دبیرکل سازمان دنیای گردشگری: ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است، همدان می تواند مقصد جدیدی برای گردشگران دنیا باشد

به گزارش دور زمین، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: از دولت جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم که به حوزه گردشگری اهمیت می دهند و موضوعات مربوط به این حوزه را پیگیری می نمایند، ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است و حضور ما در اینجا شاهدی بر این مدعاست، ما اینجا هستیم تا گردشگری را در ایران ارتقا بدهیم.

دبیرکل سازمان دنیای گردشگری: ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است، همدان می تواند مقصد جدیدی برای گردشگران دنیا باشد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه زوراب پلولیکاشویلی رئیس سازمان جهانی گردشگری از مجموعه جهانی کاخ گلستان بازدید کردند.

معاون رئیس جمهوری در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری به مناسبت رویداد همدان 2018 و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و حضور در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در این شهر است.

او توضیح داد: این اجلاس دوشنبه 21 آبان 97 با حضور 27 کشور جهان در همدان افتتاح می گردد، امیدواریم حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری در کشورمان مغتنم باشد و بتواند در توسعه گردشگری کشورمان تاثیرگذار باشد.

مونسان افزود: ایران جزو 10 کشور برتر از نظر پتانسیل های گردشگری در جهان است و داشته های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بسیار متنوعی در کشور ما وجود دارد که باید به جهانیان معرفی گردد، توریسم فرهنگی و اکوتوریسم دو حوزه گردشگری است که ایران می تواند در آنها فعالیت جدی داشته باشد.

معاون رئیس جمهوری توضیح داد: امروز اکوتوریسم و بوم گردی به یکی از موضوعات مهم گردشگری در جهان تبدیل گردیده است و قرار است که در دو سال آینده یک سال به عنوان بوم گردی نام گذاری گردد، کشور ما علاوه بر داشته های فرهنگی و تاریخی دارای طبیعتی بی نظیر و آداب و رسوم اقوام مختلف است که باید معرفی گردد، در حوزه اکوتوریسم حرکت های جدی در ایران شروع گردیده است و در حال حاضر 600 واحد بوم گردی در کشور فعالیت دارد، همچنین برنامه ریزی برای ایجاد 2هزار اقامتگاه بوم گردی در دستور کار است.

او ادامه داد: رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از مزایای ایجاد این اقامتگاه هاست و انتظار داریم که سازمان جهانی گردشگری در این زمینه به ما کمک کند تا بتوانیم اقامتگاه های بوم گردی با استانداردهای کافی ایجاد کنیم.

همچنین زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز گفت: میهمان نوازی یکی از موضوعات مهم در حوزه گردشگری است و ایران یکی از کشورهایی است که در این حوزه بسیار معروف است.

او تاکید نمود: کشور ایران در جهان به میهمان نوازی معروف است و من بسیار خرسندم که در این مکان تاریخی (کاخ گلستان) حضور دارم، اینجا مکانی است که هر کسی باید از آن بازدید کند.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ادامه داد: از دولت جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم که به حوزه گردشگری اهمیت می دهند و موضوعات مربوط به این حوزه را پیگیری می نمایند، ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است و حضور ما در اینجا شاهدی بر این مدعا است، ما اینجا هستیم تا گردشگری را در ایران ارتقا بدهیم.

پلولیکاشویلی افزود: ایران پر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی است که باید این داشته های به مردم جهان معرفی گردد.او افزود: 27 کشور جهانی در این اجلاس حضور دارند و باید از این 27 کشور برای ارتقای گردشگری ایران استفاده کرد، این کشورها می توانند فرصتی برای 27 ارتباط تجاری و گردشگری برای ایران باشند.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: خوشحالیم که این اجلاس در همدان برگزار می گردد نه در اصفهان، شیراز و تهران، چراکه می تواند مقصد جدیدی برای گردشگران جهان باشد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 210

به "دبیرکل سازمان دنیای گردشگری: ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است، همدان می تواند مقصد جدیدی برای گردشگران دنیا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان دنیای گردشگری: ایران کشوری جذاب در حوزه گردشگری است، همدان می تواند مقصد جدیدی برای گردشگران دنیا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید