سرمربی پرسپولیس؛ استاد برد های اقتصادی در لیگ بیستم

به گزارش دور زمین، روز گذشته در شرایطی شاگردان گل محمدی توانستند سومین پیروزی متوالی خود در لیگ بیستم را جشن بگیرند که بازهم این پیروزی با حداقل اختلاف به دست آمد.

سرمربی پرسپولیس؛ استاد برد های اقتصادی در لیگ بیستم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سه پیروزی متوالی مقابل ماشین سازی، تراکتور و حالا مس باعث شده تا پرسپولیس در آستانه نیم فصل نخست لیگ بیستم بتواند با یک بازی کمتر در فاصله 2 امتیازی با صدر جدول باشد، فرایندی که سرمربی سرخ پوشان امیدوار است بتواند در هفته های پیش روی آن را ادامه دهد. آن هم در شرایطی که گل محمدی تیمش را در بسیاری از دیدار های لیگ بیستم بدون مهاجم تخصصی به میدان فرستاده است.

چرا که پرسپولیسی ها هم در دیدار هفته گذشته مقابل تراکتور و پیش تر مقابل صنعت نفت و هم در دیدار شب گذشته مقابل مس رفسنجان فرصت های متعددی را برای گلزنی داشتند، اما نبود مهاجم تمام کننده باعث شد تا دستاورد سرخ پوشان یک پیروزی حداقلی باشد و به لطف عملکرد خوب دفاعی، فقط با یک گل روی ضربات شروع مجدد همه این بازی ها را برنده شدند.

اما با این حال، پرسپولیس لیگ بیستم که می توان استفاده حداقلی را از موقعیت های پرشمار گلزنی اش داشته، با همین فرمول توانسته به دو قدمی صدر جدول برسد؛ نگاهی جالب به 6 پیروزی شاگردان گل محمدی در لیگ بیستم نشان می دهد که آن ها 5 بردشان را با اختلاف یک گل به دست آورده اند. در واقع شاگردان مهدی رحمتی تنها تیمی بودند که با دریافت دو گل در دقایق خاتمهی، 3-0 به پرسپولیس باختند و در مابقی دیدارها، همه حریفان تیم یحیی بازی را با اختلاف یک گل واگذار کرده اند. آماری که در این فصل، یک رکورد محسوب می شود و هیچ تیمی نتوانسته به اندازه پرسپولیس، با اختلاف حداقلی حریفانش را ببرد.

این سبک بازی پرریسک و به دنبال برد های اقتصادی البته همیشه برای پرسپولیس موفقیت آمیز نبوده، مثال واضح آن در دیدار مقابل ذوب آهن و شهرآورد پایتخت مقابل استقلال است که سرخ پوشان در دقیقه 90 برد را با تساوی عوض کردند؛ آن هم در شرایطی که در زمان پیش بودن از حریف خود، موقعیت های متعدد گلزنی را شاگردان یحیی از دست دادند. اما با این اوصاف و فرایند امتیازگیری پرسپولیس بر پایه سیستم بدون مهاجم تخصصی، می توان به گل محمدی و شاگردانش نمره قابل قبولی داد، چرا که آن ها توانسته با صعود پلکانی خود را به جمع سه تیم برتر برسانند و حالا بر پایه این سیستم فرصت دارند تا نیم فصل نخست را در صدر جدول به خاتمه ببرند.

مثال شاخص این مسئله، دیدار روز گذشته مقابل مس رفسنجان بود که یحیی تصمیم گرفت تا عالیشاه را به جای عبدی در ترکیب اصلی قرار دهد؛ سیستمی بدون مهاجم هدف و با تکیه بر سرعت و تکنیک وینگرها. تاکتیکی که با توجه به محرومیت آل کثیر و نمایش های ضعیف آرمان رمضانی و مهدی مهدی خانی در خط حمله پرسپولیس در نیم فصل نخست لیگ بیستم بار ها اجرایی شد و تیم یحیی یاد گرفته چطور حریفانش را با حداقل اختلاف شکست دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4133

به "سرمربی پرسپولیس؛ استاد برد های اقتصادی در لیگ بیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی پرسپولیس؛ استاد برد های اقتصادی در لیگ بیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید