راهکار جالب یوتیوب برای مبارزه با تئوری توطئه ، کاهش دسترسی کاربران به ویدئوهای عجیب و غریب

به گزارش دور زمین، یوتیوب مثل بسیاری از پلتفرم های ویدئویی دیگر در سراسر دنیا پر شده از ویدئوهایی که به موضوع تئوری توطئه می پردازند. این نوع ویدئوها اغلب در تلاشند از مسائل مهم دنیا رمزگشایی نمایند. با این وجود گاهی ویدئوهای مذکور، ماهیتی خطرناک پیدا می نمایند.

راهکار جالب یوتیوب برای مبارزه با تئوری توطئه ، کاهش دسترسی کاربران به ویدئوهای عجیب و غریب

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ماجرای تئوری توطئه از مدت ها پیش در اذهان عمومی جا گرفته است و بسیاری از افراد هر نوع اتفاق طبیعی و غیر طبیعی را به عوامل پشت پرده نسبت می دهند. اگرچه بسیاری از مطالب این حوزه بی خطر یا کم خطرند اما گاهی بعضی از این مطالب جنبه خطرناک پیدا می نمایند.

بر همین اساس است که یوتیوب اعلام نموده است که محتوای مرتبط با تئوری توطئه را از بخش پیشنهادات خود حذف می نماید اما به طور کامل حذفشان نمی نماید. هدف از این کار احترام به آزادی بیان و همزمان کاهش ترویج خرافه و شکاکیت مخاطبان است.

نمونه هایی از فیلم هایی که یوتیوب امیدوار است پیروز به کاهش ترویج آن ها گردد شامل مواردی است که ادعا می نمایند زمین صاف است یا درمان بیماری های خطرناک بدون واکسن و دارو امکان پذیر است.

یوتیوب در پست وبلاگی خود اظهار داشت: ما فکر می کنیم که این تغییرات بسیار مثبت خواهند بود چرا که ما توازن میان یک پلت فرم برای گفتار آزاد و مسئولیت ما به کاربران را حفظ کردیم.

مدت هاست که یوتیوب کوشش می نماید با اصلاح الگوریتم های خود نرخ مشکلاتی اینچنینی را کاهش دهد و محدود کردن ویدئوهای تئوری توطئه نیز یک کوشش بسیار مثبت است که می تواند فعالیت های کاربران افراطی اینترنت را به مسیری بهتر راهنمایی کند.اساسا، یوتیوب، که متعلق به شرکت گوگل است، فکر می نماید که به جای حذف ویدئوها و تشنه نگه داشتن مخاطبان بهترین راهکار کاهش دسترسی این نوع ویدئوها برای مخاطبان است.

نمونه هایی از فیلم هایی که یوتیوب امیدوار است کنترل کند موارد مرتبط با صاف بودن زمین، مسائل پزشکی و ماجراهایی سیاسی مثل 11 سپتامبر است. بسیاری از این فیلمها مرزهای دستورالعمل های یوتیوب را نقض نمی نمایند، اما در نوع خود چندان مفید و متناسب با واقعیت نیستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1535

به "راهکار جالب یوتیوب برای مبارزه با تئوری توطئه ، کاهش دسترسی کاربران به ویدئوهای عجیب و غریب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار جالب یوتیوب برای مبارزه با تئوری توطئه ، کاهش دسترسی کاربران به ویدئوهای عجیب و غریب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید