هشدار ارمنستان درباره احتمال توسل به موشک اسکندر و سوخو 30

به گزارش دور زمین، فارس نوشت: عضو وزارت دفاع ارمنستان با اتهام زنی به جمهوری آذربایجان درباره درگیری های اخیر مرزی هشدار داد، ضرورت اقتضا کند این کشور از موشک های بالستیک اسکندر و جنگنده های سوخو 30 استفاده می نماید.

هشدار ارمنستان درباره احتمال توسل به موشک اسکندر و سوخو 30

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گفته یک عضو ارشد وزارت دفاع ارمنستانن این کشور ضروری باشد از موشک اسکندر و جنگنده های سوخو 30 در درگیری با جمهوری آذربایجان بر سر قره باغ استفاده می نماید.

طبق گزارش پایگاه ارمنستانی نیوز اِی اِم، آرتسرون هووهانیسیان نماینده وزارت دفاع ارمنستان امروز دوشنبه با برگزاری نشست خبری درباره درگیری ها بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ توضیحاتی داد.

در جریان نشست خبری، یک خبرنگار از این نماینده وزارت دفاع ارمنستان درباره اینکه ارمنستان چه زمانی از موشک های بالستیک اسکندر و جنگنده های سوخو 30 اس ام خود استفاده خواهد نمود، روبرو شد.

این عضو ارشد وزارت دفاع ارمنستان در پاسخ به این سوال ابتدا گفت که من فکر نمی کنم که اصلا درباره استفاده از سلاح های خاص صحبتی بکنم.

وی سپس اضافه نمود: نوقتی آنها (مقام های سیاسی و نظامی ارمنستان استفاده از اسکندر و سوخو 30) را ضروری بدانند و وقتی منطق مربوط به سطح درگیری ها احتیاج به استفاده از این تسلیحات را اقتضا کند، آنها قطعا از این تسلیحات استفاده خواهند کرد.

این مقام وزارت دفاع ارمنستان همچنین مدعی شد که حملات خمپاره ای جمهوری آذربایجان به شهر مارتاکرت در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد.

اظهارنظر این مقام ایروان درباره در حالی ایراد شد که رسانه ها از تداوم درگیری ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان خبر می دهند. از سرگیری درگیری های مرزی بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ از بامداد یکشنبه شروع شد.

دو روز پیش از شروع درگیری ها، سفارت آمریکا در باکو و ایروان از شهروندان آمریکایی خواسته بود وارد منطقه مورد مناقشه نشوند.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

در صحنه تحولات سیاسی، سفیر ارمنستان در روسیه ادعا کرد که ترکیه حدود چهار هزار نیروی مسلح را از شمال سوریه در آذربایجان مستقر کرد اما این ادعا از سوی حکمت حاجی یف، یکی از دستیاران الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان این ادعا رد شد.

حاجی یف در این خصوص مدعی شد: شایعات درباره نظامیانی که گفته می گردد از سوریه به آذربایجان اعزام شده اند، اقدام تحریک آمیز دیگری از طرف ارمنستان و کاملاً بی معنی است..

اظهارنظرهای مقام های این دو کشور همسایه در حالی تشدید شده که جمهوری اذربایجان و ارمنستان هر کدام طرف مقابل را به نقض آتش بس و شروع درگیری ها متهم نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3166

به "هشدار ارمنستان درباره احتمال توسل به موشک اسکندر و سوخو 30" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ارمنستان درباره احتمال توسل به موشک اسکندر و سوخو 30"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید