شرح درباره یاری 1.5 میلیاردی معاونت هنری به خانه تئاتر

به گزارش دور زمین، رییس هیات مدیره خانه تئاتر در پی انتشار گزارش مالی معاونت هنری در حوزه هنرهای نمایشی تاکید نمود: تمام هزینه های اعلام گردیده برای تجهیز عمارت جدید خانه تئاتر بوده است.

شرح درباره یاری 1.5 میلیاردی معاونت هنری به خانه تئاتر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، ایرج راد درباره مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومانی که طبق گزارش منتشر گردیده بهخانه تئاتر داده گردیده، در مصاحبه ای با روابط عمومی این نهاد شرح داده است: سال گذشته ما تقاضایی را به آقای مرادخانی (معاون هنری پیشین) در زمان وزارت آقای صالحی امیری ارایه دادیم که برای تجهیز خانه تئاتر جدید بخصوص تجهیز سالن احتیاجمند کمک هستیم. در جلسه ای که آقایان صالحی امیری، مرادخانی، شفیعی (مدیرکل پیشین هنرهای نمایشی)، کاراندیش (معاون توسعه منابع و مدیریت) و افضلی (مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر) حضور داشتند مجددا این مساله مطرح شد که ما برای تجهیز خانه جدید تئاتر احتیاجمند یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هستیم.

در همان جلسه آقای صالحی دستور پرداخت یک میلیارد تومان را صادر کردند و قرار شد در صورتی که این مبلغ کفاف کارهای ما را ندهد مجددا تقاضا کنیم تا کمک مالی بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: بعد از ارسال دستور آقای وزیر، ما قرار گذاشتیم که این مبلغ از سوی موسسه توسعه هنرهای معاصر پرداخت گردد تا ما بتوانیم اقلام لازم را خریداری کنیم و قرار بر آن شد تا ما احتیاجهای خود را به این موسسه اعلام کنیم تا آن ها نیز آنالیز های لازم را داشته باشند و در صورت تایید از سوی مشاوران موسسه اجناس به خانه تئاتر تحویل گردد. ما نیز با فاکتورهای کاملا رسمی و قانونی و تایید گردیده مبلغ را دریافت کنیم.

راد در خصوص اقلامی که قرار بود با این پول دریافت گردد، گفت: همانطور که عرض کردم ما این پول را بیشتر برای تجهیز سالن نمایش خانه تئاتر احتیاج داشتیم. این پول برای خرید تجهیزات نور و صدا و ... مورد استفاده نهاده شد که هم اکنون نیز در خانه تئاتر موجود هستند.

وی اضافه نمود: در ادامه ما برای خرید جایگاه های سالن مجددا احتیاجمند کمک بودیم و آن مبلغ اولیه برای خرید جایگاه های مورد نظر کافی نبود، لذا مجددا از موسسه توسعه هنرهای معاصر تقاضای کمک کردیم که با توجه به رابطه بین این موسسه و شرکت سازنده جایگاه ها و با ارایه فاکتورهای معتبر خرید جایگاه ها نیز صورت گرفت.

اما در هفته گذشته من مجددا با آقای کاراندیش برای تعویض میز نور و تکمیل دیگر تجهیزات مورد احتیاج خانه تئاتر جدید جلسه ای تشکیل دادیم و از ایشان خواستیم تا هم بازدیدی از خانه جدید داشته باشد و هم برای تجهیزات مورد احتیاج کمک رسان خانه تئاتر باشد. برآورد ما برای این کار 250 میلیون تومان بود. آقای کاراندیش به همراه خانم رودکی و آقای افضلی بعد از بازدید و صحبت های پیرامون این قضیه موافقت کردند که مبلغ 250 میلیون تومان به خانه تئاتر اختصاص داده گردد. تا این لحظه مراحل مختلف کار انجام گردیده و قرار است در هفته آینده پرداخت صورت گیرد تا خانه تئاتر به صورت کامل آماده بهره برداری گردد.

وی در انتها اشاره نمود: تمام مبالغ دریافت گردیده صرف تجهیز و تکمیل عمارت جدید خانه تئاتر گردیده است و هیچ مبلغی برای هزینه جاری خانه تئاتر صورت نگرفته است و باید تاکید کنم تمام آن هزینه ها برای عمارت جدید خانه تئاتر بوده است.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 588

به "شرح درباره یاری 1.5 میلیاردی معاونت هنری به خانه تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره یاری 1.5 میلیاردی معاونت هنری به خانه تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید