بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

به گزارش دور زمین، بندر پورتو ونه ره ایتالیا یکی از مقاصد مشهور کشور ایتالیا در قاره اروپا است. این شهر زیبا و رویایی در سال 1997 ساخته شد. پورتو ونه ره، بندری در حاشیه‌ سواحل لیگوریان ایتالیا بوده و سه روستا و سه جزیره دارد.

بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

پورتو ونه ره در جنوبی‌ترین نقطه‌ی شبه‌جزیره‌ای در راس غربی خلیج لااسپتزیا (Gulf of La Spezia) است که به «خلیج شاعران معروف» است. بخش پورتو ونه ره از 3 روستای فزانو، له گریزی و پورتو ونه ره (Fezzano, Le Grazie and Portovenere) و 3 جزیره‌ی پالماریا، تینو و تینتو (Palmaria, Tino and Tinetto) تشکیل شده است. قدمت این بخش به قرن اول پس از میلاد بازمی‌گردد. اسم پورتو ونه ره را از نام معبدی گرفته‌اند که به افتخار ونوس (الهه‌ زیبایی و عشق) در همین محل ساخته شده بود.

اما، در قرن پنجم میلادی این معبدرا با کلیسای رومی پیتر و آپوستل (Roman church of Peter the Apostle) جایگزین کردند. بعدها، قرن 12 میلادی، کلیسا مورد بازسازی جزئی قرار گرفت و با وجود ترکیبی سنتی از مصالح تیره و روشن به یکی از مهم‌ترین نمونه‌های معماری گوتیک ایتالیایی شد. همچنین، در اینجا معبدی به افتخار ژوپیتر (خدای آسمان و خدای آذرخش‌های آسمانی) وجود داشته که در سال 1098 با کلیسایی به نام سنت لورنس با معماری رومی جایگزین می‌شود. هر دوی این بناها مهم‌ترین جاذبه‌های پورته ونه ره به حساب می‌آید.

یکی دیگر از یادگارهای به جا مانده از قرن‌های 12 تا 16 میلادی قلعه‌ای متعلق به خانواده دوریا (Castle of the Doria family) می‌باشد. دوریا یکی از مهم‌ترین خانواده‌‌های آن دوران در این منطقه به شمار می‌رفت. این قلعه که با ردیف‌هایی از درختان و زنجیره‌ای از سنگ‌ها و صخره‌ها احاطه شده که نه تنها محل زندگی این خانواده بوده بلکه به عنوان یک دژ محافظتی نیز کاربرد دارد. برای بازدید از جاذبه‌های این بندر ایتالیایی با تور اروپا همراه شوید.

با وجود چندین بنای تاریخی در مرکز روستای له گریزی (Le Grazie) می‌توان گفت که مرکز قدیمی شهر ظاهر تاریخی و قرون‌وسطایی خود را به خوبی حفظ کرده است. صومعه قرون وسطایی الایوتنز (Olivetans) و کلیسای لیدی آو گریسز (Our Lady of the Graces) که مربوط به قرن 14 میلادی است در اینجا قرار دارند. خرابه‌های ویلای رومی که مربوط به قرن اول میلادی نیز در این بخش از روستا قرار گرفته است. جذاب‌ترین بناهای روستای فزانو کلیسای سنت جان تعمید دهنده (church of St. John the Baptist) که در سال 1740 ساخته شده است و ویلای کاتانئو (Cattaneo) است که به تازگی بازسازی شده است.

انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 6

به "بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا" امتیاز دهید

3 کاربر به "بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید