شرکت در جشن سال نو چینی در تور پوکت

به گزارش دور زمین، در ماه ژانویه و با آغاز سال نو چینی در پوکت منتظر یک عالمه آتش بازی، مراسم‌های جمعی رنگارنگ و سرگرمی‌های محلی باشید. انتخاب تور پوکت همزمان با جشن آغاز سال نو چینی یکی از بهترین انتخاب‌های تور تایلند است. جشن‌های پر جنب و جوش و تخفیف‌های فوق‌العاده در این فستیوال که مهمترین جشنواره جمعیت چینی پوکت به حساب می‌آید، انتظار بازدیدکنندگان را می‌کشد.

شرکت در جشن سال نو چینی در تور پوکت

در کنار جشن سال نو چینی، همه ساله فستیوال قدیمی پوکت نیز در منطقه چینی‌پرتغالی شهر پوکت برگزار می‌شود. سرگرمی‌ها و رویدادهایی مثل رقص دراگون نیز در طول این فستیوال دو روزه برگزار می‌شود که در آن خیابان‌ها سرشار از رنگ می‌شود. با وجود این که جشن سال نو چینی به صورت رسمی از 28 تا 30 ژانویه برگزار می‌شود، اما تاریخ جشن در مناطق مختلف تایلند متفاوت است. در سال 2017 در پوکت مراسم سال نو بین 2 تا 4 فوریه برگزار شد.

مراسم جشن سال نو چینی در پوکت

مرکز رسمی توسعه گردشگری تایلند (TAT) و شهر پوکت مراسم جشن سال نو چینی را با فستیوال سالانه پوکت قدیم یکی کرده و در پارک عمومی کنار دفتر مرکزی سازمان توسعه گردشگری در خیابان پوکت مراسمی برگزار می‌کنند که شامل اجراهای رنگارنگ و متنوعی مثل رقص اژدها و رقص‌های سنتی محلی می‌شود. چهار خیابان قدیمی و مهم شهر پوکت یعنی خیابان‌های تالانگ، کرابی، دیبوک (Dibuk) و Phang Nga، به مدت سه شب بسته شده و اجازه تردد به اتومبیل و وسایل نقلیه داده نمی‌شود و در پیاده روها جشن برپا می‌شود. در مدت برگزاری جشن سال نو، هال خانه‎‌های چینی نیز با گلدان‌های گل، بشقاب‌های بزرگ پرتقال و نارنگی و یک سینی حاوی هشت نوع میوه شیرین خشک شده تزئین می‌شود. در ورودی بسیاری از مغازه‌ها و خانه‌ها بنرها و پارچه‌های قرمزی نصب می‌شود زیرا اعتقاد دارند که این کار باعث شانس و خوش یمنی و خوشحالی در سال پیش رو خواهد شد. این مراسم زیبا که تماشا و شرکت در آن در تور پوکت حتما توصیه می‌شود همانند سیرکی است همراه با اجرای رقص‌های سنتی، غذا، موسیقی و هنر.

اگر قصد دارید در تور تایلند در این جشن شرکت کنید بهتر است در طول جشن هر روز عصر ساعت 18:00 نزدیک دفتر TAT حضور داشته باشید زیرا مراسمی برگزار می‌شود که در طی آن درست کردن برخی از دسرهای سنتی تایلندی نشان داده می‌شود و نمونه رایگان آن بین تمامی حضار پخش می‌شود. آنچه در تور پوکت نباید از آن غافل شد، بازدید از مقبره‌های پوکت است که تور آن همه روزه توسط دفتر TAT برگزار می‌شود. جهت شرکت در این تورهای یک روزه باید از قبل با دفتر TAT تماس گرفته و هماهنگ کنید. هزینه این تورها رایگان و شرکت برای عموم آزاد است. در صورت تمایل برای شرکت در تورهای یک روزه مقبره‌ها و معابد پوکت با دفتر سازمان گردشگری تایلند، دفتر پوکت به شماره +6676-211113 تماس بگیرید.

  • آدرس: پارک سالگرد تولد ملکه و خیابان تالانگ، خیابان کرابی، خیابان Dibuk و خیابان Phang Nga.

غذای جشن سال نو چینی

مراسم سال نو چینی فرصت بسیار خوبی برای امتحان تمامی غذاهای خاص و خوشمزه محلی است. مسلما در مراسم و جشن‌های سال نو بیش از هر زمان دیگری در سال غذا تولید و مصرف می‌شود و انتخاب تور پوکت در این زمان فرصت بسیار خوبی برای خوردن و امتحان کردن غذاهای سنتی متعددی است که برای خانواده، دوستان و یا اجداد و پیشینیان فراهم می‌شوند.

تایلندی‌ها اعتقاد دارند که خوردن غذاهای خاصی در این هنگام از سال خوش یمنی به همراه می‌آورد و بنابراین مواد خاصی را به غذاها اضافه می‌کنند. اما از طرفی خوردن غذاهایی مثل توفو بدشانسی می‌آورد بنابراین غذاهایی این چنینی برای مدتی کنار رفته و جای خود را به خوراک‌های خوش یمن‌تری می‌دهند. بنابراین اگر در هنگام جشن سال نو چینی در تور پوکت شرکت می‌کنید خوردن توفو و غذاهایی که بدشانسی می‌آورند را فراموش کنید.

غذا، بخش جدایی ناپذیر مراسم‌ها و جشن‌های سنتی در تایلند است. در شب سال نو خانواده‌های چینی شام خاصی فراهم می‌کنند که به نشانه احترام به ارواح درگذشتگان پیشکش می‌شود. در این شب مراسم همگانی weilu گرد میز ضیافت خانوادگی برگزار می‌شود، که نام آن به صورت تحت الفظی به معنای "گرداگرد اجاق گاز" است. این مراسم راهی برای پیوند با ارواح درگذشتگان با خانواده حاضر است و نمادی بر وحدت خانوادگی است.

تزئینات جشن سال نو چینی در پوکت

در تور پوکت و در طول جشن سال نو شاهد خانه‌های چینی خواهید بود که اتاق نشیمن آن‌ها با گلدان‌های گل، ظرف میوه حاوی پرتقال و نارنگی و سینی شامل هشت نوع میوه شیرین خشک شده تزئین شده‌اند. سر در ورودی اغلب مغازه‌ها و خانه‌ها با بنرها و پارچه‌ها قرمز رنگ و وسایل تزئینی دیگری که خوش شانسی و شادی به همراه می‌آورند تزئین شده‌اند.

در جشن سال نو بسیاری از افراد لباس قرمز به تن می‌کنند زیرا بر این باورند که رنگ قرمز بختی خوب و روشن به همراه خواهد داشت. آن‌ها معتقدند که رفتار و ظاهر افراد در هنگام جشن سال نو، رنگ و بوی کلی تمامی سال را مشخص می‌کند بنابراین به کودکان و دوستان مجرد و افراد درجه یک خانواده پاکت‌های قرمز حاوی پولداده می‌شود که خوش یمنی به همراه دارد. پرتقال و نارنگی نیز نشانه‌های خوشبختی وافر هستند. بنابراین اگر در تور پوکت در طی دو هفته جشن سال نو قصد بازدید از یک خانواده چینی را دارید برای تضمین روابط طولانی مدت با آن خانواده حتما پرتقال و نارنگی به عنوان هدیه با خود ببرید.

فرارسیدن سال نو و دور ریختن سال کهنه

آتش بازی‌هایی که همزمان با جشن سال نو در تور پوکت شاهد آن خواهید بود و اغلب دارای سر وصدای زیادی هستند، یکی از روش‌های سنتی برای بیرون فرستادن سال کهنه و خداحافظی با آن و خوشامدگویی به سال جدید است. در طول فستیوال سال نو چینی در پوکت، هر روز این اتفاق رخ می‌دهد. در شب سال نو با فرا رسیدن نیمه شب، بر طبق آداب و رسوم باید در و پنجره‌های تمامی خانه‌ها باز باشد تا سال کهنه بتواند خانه را ترک کند.

یکی از بهترین زمان‌ها برای انتخاب تور تایلند، همزمان با فستیوال سال نو چینی است. غذاهای عالی، تخفیف‌های خرید بسیار خوب در مراکز خرید و مغازه‌ها، به علاوه تخفیف هتل و خطوط هوایی، تمامی این مزیت‌ها در کنار یک فستیوال رنگارنگ و متنوع در مکانی خاص، تور پوکت را منحصر به فرد می‌کند.

انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2908

به "شرکت در جشن سال نو چینی در تور پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت در جشن سال نو چینی در تور پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید