رئیس پارلمان سریلانکا: با کودتای بدون سلاح روبه رو هستیم

به گزارش دور زمین، رئیس پارلمان سریلانکا برکناری نخست وزیر به دستور رئیس جمهوری و تصمیم برای بازگرداندن یک رئیس جمهوری سابق را یک کودتای بدون خشونت توصیف کرد.

رئیس پارلمان سریلانکا: با کودتای بدون سلاح روبه رو هستیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، کارو جایاسوریا، رئیس پارلمان سریلانکا، یکی از اعضای مطرح در بن بست سیاسی این کشور است که از 26 اکتبر شروع گردیده؛ زمانی که مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهوری، رانیل ویکرمسینگ، نخست وزیر را برکنار و ماهیندا راجاپاکسه، رئیس جمهوری سابق را جای وی بر مسند نخست وزیری نشاند.

ویکرمسینگ از کناره گیری امتناع نموده و تاکید دارد تا زمانی که پارلمان رای به برکناری اش نداده، در این سمت می ماند.

رئیس پارلمان سریلانکا در نامه ای به تاریخ پنجم نوامبر به دیپلمات ها و هیات های خارجی نوشت: یکسری رخدادها را تنها می توان به کودتا تعبیر کرد البته بدون استفاده از سلاح و تانک. تمامی این رخدادها از قبل برنامه ریزی گردیده بود.

وی ادامه داد: اکثریت اعضای پارلمان تغییر نخست وزیر را غیرقانونی می دانند. به برخی از آنها رشوه و مناصب وزارتی پیشنهاد گردیده تا از درخواست رئیس جمهوری حمایت نمایند.

وی همچنین رئیس جمهوری را به این متهم کرد که خلاف هنجارهای دولتی و کشورداری عمل می نماید.

این درحالیست که رئیس جمهوری سریلانکا گفته که تصمیمش برای برکناری نخست وزیر به خاطر این بوده که وی کوشش می کرد تا مفهوم سیاسی به شدت لیبرال و جدیدی را با اولویت بخشیدن به سیاست های خارجی و بی اعتنایی به احساسات مردم محلی، ارائه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 237

به "رئیس پارلمان سریلانکا: با کودتای بدون سلاح روبه رو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پارلمان سریلانکا: با کودتای بدون سلاح روبه رو هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید