تمرکز 1500 شرکت دانش بنیان بر اقتصاد دیجیتال

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، زمینه را برای توسعه اقتصاد دیجیتال و افزایش سرعت دریافت خدمات فراهم کرده اند.

تمرکز 1500 شرکت دانش بنیان بر اقتصاد دیجیتال

یکی از مشخصه های مشخص کننده تحول دیجیتال، کاهش هزینه فناوری های پیشرفته است. فناوری های بهتر و ارزان تر، باعث ایجاد جهانی با اتصالات بیشتر می شوند.

برای پویایی و پیشرفت در حوزه دیجیتال، صاحبان مشاغل باید دیجیتالی شوند و درباره هر عنصر از حرفه خود بازاندیشی کنند.

افزایش تصاعدی تأثیرگذاری انواع فناوری

در حال حاضر 11 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل هستند و پیش بینی می شود که این تعداد تا سال 2030، به 1 تریلیون دستگاه افزایش یابد. در این زمینه باید توجه داشت که تأثیرگذاری فناوری هایی مانند تلفن همراه، تجزیه و تحلیل و … به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

شتاب افسارگسیخته فناوری های پیشرفته به این معنی است که صاحبان مشاغل باید برای رشد و ارتقا، خود را متحول کنند. این تحول باید بسیار عمیق باشد به طوری که بیشترین مقدار سرمایه گذاری در آخرین فناوری های دیجیتال صرف شود.

در جستجوی مدل های تازه کسب وکار

صاحبان کسب وکار در اجرای این تحول، با چالش های جدی روبرو هستند. چالش های نوآوران می تواند کنکاش ها برای جستجوی منابع و پیاده سازی مدل های درآمدی تازه را با مشکل روبرو کند.

شرکت ها باید در جستجوی مدل های تازه کسب وکار باشند و به طور اساسی درباره مدل عملکرد خود بازاندیشی کنند. ازجمله این موارد می توان به چگونگی جذب و تقویت استعدادهای دیجیتال، توسعه منابع انسانی و چگونگی مقدار گیری موفقیت کسب وکار اشاره کرد.

بقا در عصر دیجیتال

در نگاه اول، انقلاب دیجیتال تهدیدی اساسی برای صاحبان کسب وکار به شمار میرود اما چنان چه شرکت ها، خود را با محیط منطبق کنند، می توانند در عصر دیجیتال شکوفا شوند.

همان گونه که ماشین بخار و برق از قرن 18 به بعد، تمام بخش های اقتصاد را متحول ساخت، کاهش هزینه فناوری هایی نظیر رباتیک، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها، تغییرات چشم گیری را در صنایع امروزی آغاز کرده است.

توسعه فناوری های دیجیتال کشور

با حمایت های مصوب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت می کنند و محصولاتشان را با هدف تسهیل فرآیندهای سنتی، سرعت در یافت خدمات فناورانه تجاری سازی کرده اند.

در حال حاضر بیش از 1500 شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری، اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور فعالیت دارند که بخشی از تمرکز این کسب و کارها، در حوزه اقتصاد دیجیتال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5016

به "تمرکز 1500 شرکت دانش بنیان بر اقتصاد دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرکز 1500 شرکت دانش بنیان بر اقتصاد دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید