام دهید بستگی دارد.

در سال 2009 مجله National Geographic Traveler، آبدره های نروژ را بهترین مقصد مسافرت در دنیا نامید. هر سال صدها هزار توریست به تور نروژ می روند تا آبدره ها، یخچال های طبیعی و کوهستان های سحرانگیز این کشور را ببینند. بی راه نیست اگر بگوییم ایده آل ترین راه برای دیدن نروژ به بهترین شکل ممکن، سفر به این کشور با تور کشتی کروز است؛ سفری که هزاران نفر از سراسر جهان را با بهترین های این کشور آشنا می کند و تجربه ای منحصر به فرد در تقویم زندگیشان برای همیشه ثبت می کند. کشتی های کروز، تورهای مسافرتی خود در نروژ را در تابستان برگزار می کنند. تور کشتی کروز نروژ بین ماه های می تا سپتامبر در دسترس است؛ البته محبوب ترین ماه ها برای این نوع سفر، جولای تا آگوست است. در این زمان ها آب و هوا در معتدل ترین و مطلوب ترین حالتش است. بیشتر کشتی های کروز که روی نروژ تمرکز دارند، سفر خود را معمولا از پایتخت این کشور یعنی اسلو شروع کرده و در مسیر خود از اصلی ترین آبدره های این کشور مانند Sognefjord و Geirangerfjord و شهرهایی مانند برگن و استاوانگر دیدن می کنند. یکی دیگر از مزایای رفتن به این کشور در تابستان، تجربه آفتاب نیمه شب است. از نیمه های می تا زمان انقلاب تابستانی در اواخر ژوئن، خورشید به طور کامل غروب نمی کند و در نتیجه برای حدود 20 ساعت در روز، هوا روشن است.

از آن سو ورزش های زمستانی و برفی در تمامی اشکالش، توریست ها را در زمستان به نروژ می کشانند. اگر اسکی باز هستید نروژ جایی است که باید در آنجا باشید. در تمام طول سال می توان در این کشور اسکی کرد. البته سفر در طول زمستان های طولانی و سرد (زمانی که غیر از نور روز، ساعت باز بودن فروشگاه ها و خدمات حمل و نقل عمومی نیز کاهش پیدا کرده)، غیر از اسکی مزایای دیگری نیز دارد. خوب خودتان را مجهز کنید، لباس گرم (خیلی گرم) به تن کنید و به دیدن یکی از مسحورکننده ترین پدیده های روی زمین یعنی شفق قطبی بروید. شفق قطبی را می توان از نوامبر تا فوریه و در مناطق بالای مدار شمالگان دید. اگر توانستید از نورهای شمالی دل بکنید، آن موقع زمان سورتمه سواری، ماهیگیری در یخ، اسنوموبیل سواری و اسکی خواهد بود. فصل اسکی نروژ از نوامبر تا می است. برای آن هایی که تحمل سرمای منفی 5 درجه را دارند، همه نوع ورزش زمستانی در دسترس است. از بهترین پیست های اسکی در نروژ می توان Hensedal، نارویک و Oppdal را نام برد.

راهنمای ماه به ماه آب و هوای نروژ

شروع سال میلادی برای نروژ، شروعی سرد و تاریک است، حتی در ساحل جنوب غربی کشور و جایی مانند برگن. اگر قصد کردید در ماه های ژانویه و فوریه به تور نروژ بروید، حتما لباس های خیلی گرم همراه ببرید. البته تجربه اسکی در مجموعه ای از بهترین ها مسیرهای اسکی در دنیا و دیدن نورهای شمالی (شفق قطبی) لذتی دارد که همراهش کمی از وزن چمدان های پر از کاپشن شما می کاهد.

برای بهره بردن از حداکثر نور روز و همزمان بیشترین برف برای ورزش های زمستانی، مارس بهترین زمان رفتن به نروژ است. همانطور که روزهای آوریل سپری می شود و تقویم به روزشماری ماه می می رسد، گل های وحشی و شکوفه کرده در دشت های نروژ منظره ای بهشتی خلق می کنند.

ژوئن، جولای و آگوست بدون شک بهترین ماه ها برای رفتن به تور نروژ هستند. دمای هوا و ساعت های روشن بودن هوا، در بهترین حالتشان در کل سال هستند. البته همانطور که انتظار می رود، این فصل از سال فصل پرگردشگر بوده و قیمت ها نیز بالاتر از باقی سال است.

قیمت ها بعد از تعطیلات مدارس و در نیمه های سپتامبر و اکتبر کمی پایین تر می آید. این زمان از سال بین تابستان و زمستان قرار گرفته و با هجوم برف و بادهای سخت، فعالیت های بیرونی شروع به تعطیل شدن می کنند.

نوامبر روزهای سرد و تاریک را با خود می آورد. ابرهای برفی کوهستان ها را فرا می گیرند و شفق قطبی کم کم در آسمان پدیدار می شود. این در حقیقت دسامبر است که چهره بی نظیر و زیبای زمستان های نروژ را نمایان می کند. بارش های دلپذیر برف، دریاچه های یخ زده و چراغانی های کریسمسی، آن روی سحرانگیز زمستان های نروژ را برای مسافران کنار گذاشته اند.

مختصری از تاریخ نروژ

به 18 هزار سال پیش می رویم، در آن زمان سرتاسر کشور نروژ پوشیده از یخ بود و زندگی در آن غیر ممکن. کم کم این یخ ها آب شدند و این چنین بود که اولین گروه از انسان ها از آلمان  به این سرزمین وارد شدند که گفته می شود حدود 11 هزار سال پیش بوده است. رفته رفته هوا گرم تر شد و مردم توانستند کشاورزی و دامداری کنند. بعد هم در سال 793 میلادی نروژی هایی که به آن ها وایکینگ می گویند با کشتی هایشان به سواحل شرقی انگلستان حمله کردند.

امروزه نروژ کشوری پادشاهی و مستقل است، این کشور عضو کشورهای اتحادیه ی اروپا است. سطح رفاه در این کشور به اندازه ای بالاست که مردمش از خوشحال ترین مردم دنیا هستند به گونه ای که در این 10 سال، امید به زندگی در این کشور بیشتر از بقیه ی کشورها بوده است.

شهرهای مهم گردشگری

اسلو: اسلو که بزرگ ترین شهر نروژ و پایتخت این کشور است و جالب است بدانید که یک سال، گران ترین شهر جهان شده است. این شهر جذابیت های دیدنی زیادی را در خود جا داده است. این شهر در یک آبدره واقع شده است و به خاطر جنگل های سبز و انبوه، موزه ها و گالری و خیلی زیبایی که دارد باید ازآن بازدید شود.

برگن: برگن دومین شهر بزرگ نروژ است و خانه های رنگارنگ آن در کنار آب و با پس زمینه ای از قله های برفی، باعث شده تا جایی درست شبیه به تابلوهای نقاشی را برای ما مجسم کند. این شهر زیبا و دلنواز از چشم نوازترین شهرهای دیدنی نروژ است.

تروندهایم: این شهر از شهرهای علمی نروژ محسوب می شود و در نیمی از سال کاملا تابستان و در 6 ماه دیگر زمستان است. این شهر در ابتدا پایتخت نروژ بوده است و بعدها جای خود را به اسلو داده است و به همین دلیل هم از اهمیت برخوردار است و دیدنی های زیادی دارد که در سفر به نروژ نباید از دست داد.

دیدگاه های مرتبط با "تور نروژ"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)