سازمان هواپیمایی: مجوز علی بابا هم تعلیق شد

به گزارش دور زمین، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق مجوز علی بابا به دلیل ادامه روند گرانفروشی اطلاع داد.

سازمان هواپیمایی: مجوز علی بابا هم تعلیق شد

به گزارش خبرنگاران، موضوع بلیت هواپیما در ماه های گذشته در صدر اخبار حوزه هوایی قرار داشت. با اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر افزایش 29 درصدی قیمت بلیت، به نظر می رسید صنعت هوایی هم کمی آرام بگیرد، اما مخالفت شرکت های هواپیمایی با این نرخ و درخواست برای افزایش بیشتر قیمت و گران فروشی آنها، تا کنون ماجرا را کش داده است.

با توجه به اینکه از زمان اعلام افزایش 29 درصدی قیمت بلیت، بعضی از شرکت ها به فروش پروازهای چارتری با قیمت های بالاتر ادامه دادند و بعضی این سقف قیمتی را رعایت نکردند، سازمان هواپیمایی کشوری از لغو مجوز پروازی 10 شرکت هواپیمایی و بعلاوه چند شرکت خدمات مسافرت هوایی اطلاع داد.

در این راستا امروز حسن خوشخو -معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در توییتر نوشت: امروز مجوز مجموعه خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفرهای علی بابا به علت بی توجهی به تذکرات و ادامه روند گرانفروشی تعلیق شد.

این در حالی است که همین حالا هم بعضی از مسافران، از لغو شدن به یکباره پروازهایشان و گله نموده اند و از طرف دیگر در حال حاضر مشکل نبود تعادل بین عرضه و تقاضا هم به علت کمبود هواپیما وجود دارد و حال باید دید در شرایطی که ایرلاین ها از موضع خود برای رعایت سقف قیمتی بلیت کوتاه نیامدند و حالا شرکت های خدمات مسافرتی هم گرفتار شدند، این روند تا کجا ادامه پیدا خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5965

به "سازمان هواپیمایی: مجوز علی بابا هم تعلیق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان هواپیمایی: مجوز علی بابا هم تعلیق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید