ترکیه یک تبعه آلمانی را در ایتالیا دستگیر کرد

به گزارش دور زمین، دولت ترکیه در ادامه موج دستگیری ها علیه اتباع آلمانی این بار یک تبعه این کشور را در هتل محل اقامتش در ایتالیا دستگیر کرد.

ترکیه یک تبعه آلمانی را در ایتالیا دستگیر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، ترکیه بار دیگر یک شهروند آلمانی را بازداشت کرد. به گزارش رسانه های آلمانی فرد دستگیر شده از کارکنان مدیریت شهری هانوفر بود که در هتل محل اقامت خود در ایتالیا دستگیر شد.

فرد دستگیر شده یک تبعه آلمانی 45 ساله با اصالت کرد است که در ترکیه متولد شده است. ترکیه حکم بازداشت بین المللی علیه وی صادر نموده بود. وزارت امور خارجه آلمان این مسئله را تایید نموده است. سرکنسولگری آلمان در میلان با فرد مورد نظر در ارتباط است تا شرایط یاری به این تبعه آلمانی را فراهم کند.

اینکه دقیقا این مرد به چه اتهامی دستگیر شده است هنوز معین نیست. به گزارش رسانه های های آلمانی این تبعه آلمانی 45 ساله در استانبول تحصیل نموده و آنجا همچنین در اعتراضات خیابانی شرکت می نموده است. خانواده وی انگیزه های سیاسی را عامل دستگیری وی می دانند. این مرد در سال 1996 از ترکیه مهاجرت نموده و به آلمان پناهنده شده است. چندین سال بعد وی تابعیت آلمانی خود را دریافت کرد. حالا این مرد در ایتالیا دستگیر شده و خانواده او نگران هستند که وی به ترکیه تحویل داده گردد.

چندی پیش رسانه های آلمانی از افزایش شمار اتباع آلمانی دستگیر شده در ترکیه در ماه های اخیر خبر دادند.

بر این اساس شمار اتباع آلمانی که در ترکیه دستگیر شده اند در 6 ماه گذشته از 47 مورد به 62 افزایش پیدا نموده است. 38 شهروند آلمانی دیگر هم به دلیل ممنوع الخروج شدن در ترکیه گیر افتاده اند. اینکه چه تعداد از آن ها به دلایل سیاسی و به اتهام همکاری با تروریست ها در زندان های ترکیه هستند و یا اجازه ندارند سفر نمایند هنوز معین نیست. وزارت خارجه آلمان در این باره آماری را از سال گذشته در اختیار ندارد.

بعد از کودتای نظامی نافرجام در ترکیه در جولای سال 2016 ممنوعیت ها علیه اتباع آلمانی برای سفر به این کشور و تعداد دستگیری اتباع آلمانی به شدت افزایش پیدا کرد و این مسئله مناسبات بین دو کشور را به شدت خدشه دار کرد.

چند ماه پیش رسانه های آلمانی خبر دادند که ترکیه می خواهد در آینده توریست های آلمانی که به زعم خود مخالف دولت ترکیه ارزیابی می نماید را بلافاصله بعد از ورود به این کشور دستگیر کند.

این تهدید ترکیه کمی بعد از لغو مجوز رسمی کار سه خبرنگار آلمانی در این کشور شکل گرفت.

آنکارا مدتهاست که این انتقاد را به مقامات آلمانی وارد می نماید که قاطعانه علیه حضور اعضای حزب ممنوعه کارگران کردستان موسوم به پ ک ک اقدام نمی نماید

بسیاری از حدود سه میلیون ترک و آلمانی ترک تبار در آلمان از تعطیلات استفاده می نمایند و برای دیدار از اقوام و دوستان خود به ترکیه سفر می نمایند. در سال های گذشته بعضی از این اتباع ترک و آلمانی در ترکیه دستگیر شده اند.

دولت فدرال آلمان بنابراین در هشداری از طرف وزارت امور خارجه به شهروندان اعلام نموده است که اظهاراتی که بر اساس قوانین آلمانی تحت عنوان آزادی بیان مطرح می گردد می تواند دلیلی برای تشکیل یک پرونده جنایی علیه آن فرد در ترکیه باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1973

به "ترکیه یک تبعه آلمانی را در ایتالیا دستگیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه یک تبعه آلمانی را در ایتالیا دستگیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید