برنامه های کتاب محور ویژه هفته کودک اعلام شد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی در هفته کودک همزمان با روز جهانی کودک (16 مهرماه) برنامه هایی را متناسب با شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و با موضوع کتاب و فضاهای مجازی طراحی نموده و از ابتدای هفته کودک تا انتها هفته کتاب به اجرا می گذارد. برنامه های این معاونت به توضیح زیر است:

برنامه های کتاب محور ویژه هفته کودک اعلام شد

1. پویش نامه بچه ها به نویسندگان: یکی از پربارترین لحظات هر کودکی، هنگامی است که کتابی را می خواند. تجربه های گذشته ما در پنج دوره برپایی جام باشگاه های کتاب خوانی نشان داده است که بچه ها دوست دارند با نویسندگان ارتباط باشند. در این راستا، با موضوع دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی یک پویش اختصاصی برای بچه ها طراحی و به اجرا گذاشته می گردد که بر اساس آن بچه ها ثبت نام نموده و به نویسندگان دلخواهشان و درباره کتاب هایی که از آن ها خوانده اند نامه می نویسند. تمامی نامه های دریافتی به نویسندگان ارسال شده و به نامه های برگزیده در طول هفته کتاب جوایزی اهدا خواهد شد.

2. توزیع بسته های فرهنگی و کتاب به بچه ها کار و حاشیه شهرها

3. حمایت اختصاصی و خرید کتاب: کتاب هایی که به نوعی به حل مسائل فرهنگی، اجتماعی، روانی و حقوقی بچه ها اشاره دارند و توزیع آن ها در کتابخانه های عمومی کشور.

4. شروع فعالیت های پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان همزمان با هفته ملی کودک: این برنامه ازجمله برنامه های تاثیر گذار در حوزه کتابخوانی بچه ها و نوجوانان است که در طول چهارسال برگزاری آن بیش از 22 هزارباشگاه کتابخوانی با بیش از 335 هزار عضو از 1800 شهر و روستا زیر نظر 20 هزار تسهیل گر داوطلب آموزش دیده در حوزه فعالیت می نمایند. معاونت امور فرهنگی به همه اعضای باشگاه ها یارانه پنجاه درصدی خرید کتاب اهدا می نماید. سال جاری نیز پنجمین دوره این جام با رویکرد مجازی و با گستره بیشتری همزمان با هفته ملی کود ک شروع می گردد.

5. برپایی کارگاه های تسهیل گری کتاب خوانی کودک و نوجوان: در سه قالب فضاهای مجازی، ارسال بسته های آموزشی به همه شهرهای متقاضی، و کارگاه های حضوری (فقط به شرط مساعدت شرایط بهداشتی). با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار و حاشیه شهرها

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3385

به "برنامه های کتاب محور ویژه هفته کودک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های کتاب محور ویژه هفته کودک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید