تور میلان

تور میلان گاهی اوقات در سایه دیگر سفرها به مقصدهای مشهور گردشگری ایتالیا مانند فلورانس، ونیز و و رم قرار می‌گیرد، اما نباید این طور باشد. با وجود تعداد زیاد گنجینه‌ها و رازهای پنهان، بازدید از این شهر زیبا در تور ایتالیا مطمئنا ارزشش را دارد. به لطف محله‌های مد روز و با حال و هوای جالب‌توجه‌شان، فروشگاه‌های قدیمی و جذاب، هنرهای خلاقانه خیابانی و غذاهای فوق‌العاده خوشمزه، تور میلان سفری به شهری به معنای واقعی کلمه کاریزماتیک است، شهری که بدون شک لایق جایگاهی ویژه در لیست سفرهایتان است. دلایل فراوانی وجود دارند که می‌توانند شما را ترغیب کنند به تور میلان بروید اما هیچ کدامشان به اندازه افسونی که بعد از بازدید از این شهر به آن گرفتار می‌شوید، شما را شیفته این شهر ایتالیایی نمی‌کنند.

چه زمانی به تور میلان برویم؟

بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور میلان، آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر هستند. این ماه‌های بهاری و پاییزی درست قبل و بعد از فصل پرگردشگر و بسیار شلوغ این شهر قرار گرفته‌اند؛ در این ماه‌ها همچنین خبری از دماهای فوق‌العاده گرم تابستانی نیست. ماه‌های بین نوامبر تا مارس به عنوان فصل کم‌گردشگر شناخته می‌شوند، زمانی که دمای متوسط هوا در حدود 5 تا 10 درجه سلسیوس قرار دارد و شهر خالی از گردشگر و پر از مه و غبار است.

میلان

آب و هوای میلان

بهار (آوریل تا می) زمانی عالی برای رفتن به تور میلان است، قبل از این که جمعیت انبوه گردشگران تابستانی از راه برسند. در حالی که دمای متوسط در ماه آوریل در حدود 15 درجه قرار دارد، شما همچنان باقیمانده‌های زمستان را به شکل بعدازظهرهای خنک تجربه می‌کنید. شب هنگام دما می‌تواند تا حدود 5 درجه سلسیوس هم کاهش پیدا کند. می روزهای گرم‌تری را به خود می‌بیند؛ دمای متوسط بالا در این ماه حدود 20 و متوسط پایین در حدود 10 درجه است.

فصل پر گردشگر تابستان (ژوئن تا آگوست) حسابی گرم است. با این که دمای متوسط بالا در محدوده 20 تا 25 درجه قرار دارد، اما رطوبت بالای هوا باعث می‌شود هوا خیلی گرم‌تر حس شود. این وضعیت آب و هوایی با ترکیب با تعداد زیادی از مسافران تور ایتالیا که برای گذراندن تعطیلات تابستانیشان به شهر آمده‌اند، می‌تواند باعث شود تجربه‌تان از تور میلان آنچنان خوشایند نباشد. خیابان‌های اصلی حسابی شلوغ هستند و جاذبه‌ها صف‌های طولانی دارند. مهم است که به یاد داشته باشید در آگوست بسیاری از مردم محلی به مسافرت‌های تابستانی خودشان می‌روند، بنابراین احتمالا بیشتر از ایتالیایی‌ها به توریست‌ها برخورد کنید. ژوئن زمان برگزاری هفته مد مردان است؛ بنابراین حتما از چند ماه قبل هتل خود را رزرو کنید، اگر برنامه دارید در این زمان به این سفر بروید.

پاییز در میلان (سپتامبر تا اکتبر) یک زمان عالی دیگر برای بازدید از این شهر است. دماهای متوسط در ماه سپتامبر تا حدود 20 درجه و در ماه اکتبر تا حدود 15 درجه پایین می‌آیند، در نتیجه مسافران تور ایتالیا می‌توانند در این هوای عالی و دلپذیر شهر را به شکلی خوشایند ببینند. مشکل رفتن به تور میلان در ماه اکتبر مواجهه با باران است. بعد از نوامبر، اکتبر پر بارش‌ترین ماه در تمام طول سال است، بنابراین حتما خود را به چتر یا لباس بارانی یکسره مجهز کنید. اگر برنامه دارید در سپتامبر به این شهر سفر کنید، توجه داشته باشید که هفته مد زنان در این ماه برگزار می‌شود، بنابراین هتل خود را از ماه‌ها قبل رزرو کنید.

برای زمستان‌های مه گرفته و سرد میلان، لباس‌های خیلی گرم همراه ببرید (نوامبر تا مارس). در ماه نوامبر در طول روز، دمای متوسط بالا در محدوده 10 درجه قرار دارد. در ماه‌های دسامبر تا فوریه دما تا حدود 5 درجه هم کاهش پیدا می‌کند و با شب‌هایی که دمای هوا در آنها تا منفی 5 درجه هم افت می‌کند، برای بیرون بودن و گشت و گذار همراه داشتن یک کت خیلی گرم برایتان واجب خواهد بود. اگر در ماه نوامبر به تور میلان می‌روید، همراه خود چتر هم ببرید چرا که این ماه بیشترین مقدار بارش در طول سال را به خود می‌بیند. اگر در ماه فوریه به این سفر رفتید، هتل‌های خود را از قبل رزرو کنید، چرا که هفته مد زنان در این ماه برگزار می‌شود.

به "تور میلان" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور میلان" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور میلان"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)