داورزنی: پاداش قهرمانان مطابق وعده های قبلی پرداخت می گردد

به گزارش دور زمین، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پس از کسب مدال برنز علی پاکدامن در شمشیربازی گفت: برنامه ویژه ای برای رشته های پایه و پر مدال داریم.

داورزنی: پاداش قهرمانان مطابق وعده های قبلی پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شمشیربازی ایران دیروز با برنز علی پاکدامن برای اولین بار بعد از انقلاب به مدال انفرادی بازی های آسیایی رسید.

محمدرضا داورزنی پس از کسب این مدال و همچنین مدال طلای پرویز هادی در کشتی ضمن تبریک به جامعه ورزش گفت: شمشیربازی پس از درخشش مجتبی عابدینی در المپیک ریو در مسیر رشد قرار گرفته است. سیر تحولی خوبی در شمشیربازی ایجاد گردیده که این روند حتما ادامه خواهد داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش ادامه داد: برنامه خاصی برای استعدادیابی و توجه به ورزش پایه برای تضمین آینده ورزش کشور به خصوص در ورزش های پایه و پرمدال داریم. در چنین رشته هایی که پرمدال است قطعا سرمایه گذاری بیشتری می کنیم تا در المپیک های آینده شاهد رشد فزاینده ای در ورزش های مدال آور باشیم. این موضوع سیاست اصلی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است.

او در تکمیل این موضوع اضافه نمود: با برنامه ریزی های کلانی که انجام گردیده سال جاری المپیاد استعدادیابی را در رده های سنی 12 تا 15 سال در سراسر کشور و در 30 رشته ورزشی برگزار خواهیم کرد. توجه جدی وزارت ورزش به توجه به استعدادهای استان های مختلف است. بعد از این که لیگ در رشته های مختلف وارد ورزش شد عملا مسابقات قهرمانی کشور را حذف کردیم و این اتفاق خوبی نبود.

داورزنی ادامه داد: روی نسل جدیدی از استعدادها کار می کنیم و دیگر نمی خواهیم گلخانه ای عمل کنیم. از بین 70 میلیون جمعیت کشور کاروانی که سال جاری به جاکارتا آمده از تمام 31 استان کشور نماینده داشت و این نشان می دهد در تمام کشور استعدادهای خوبی وجود دارد که باید کشف گردد. پروژه المپیاد استعدادیابی با همکاری آموزش و پرورش و فدراسیون های مختلف برگزار می گردد تا نخبگان شناسایی و روی آنها برای المپیک های بعدی سرمایه گذاری گردد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اضافه نمود: پاداش قهرمانان مطابق وعده های قبلی در رشته های تیمی و انفرادی پرداخت می گردد. من تا چهارم شهریور در جاکارتا هستم و سلطانی فر از شش شهریور تا خاتمه مسابقات کنار ورزشکاران خواهد بود.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 425

به "داورزنی: پاداش قهرمانان مطابق وعده های قبلی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: پاداش قهرمانان مطابق وعده های قبلی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید