تشکیل کمیته تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران

به گزارش دور زمین، جلسه آنالیز راه حل های کاهش آلودگی هوا عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.

تشکیل کمیته تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور؛ جلسه آنالیز راه حل های کاهش آلودگی هوا عصر امروز (شنبه، 13 آذر) به ریاست محمد مخبر برگزار و کمیته ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقای کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر ها تعیین شد.

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با انتقاد از عدم اجرای وظایف و تکالیف تعیین شده در قانون هوای پاک از سوی دستگاه های اجرایی طی سال های اخیر گفت: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که دستگاه های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.

وی با تأکید بر اینکه مقابله با آلودگی هوا نیازمند متولی تعیینی در کشور است، اظهار کرد: تأمین اعتبار، سرمایه گذاری، برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرای برنامه های مختلف برای کاهش آلودگی هوا نیازمند سازماندهی، مدیریت و پیگیری مستمر است که باید به وسیله متولی تعیین و با همکاری سایر دستگاه ها و نهاد ها دنبال گردد.

مخبر با تأکید بر اینکه آلودگی هوای مرکز قابل بهبود است، اضافه کرد: می توانیم با برنامه ریزی های دقیق و پیگیری مستمر اوضاع تهران را به شرایط بهتری برسانیم که این امر نیازمند کمیته ای متشکل از دستگاه های ذی ربط و اهتمام جدی مسئولان مربوط است.

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن وتجارت، راه و شهرسازی، نیرو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار، استاندار تهران، رئیس سازمان هواشناسی و رئیس سازمان ملی استاندارد حضور داشتند، گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده برای کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهر ها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه ها ارائه شد.

در این گزارش بعلاوه توضیحاتی در مورد تکلیف مشترک دستگاه های اجرایی ذیل قانون هوای پاک مطرح شد و در ادامه پیشنهادات و برنامه های آینده مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

در این نشست مقرر شد کمیته ای به ریاست وزیر کشور و مسئولیت اجرایی شهردار تهران و با عضویت وزرای امور مالی و دارایی، نفت، صمت، راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، استانداری و شهردار تهران و پلیس راهور تشکیل و ظرف مدت یک هفته نقشه راه و برنامه مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر ها را تدوین و در جلسه هفته آینده ارائه دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4709

به "تشکیل کمیته تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید