رونمایی از کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 آموزش و پرورش استثنایی

به گزارش دور زمین، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و اعضای شورای معاونین کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 سازمان آموزش و پرورش استثنایی رونمایی شد.

رونمایی از کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 آموزش و پرورش استثنایی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی دور زمین، در حاشیه نشست شورای راهبری سازمان آموزش و پرورش استثنایی که با حضور ویدئو کنفرانسی روسای آموزش و پرورش استثنایی استان ها برگزار گردید از کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 سازمان آموزش و پرورش استثنایی رونمایی شد.

سید جواد حسینی با اشاره به جزئیات برنامه های تدوینی سال 1399 سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: برنامه های تدوینی شامل دو بخش است، بخش اول بسته های تحولی است که جدید و نوآورانه است و بخش بعدی نیز برنامه های معمولی است که از قبل وجود داشته و استمرار می یابد.

وی با بیان اینکه برنامه های سال 1399 هر شش زیر نظام سند تحول بنیادین را پوشش می دهند گفت: مجموع برنامه های سالانه و بسته های تحولی 13 برنامه با 46 فعالیت است که بیش از 80 درصد این برنامه ها و فعالیت ها نوآورانه است.

وی با اشاره به سه بسته تحولی مدرسه انطباقی، مداخلات بهنگام طلایی و توسعه مشارکت، کاهش تمرکز واجتماعی شدن گفت: بسته های تحولی نوآورانه، تحقق پذیر، دارای نتایج کوتاه مدت یکساله ملموس، شوق انگیز، مشارکت پذیر، مدرسه محور، فراگیر، مبتنی بر آموزه های سند تحول بنیادین و مبتی بر چرخش های تحول آفرین تدوین شده اند.

وی اضافه نمود: فرآیند اجرایی شدن بسته های تحولی در قالب 8 برنامه و 30 فعالیت تدوین شده است و 83 درصد فعالیت ها و برنامه های مبتنی بر بسته های تحولی تاسیسی و نوآورانه است.

وی اضافه نمود: بسته مدرسه انطباقی شامل 3 برنامه و 9 فعالیت است که 6 فعالیت آن جدید است، بسته مداخلات بهنگام طلایی شامل یک برنامه و یک فعالیت جدید است و بسته توسعه مشارکت ها نیز شامل 4 برنامه و 20 فعالیت جدید است.

معاون وزیر با تشریح برنامه ها و فعالیت های بسته های تحولی گفت: ایجاد شبکه جامع آموزش و اطلاع رسانی دیجتیال، مناسب سازی مبتنی بر توانمند سازی مدیران و معلمان و مناسب سازی فضا و تجهیزات، طراحی و فراوری اپلیکیشن جامع دانش آموزان با احتیاج های ویژه، راه اندازی سامانه ندای همراه ویژه معلمین رابط و پذیرا و والدین دانش آموزان تلفیقی- فراگیر در تمامی استان ها و ایجاد پایگاه جامع آموزش مجازی در تمامی استان ها از جمله فعالیت های پیش بینی شده در بسته های تحولی است.

وی اضافه نمود: ایجاد یک مدرسه مناسب سازی شده ویژه دانش آموزان طیف اتیسم در هر استان، ایجاد یک مدرسه پذیرای مناسب سازی شده الگو درهراستان و نهضت مشارکت توان افزایی از جمله دیگر فعالیت های پیش بینی شده در بسته های تحولی است.

وی گفت: آموزش زبان اشاره و خط بریل به 5 هزار نفر از والدین، معلمان و مدیران سازمان ها، برگزاری 120 ساعت آموزش مهارت های چندگانه به 10 درصد از معلمان دانش آموزان کم توان ذهنی، افزایش 8 درصدی پوشش پیش دبستانی و 15 درصدی خدمات توانبخشی در پیش دبستانی، مناسب سازی و طراحی درس افزار های آموزشی و جلب مشارکت 35 درصدی اولیا و 30 درصدی معلمان برای امسال هدفگذاری شده است.

معاون وزیر در ادامه با بیان اینکه برنامه های سالانه در قالب 5 برنامه و 16 فعالیت تدوین شده است گفت: فراوری بسته های یادگیری و توان بخشی نوآموزان و دانش آموزان با احتیاج های ویژه یادگیری مبتنی بر برنامه درسی ملی، توسعه و ارتقا کیفیت خدمات مراکز هدایت و مشاوره خانواده با مشارکت نهاد های تخصصی کشور، بازنگری و اصلاح ساز و کار های تامین منابع اقتصادی برنامه ارزیابی سلامت جسمانی و روانی بچه ها در بدو ورود به دبستان درمناطق محروم و مرزی، تدوین برنامه جامع استعدادیابی در دوره پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در ساحت های شش گانه تربیتی برای کشف استعداد های دانش آموزان و تدوین نظام نامه تحقق پوشش کامل تحصیلی دوره آموزش عمومی و اتخاذ سیاست های تشویقی و تنبیهی برای دانش آموزان و اولیای آنان با همکاری سایر عوامل سهیم و مؤثر، از جمله برنامه ها و فعالیت های سالانه سال 1399 می باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3211

به "رونمایی از کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 آموزش و پرورش استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتاب بسته های تحولی و برنامه های سال 1399 آموزش و پرورش استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید