فرهنگ و هنر

دعوت معاون گردشگری کشور برای بازدید مسافران از بافت تاریخی بشرویه

معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از بافت تاریخی شهرستان بشرویه بازدید کرد.

25 شهریور 1398

نمایشگاه نگاره های قدسی 40سال انقلاب اسلامی ، 40نگاره قدسی برگزار می شود

پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری گروه هنر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نمایشگاه نگاره های قدسی 40سال انقلاب اسلامی ، 40نگاره قدسی را برگزار می کند.

25 شهریور 1398

تحقق 19درصدی تعهد اشتغال معاونت صنایع دستی گلستان در سه ماهه اول 98

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از تحقق 19 درصدی تعهد اشتغال معاونت صنایع دستی این استان، در سه ماهه اول امسال اطلاع داد.

25 شهریور 1398

تماشای این دریاچه صورتی را از دست ندهید ، دریاچه هیلیر در کرانه اقیانوس منجمد جنوبی

دریاچه هیلیر دریاچه ای آب شور به رنگ زیبای صورتی است که با کرانه باریکی از اقیانوس منجمد جنوبی جدا می گردد.

24 شهریور 1398

شناسایی آثار ارزشمند در نخستین مطالعات باستان شناختی در کویر کفرود

نخستین فصل مطالعات گروه باستان شناسی دانشگاه هنر اصفهان در منطقه کویر کفرود از زیرحوضه مهیار جنوبی در بخش پایین دست رودخانه زاینده رود به شناسایی بقایای معماری و آثار ارزشمندی منجر شد.

24 شهریور 1398

گشت و گذار علمی دانش آموزان در پایگاه میراث جهانی شوش

دانشآموزان مقاطع مختلف شوش، شهرکها و روستاهای تابع آن از محوطه میراث جهانی شوش، موزه، قلعه و سالن معرفی این مجموعه بازدید کردند.

23 شهریور 1398

برپایی نمایشگاه نسخ خطی در موزه سرتیپ سدهی خمینی شهر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمینی شهر از برپایی نمایشگاه نسخ خطی در موزه سرتیپ سدهی این شهرستان اطلاع داد.

23 شهریور 1398

اعطای نشان جغرافیایی بین المللی به 7 اثر صنایع دستی ایران

مراسم اعطای نشان جغرافیایی بین المللی به 7 اثر صنایع دستی با حضور مشاور خارجی دفتر وایپو(سازمان جهانی مالکیت معنوی)، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و رئیس مرکز مالکیت معنوی ایران برگزار شد.

22 شهریور 1398

تبدیل خیابان استاد نجات الهی به پاتوق هنری برای گردشگران داخلی و خارجی

نشست صمیمانه معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با کسبه و فروشگاه داران خیابان استاد نجات الهی برگزار شد.

21 شهریور 1398

گشتی در لوور؛ بزرگ ترین موزه دنیا

روزنامه خراسان - فاطمه قاسمی: کمتر فردی است که نام موزه لوور برایش آشنا نباشد. این موزه یکی از معروف ترین موزه های جهان و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس به حساب می آید. گنجینه ای از اشیای باستانی، اجناس تاریخی و آثار هنری باارزش جهان که علاقه...

21 شهریور 1398

تور کشتی کروز - توصیه هایی برای روز اول سفر

سفر با کشتی کروز هم مانند هر سفر دیگری احتیاج به استفاده از هدایت و توصیه دیگران دارد؛ این نکات و هدایت ها هم برای افرادی که بار اول به این سفر می روند و هم برای کسانی که با روال متداول در کشتی کروز چندان آشنا نیستند، کار راه اندازند. خوب است از ابتدا با...

21 شهریور 1398

وقتی چشم در چشم می شویم چه اتفاقی می افتد؟

در حقیقت، نگاه ژرف به چشمان دیگران به شدت تاثیرگذار است. به قول بعضی ها چشم های ما تنها قسمتی از مغزمان است که بی واسطه با دنیا ارتباط دارد.

19 شهریور 1398

نگاه اولیه به رابط کاربری EMUI 10 هواوی

هواوی چند روز قبل رابط کاربری EMUI 10 را رسما معرفی کرد و این شرکت قبل از انتشار نسخه بتا عمومی، آن را در اختیار بعضی رسانه ها قرار داده تا بتوانند این رابط کاربری را آنالیز نمایند. به گفته نویسنده سایت Android Authority اگرچه به دلیل بتا بودن این نسخه بعضی از مسائل...

17 شهریور 1398

بهترین شهرهای اسپانیا برای تحصیل کدام هستند؟

بهترین شهرهای اسپانیا برای تحصیلقطعا شرو ع یک زندگی جدید در شهرهایی به غیر موطن اصلی خود می تواند برای هر کسی در ابتدا مشکل باشد. بسیاری از افرادی که به فکر تحصیل در اسپانیا هستند، بیشتر برای زندگی به دو شهر مادرید و اسپانیا فکر می کنند. در واقع از بهترین...

13 شهریور 1398

پلمپ 4 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد خراسان رضوی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: در دومین مرحله از سامان دهی واحدهای غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد چهار واحد اقامتی غیرمجاز پلمپ شد.

6 شهریور 1398

چرا باشگاه های ورزشی فقط پسوند فرهنگی را یدک می کشند، مربی اسبق استقلال تهران به هنر علاقه ندارد

هنر و ورزش دو عنصر جدایی ناپذیر هستند و در بخش های مختلف مکمل یکدیگر هستند.

5 شهریور 1398

شناسایی شواهدی نویافته از دوره تاریخی و اسلامی در تپه کوشکله سقز

فصل نخست کاوش لایه نگاری تپه باستانی کوشکله شهرستان سقز استان کردستان به منظور معین دوره های فرهنگی این تپه انجام شد.

16 مرداد 1398

خدمات پست در دانشگاه ها گسترش می یابد

به گزارش خبرنگاران، شرکت ملی پست از شرکت های ارائه دهنده خدمات سامانه های دانشگاهی دعوت به همکاری نموده است.

16 مرداد 1398

خبرنگاران آیین 400 ساله شیردوشان در دیباج دامغان برگزار می گردد

سمنان - خبرنگاران - ششمین جشنواره محلی شیردوشان یا امامدر، یکی از میراث معنوی ملی با قدمت بیش از 400 سال، روز آدینه 24 خرداد 98 در شهر دیباج دامغان برگزار می گردد.

13 مرداد 1398

پیشنهادهای جذاب و دیدنی برای ایام نوروز

روزنامه آسمان آبی: سال 96 با همه خوبی ها و بدی هایش چه در دنیای سینما و دیگر زمینه ها رو به خاتمه است. همواره اکثرا افراد کارهایی را که در طول سال فرصتی برای انجام آنها پیدا ننموده اند را به ایام عید موکول می نمایند مانند کتابی که نخوانده اند، فیلم معروفی...

11 مرداد 1398
تعداد: (194)
ثبت آگهی مسافرتی رایگان