فرانسه سفیرش را به ترکیه بازمی گرداند تا از آنکارا شرح بخواهد

به گزارش دور زمین، وزیر خارجه فرانسه گفت، کشورش سفیرش را به ترکیه را بازخواهد گرداند تا به توضیحاتی درباره اظهارات رئیس جمهوری ترکیه دست یابد.

فرانسه سفیرش را به ترکیه بازمی گرداند تا از آنکارا شرح بخواهد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در اشاره به عملیات کشته شدن معلم فرانسوی که به شاگردانش تصویری کاریکاتوری موهن از پیامبر را نشان داده بود، تاکید نمود: ترکیه راهکاری عمدی با سوءاستفاده از این حمله و شروع کمپین کینه توزانه و افترا زنی علیه ما دنبال کرد.

اما او اضافه نمود، محکومیت بعدی ترکیه درباره حمله با چاقو در داخل کلیسایی در شهر نیس فرانسه موضعی متفاوت و صریح بود و ابهامی در آن نیست البته آن مانع از ارائه توضیحات آنکارا نمی گردد.

وزیر خارجه فرانسه ادامه داد: ما از سفیر خود خواستیم برای پیگیری درخواست توضیح ما و توضیح این مساله با مقامات ترکیه به آنکارا بازگردد و از مقامات ترکیه درباره علل اظهارات اخیر اهانت آمیز آنها سوال کند اما همچنین اقدامات بی ثبات کننده آنکارا از ماه ها پیش در لیبی، مدیترانه شرقی و منطقه قره باغ مطرح است.

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت: تمام این مسائل توضیح تعیین و جدی را می طلبند که اتحادیه خودش هم توضیح خواسته است، ما نمی توانیم در فضای سوءتفاهم و اظهارات اهانت آمیز سر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3364

به "فرانسه سفیرش را به ترکیه بازمی گرداند تا از آنکارا شرح بخواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه سفیرش را به ترکیه بازمی گرداند تا از آنکارا شرح بخواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید