لباسهای مللی که برای گردشگران جذاب است

به گزارش دور زمین، یکی از جاذبه های فرهنگی هر کشوری لباسهایی است که آنها میپوشند، اما در میان این همه طرح لباسهای برخی ملل بیش از بقیه مشهور شده و خیلی ها در دنیا در مراسم ها و جشن های مختلف از این طرح ها الهام میگیرند و حتی برخی طراحان دنیا نیز مدلهایی را با این لباسها روانه بازار میکنند.

لباسهای مللی که برای گردشگران جذاب است

تنها جاذبه ها را نمی توان در دیدنی های طبیعی و خوراک و غذا خلاصه کرد. بعضی از کشورها در کنار برخی از جاذبه های مرسوم بصری و چشایی، در ابعاد و جنبه های دیگر و با برخی تولیدات خود، به جذب گردشگران می پردازند. یکی از این موارد پارچه های زیبای سنتی متعلق به کشورهای مختلف است. به طوری که گاهی برخی پوشش ها طرفدارانی در سایر کشورها نیز پیدا می کند که این امر تجارتی را میان دو کشور به وجود آورده و در این موارد، پارچه، لباس دوخته شده یا تکنولوژی نساجی، بافت یا دوخت آن لباس به کشورهای دیگر صادر می

لباس محلی هند

آنچه مردم را از سراسر جهان به کشور هندوستان جذب می کند پارچه های زیبا و طرح های پرطرفدار آنهاست. هند پارچه های باکیفیتی برای لباس مردان و زنان تولید می کند. تمایل هندی ها به جواهرات درخشان، در پیراهن ها و ساری های زیبای شان تجلی یافته است. آنها همچنین گلدوزی های خاص و منحصر به فردی دارند.

لباس محلی مالزی

مردم مالزی نیز همانند دیگر کشورهای مشهور جهان در این حوزه، پارچه های خوب و باکیفیتی را تولید کرده و طرح پارچه های شان در مقایسه با کشورهای دیگر، بسیار خاص و شگفت انگیز است.

برخی طرح های این پارچه ها بسیار پیچیده بوده و نمی توان به راحتی از آنها کپی برداری کرد. البته این کشور بیشتر به کشت برنج معروف است، اما پارچه های شان نیز محصولاتی هستند که می‌توان در مورد شان صحبت کرد. بافت این پارچه ها بسیار با کیفیت بوده و وقتی روی شان دست می کشید، حس خوبی میان انگشتان تان به وجود می آید. در مناسبت های مختلف از طرح های متنوع این پارچه ها استفاده می شود.

لباس محلی پاکستان

پاکستانی ها شیوه خاصی برای لباس پوشیدن دارند که با اینکه به سبک هندی ها شباهت هایی دارد اما از لحاظ و شیوه های مختلف خاص و انحصاری می باشد. پاکستانی ها همچنین به قالی های باکیفیت شان نیز معروف هستند. بافت پارچه های پاکستانی مانند هندی ها بسیار جالب و شگفت انگیز است. طراحان باهوش معمولا به این کشور سفر کرده و از پارچه های این کشور در طرح های خود استفاده می کنند.

لباس محلی مراکش

مراکشی ها تولیدکننده بهترین و گران قیمت ترین پارچه های دنیای مد هستند. بنابر شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، پارچه های مراکشی به گونه ای هستند که افراد را در برابر غبار بیابان محافظت می نمایند. در گذشته، مراکش در زمینه پارچه و وسایل دوخت و دوز بسیار شناخته شده بود و مردم زیادی برای تهیه پارچه های مراکشی به این کشور سفر می کردند. گرچه امروز همانند گذشته نیست، اما مراکش هنوز هم در زمینه پارچه های عالی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

همچنین مراکشی ها دارای یکی از بهترین انواع چرم های دنیا بوده و در تولید کفش و صندل نیز شهرت دارند.

انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 816

به "لباسهای مللی که برای گردشگران جذاب است" امتیاز دهید

1 کاربر به "لباسهای مللی که برای گردشگران جذاب است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباسهای مللی که برای گردشگران جذاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید